Reddingsboei voor kwijnende Nieuwstraat Oefencentrum in Koegors vertraagd Mosselfestival slaat aan Gestolen auto uitgebrand in Sas PZC Maandag 30 juli 2007 17 Ondernemerscollectief UIT maakt sterkte zwakte-analyse. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Nieuwstraat in Terneuzen moet weer eens op de schop. Het ondernemerscollectief Uit In Terneuzen (UIT) heeft de problemen geïnventariseerrd en draagt in een schriftelijk manifest ook de mogelijke oplossingen aan. Haast is geboden, want de bloeien de uitgaansbuurt van weleer kwijnt weg. De horeca sluit op doordeweekse dagen al vroeg de deuren en in het weekeinde schrik ken vooral vechtpartijen en hang jongeren de uitgaanders af Een werkgroep, waarvan niemand nog het bestaan wist, wil de zuid kant van de Nieuwstraat (met de blinde muur van C&A) aanpak ken. Er moeten woningen komen, winkeltjes en er is eventueel ook nog ruimte voor een enkele kroeg. De gemeente, woonstichting Cla- vis en nog enkele andere gespreks partners brainstormen daarover. En dan is er het collectief UIT ofte wel Uit In Terneuzen, dat onlangs het licht zag. Die praatclub, met vertegenwoordigers van de horeca, de gemeente, het Scheldetheater, de bioscoop en niet te vergeten het edele Coördinatie Manage ment dat al jaren poogt Terneuzen promotioneel naar een hoger plan te tillen, heeft het beste voor met de Nieuwstraat en omgeving. In het manifest wordt vastgesteld dat Terneuzen alles in huis heeft om het de bezoeker naar de zin te ma ken. Denk aan een gevarieerd win kel- en horeca-aanbod, het theater en de bioscoop, de Scheldeboule- vard, het Portaal van Vlaanderen en evenementen als de Havenda gen en het Jazzfestival. En niet te vergeten straks de skipiste. Het ma nifest geeft ook aan dat de komst van de Westerscheldetunnel even leidde tot een verkennend bezoek je van Zeeuws-Vlamingen aan Wal ros De Nieuwstraat, het uitgaanscen- trum van weleer in Terneuzen, is aan een grondige opknapbeurt toe. Een onderzoek moet uitwij zen welke kant het op moét. Een van de terrassen in de Nieuwstraat in Terneuzen, moeten verbeterd worden. foto Peter Nicolai cheren, maar dat dat effect is weg geëbd. „De veronderstelling leeft dat Terneuzen en het Bourgoni- sche klimaat van de regio mensen verleidt toch weer meer in de ei gen regio uit te gaan." En om de Nieuwstraat daarvan te laten profi teren moet het aanbod gevarieer der. „Een optie is om alle horeca- panden aan te kopen, die onder te brengen in een maatschap of stich ting met daarboven een manage mentteam dat eisen stelt ten aan zien van de formule, professionali teit en uitstraling." En verder moet er worden gewerkt aan arrange menten (eten en dan naar het theater), verbetering van de terras sen, herinrichting van de straat en een betere onderlinge samenwer king. Ook de samenwerking moet beter. „De oprichting van UIT moet een zwaan-kleef-aan-effect krijgen. Ondernemers moeten het gevoel krijgen erbij te willen ho ren. UIT moet niet het zoveelste clubje worden dat enthousiast be gint en een vroege dood sterft." Het collectief waagt de zoveelste poging om de Nieuwstraat nieuw leven in te blazen. Horecagoeroe Jantje Jonkman van café De Schel de maakte zich er jaren geleden al sterk voor. In 1988 zei hij: „Ik zit hier nu ruim twintig jaar en ik overdrijf niet als ik zeg dat er in al die jaren voor geen gulden aan de ze straat is vertimmerd. Na de Noordstraat waren wij altijd twee derangs." Hij kreeg zijn zin; de straat werd wat opgeknapt. Maar nu slaat de verloedering weer toe. Het collectief pleit in het manifest voor een grondig onderzoek naar de oorzaken. Maar ligt er niet een rapport op het stadhuis van een paar jaar geleden, waarin die oorza ken precies zijn aangeduid? MIDDELBURG - Een recordaantal mosselen is afgelopen weekeinde opgepeuzeld tijdens het Mosselfes tival in Middelburg. Van donder dag tot en met zaterdag is er vier a vijfduizend kilo doorheen gegaan. „Zaterdagavond ben ik nog extra mosselen gaan halen in Yerseke", zegt Ilse la Grand van de organisa tie. Het Mosselfestival vindt traditiege trouw elk jaar plaats op de Vlas- markt die voor de gelegenheid wordt omgedoopt tot 'het straatje van verlangen'. Bezoekers kunnen er mosselen, maar ook andere zee vruchten eten die op diverse ma nieren zijn klaargemaakt. En er is muziek. Nieuw dit jaar waren ook work shops waar mensen leerden hoe ze mosselen kunnen bereiden op Spaanse of Portugese wijze. En er was voor het eerst een expositie te zien over de oesterputten. „Daar willen we volgend jaar dieper op in gaan", zegt La Grand. door Wout Bareman TERNEUZEN - De bouw van het in ternationale oefencentrum voor de bestrijding van boven- en on dergrondse calamiteiten in de Koe- gorspolder, aan de zuidrand van Terneuzen loopt enige vertraging op. Het oponthoud is voornamelijk te wijten aan een onderzoek van het ministerie van Binnenlandse Za ken naar een eventuele concentra tie van een aantal oefencentra in Nederland. Hoewel de kans van zo'n concen tratie klein is, moet de besluitvor ming over de bouw van het cen trum in Terneuzen wel op de uit komst van het onderzoek wach ten. Ricas, een volle dochter van het internationale veiligheidscon cern Group4Securicor, tast mo menteel ook de markt af. Naast cursussen voor brandweer lieden en andere hulpverleners, mikt het concern ook op de com merciële markt (slipcursussen bij voorbeeld). Volgens burgemeester )an Lonink wijst niets erop dat van uitstel ook afstel komt. „De verwezenlijking van het cen trum in Terneuzen kent geen belet sels meer. Alleen de planologische procedure moet nog worden ge start." Het oefencentrum gaat werk bie den aan enkele honderden men sen. De kans is groot dat op het ter rein van het oefencentrum ook de brandweerkazerne van Terneuzen wordt gevestigd. De gemeente is namelijk al jaren op zoek naar een nieuwe locatie; het huidige onder komen van de brandweer aan de mr. Haarmanweg is te klein. Ricas heeft in de Koegorspolder 15 hecta re ter beschikking. Het veiligheids- bedrijf wil samen met bouwcon cern Heijmans een compleet oefen dorp uit de grond stampen. SAS VAN GENT - Op het Suikerplein in Sas van Gent is in de nacht van zaterdag op zondag een personen auto uitgebrand. De toegesnelde politie trof bij het wrak een kenteken aan, dat ver wees naar een bewoner van de Ei kenstraat in Sas van Gent. Volgens de eigenaar was de auto, die voor zijn woning geparkeerd stond, gestolen. Hij heeft niets van de diefstal gemerkt. De auto kan naar de sloop. Over het schadebe drag is niets bekend. De politie gaat de diefstal verder onderzoeken. r Mes voor een Hastens en ontvang een aekmatras cadeau tot maximaal €1800,- Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53