Zeeland ZVT wacht met smart op frequentie Ook strandstoel kan vliegen Braakmangebied is helemaal heringericht Scheldewater Doel onder grote belangstelling ingezegend Koningin Jongen gewond achtergelaten 16 Maandag 30 juli 2007 pzc Programmaraad van Delta laat echter niets van zich horen. door Wout Bareman terneuzen - De Zeeuwse Vlaamse Televisie (ZVT), een drietal lokale omroepen en de gemeenten wach ten met smart op de toewijzing van een zendfrequentie op het ka belnet. De frequentie is vorig na jaar al aangevraagd door de lokale zender Terneuzen FM, maar nog steeds niet toegekend. Ondernemer Frans Lievens, die ooit het initiatief nam tot de op richting van de Zeeuws-Vlaamse televisiezender: „We hebben, toen we de aanvraag vorig jaar augustus indienden, bewust geen datum ge noemd om de programmaraad van Delta alle ruimte te bieden op het gemak een frequentie uit te zoeken, maar nu wordt het ons echt te gortig. De apparatuur is be schikbaar, we hebben ook een zendschema in gedachten en we hadden op juli willen starten. Maar we horen helemaal niets van de kant van Delta. Dit is echt te gek voor woorden." De ZVT wil een dagelijks tv-pro- gramma uitzenden in samenwer- De Zeeuws-Vlaamse Televisie (ZVT), drie lokale zenders en de gemeenten wachten tevergeefs op de toewijzing van een zendfre quentie voor regio-TV. door Wout Bareman BRAAKMAN - De landinrichtings- werken in het Braakmangebied zijn zo goed als afgerond. Hier en daar worden nog wat afrondende werkzaamheden verricht. Komen de winter wordt de voor- en nade len van de verkaveling geïnventari seerd. Dan vindt ook-de verreking met de grondeigenaren plaats. Dat ge beurt op basis van het advies van de schatters, die daarover de land inrichtingscommissie informeren. In het najaar van 2008 worden eventuele bezwaren beoordeeld. ZEEUWSE ALMANAK De juf van groep 5 kan heel span nend vertellen. Dat verhaal over de bijenkorf ging er in als (ho- ningjkoek. De werksters, de darren, de konin gin, de imker en de honingraten, al les kwam aan de orde. Juf legde geduldig uit hoe de rolver deling in het bijenwereldje in el kaar zit. king met de Vlaamse regionale 'grenszenders' Focus (West-Vlaan- deren) en AVS en TV Oost (Oost-Vlaanderen). Lievens: „De drie Vlaamse zenders leveren dage lijks een aantal items en wij vullen dat aan met Zeeuws-Vlaams nieuws. In het weekeinde doen we iets extra's." In het verleden werd, bij wijze van experiment, door AVS en de ZVT al Euregio-tv ge maakt. Dat was een succes. Delta Kabelcomfort heeft Lievens een maand geleden te verstaan ge geven dat hij met AVS moet gaan praten over het gezamenlijke ge bruik van de frequentie, die AVS momenteel op de kabel gebruikt voor z'n uitzendingen, maar Lie vens vindt dat een taak van Delta zelf. „Het gaat mij erom dat ons verzoek om een frequentie wordt gehonoreerd, op welke manier ook." Wethouder F. van Hulle van Terneuzen, voorzitter van de werk groep die de Zeeuws-Vlaamse zen der begeleidt, vindt het vreemd dat Delta tot nu toe niet heeft ge reageerd op de aanvraag. „Wij als gemeenten staan nog steeds vier kant achter het initiatief. De Zeeuws-Vlaamse Televisie kan uit groeien tot iets moois, waarmee wij als gemeenten ook ons voor deel kunnen doen. Iedereen is en thousiast en dan is het toch gek dat Delta het laat afweten." Woord voerder Hans Burgs van Delta Ka belcomfort was de afgelopen da gen niet bereikbaar. Nadat het bos rond de Westgeul in Braakman-noord eerder al werd gekapt, is nu ook het grondwerk af gerond. Op dit moment lopen weer koeien te grazen op het zui delijk deel van de Westgeul en heeft de bijzondere begroeiing op de noordelijke oeverlanden meer ruimte gekregen. Ook het recreatie ve fietspad is klaar. Ten westen van de Braakmanweg zijn de afge lopen maanden 200.000 bomen en struiken geplant. In augustus wordt bekeken of die het slechte weer hebben overleefd. Zoniet, dan wordt er bijgeplant. Veel festiviteiten tijdens de Doelse Feesten. door Gino van den Broecke doel - Na een plechtige mis in de lokale parochie trok een stoet men sen traditiegetrouw voorgegaan door de pastoor richting de Schel de voor de herdenking van de overledenen door water en stroom. Het was gisteren voor de 33e keer, dat de Scheldewijding op het programma stond. Werd de Schelde de afgelopen da gen al massaal op hemelwater ge trakteerd, gistermiddag tijdens de inzegening scheen er zowaar een zomerzonnetje. De Beverse burge meester stapte samen met de pas toor op een politieboot om een stuk de Schelde op te gaan, om daar de krans te water te laten. Daarna volgde nog een bootwij ding en een vlootshow. Op de Scheldedijk sloegen vele toe schouwers het tafereel en de show gade, terwijl overal in het dorp de nodige festiviteiten in het kader yerseke - De politie heeft vrijdaga vond rond half 11 een 15-jarige jon gen uit Yerseke in de berm van de Korringaweg in het dorp aangetrof fen. Hij was aangereden en gewond. Getuigen zagen dat een donkere auto de fietsende jongen van achte ren aanreed. Volgens hen was de auto vanuit de richting Molendijk/Havendijk gekomen en was hij er, na het veroorzaken van de aanrijding, vandoor gegaan in de richting van het industrieter rein. De technische recherche heeft spo renonderzoek gedaan. Toen het thuisfront van de jongen werd gewaarschuwd bleek dat de jongen ook een hond bij zich had gehad. Die bleek intussen opgevan gen te zijn door omwonenden. '>■«■11 1 De pastoor van Doel, gehuld in een zeemans-uniform met pet, zegent het Scheldewater. foto Peter Nicolai van de Doelse Feesten aan de gang waren. In het monumentale Hoog- huis trok de tentoonstelling van kunstschilder Nestor de Clerk veel bekijks. Vanaf de parkings reden de pende lende huifkarren af en aan. De voorgebonden boerenknollen moesten overuren maken om de mensenstroom van en naar het Scheldedorp te brengen. In het dorp lieten ambachtslieden de kunst van het oude ambacht tot in de finesses zien. De Doelse Feesten en de dag der Scheldewijding werden in De Dooien afgesloten met het muziek festival Duimen voor Doel. Zomerfeest start van Jeugdvakantieweek terneuzen - Zaterdag 4 augustus wordt in buurthuis 't Schelpen hoekje in Terneuzen een Caraï- bisch zomerfeest gehouden. Er tre den verschillende bands op. Het feest, dat om 20.00 uur begint, is ook het startsein voor de jeugdva kantieweek met onder meer hut- tenbouw, playback en disco. Struisvogel struint door Aagtekerke aagtekerke - De politie kreeg za terdagochtend een bijzondere mel ding binnen. Er was een loslopen de struisvogel gesignaleerd in Aag tekerke. Het dier liep op een akker bij een rozenkwekerij. Het beest, een nandoe, was niet echt ver van huis. De struisvogel kon vrij mak kelijk worden gevangen. Vrouw in Vlissingen slaat man in gezicht vlissingen - In de nacht van zater dag op zondag is een 31-jarige Vlis- singse aangehouden. Zij had even eerder in een horecagelegenheid, zonder aanleiding, een 21-jarige stadsgenoot in het gezicht gesla gen. Ze schopte een portier die tus senbeide kwam. Tegen haar is pro- ces-verbaal opgemaakt. Belg met drank op achter het stuur westdorpe - In de nacht van zater dag op zondag is een 25-jarige Bel gische automobilist op de Tractaat- weg bij Westdorpe aangehouden wegens rijden onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man on geveer 2,3 maal teveel had gedron ken. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn rijbewijs werd ingevorderd. Tipredactie@pzc.nl Aan het eind van de les wilde ze weten of het allemaal was geland. „Wat is de taak van de konin gin?", vroeg ze. Veel vingers gin gen de lucht in. De door haar aan gewezen leerling antwoordde: „die doet het met de imker!" Na deze reactie was het voor de juf duidelijk. Voor de bijtjes en de bloemetjes was het nog te vroeg. door Miriam van den Broek zoutelande - Vliegeren is leuk, maar het zelf maken van een vlie ger die het goed doet, is nóg leu ker. Dat vinden de leden van de vereniging van Zeeuwse Vliegerr vrienden. Een aantal van hen was gisteren op het strand van Zoute- lande om een demonstratie te ge ven. „Aan wedstrijden doen wij niet", vertelt secretaris Piet Schrier. „Het gaat ons niet om de mooiste vlieger of de mooiste applicatie. Wij doen het voor ons plezier." De vereniging is opgericht in 1986 en telt 65 actieve leden. De techno logie en de wetenschap hadden de afgelopen tien jaar veel invloed. Door andere inzichten raakten ook andere modellen in populair. „Mensen vragen ons vaak op een demonstratiedag hoe het kan dat bepaalde vliegers toch de lucht in kunnen. Maar eigenlijk kan alles wat weerstand biedt, de lucht in. Vorig jaar lieten ze in Oostende zelfs een strandstoel de lucht in De vlieger van Jan Dankers zit vast aan honderd touwen van vijftien meter lengte. foto Lex de Meester gaan." Naast siervliegers, stuntvlie gers of vechtvliegers zijn er in Zou- telande ook zogenoemde lijnversie- ringen te zien. De grote cirkelvormige vlieger van Jan Dankers is er zo één. Door de wind krijgt het object soms de spannendste vormen waar je als toeschouwer lang naar kunt blij ven kijken. „Deze vlieger bevat anderhalve ki lometer toomtouw", zegt Dankers trots als hij het kleurrijke ding ver plaatst omdat het water opkomt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52