Zeeland Onduidelijkheid over Veerhaven Jaarmarkt trekt veel volk Een paard aaien en een stukje geitenkaas proeven Motorrijder verzet zich Terneuzenaar loopt letsel op bij diefstal van mountainbike in Willem de Zwijgerlaan ZEEUWS-VLAANDEREN 15 17 Veel festiviteiten tijdens de Doelse Feesten Maandag 30 juli 2007 Nieuwstraat in Terneuzen moet weer op de schop Tip? redtern@pzc.nl Gemeente komt volgend voorjaar met visie op herinrichting. door Wout Bareman terneuzen - Rijkswaterstaat en de gemeente Terneuzen hebben nog steeds geen overeenstemming be reikt over de overdracht van de voormalige Veerhaven. Het over leg daarover sleept al jaren voort. Waterstaat wil van de haven af en Terneuzen voelt wel voor overna me. De taxaties over en weer zijn afgerond en waterstaat heeft een vraagprijs vastgesteld. Hoe hoog die is, wil wethouder F. van Hulle van Terneuzen niet zeggen, maar dat het om vele tonnen gaat, staat vast. Feit is dat de Veerhaven aan een grondige opknapbeurt toe is. De ponton, waar vroeger 'het boot je' naar Hoedekenskerke afmeerde, is vermolmd en aan vervanging toe en hetzelfde geldt voor de stei gers, die worden gebruikt door Handelsmaatschappij De Hoop, Multraship en twee watersportver enigingen. Die clubs kijken al ja ren reikhalzend uit naar de ver nieuwing en herinrichting van de haven. De gemeente heeft daar voor twee miljoen euro uitgetrok ken. Voor april volgend jaar moet er een visie liggen op de her inrichting, zegt wethouder Frank van Hulle. „Tot zolang loopt de op tie die we met waterstaat hebben afgesproken. In die visie moeten niet alleen het toekomstige beheer en de exploitatie worden uitge- Pf* De voormalige Veerhaven in Ter- neuzen is door Rijkswaterstaat en de gemeente getaxeerd. Het wachten is nu op een visie op de herinrichting en exploitatie. werkt, maar we kijken ook naar de inpassing van de Veerhaven in een groter plan." Hij doelt daarmee op de ideeën die binnen het college van burgemeester en wethouders leven over een herinrichtingsplan voor het waterfront van de stad. Dat behelst de inrichting van het stadsdeel tussen het havenschaps kantoor aan de westrand van de Terneuzense binnenstad tot aan het Schelpenhoekje. Burgemeester Jan Lonink: „Het zeefront verdient beter. De gemeente heeft de afgelo pen jaren veel geld gestopt in de aankleding van de Scheldeboule- vard met nieuw straatmeubilair, kunstwerken en groen. Maar we zijn er nog lang niet" Er zijn bij de gemeente al verschillende plan nen voor de herinrichting van de Veerhaven ingediend, maar die wa ren volgens het college niet goed onderbouwd en werden terzijde geschoven. Volgend voorjaar moet de visie op de aankoop en herin richting op tafel liggen. Wethou der Co van Schaik: „We willen de haven kopen en herontwikkelen, maar de exploitatie aan derden overlaten. Die twee miljoen vor men een eerste aanzet." Voor ieder wat wils op jaarmarkt in Schoondijke. door Frank Gijsel OOSTBURG - Zien hoe kerfsnijwerk wordt gemaakt, kaas proeven, paar den aaien of genieten van edelsme den. Dat kon zaterdag allemaal tij dens de boerenmarkt in Oostburg. Honderden mensen maakten een rondje door het centrum om de sfeer van het boerenleven uit ver vlogen tijden op te snuiven. „Ik wist niet dat het zo interessant was", zegt een Brabantse vrouw, terwijl ze toekijkt hoe een Bel gische vakman bezig is met het in beitelen van letters in een hoefij zer. Het is de tachtigjarige Roger van Ghijsegem uit het Oost-Vlaam- se Drongen. Samen met zijn vrouw bezoekt hij alle mogelijke markten om zijn specialiteit, het tin gieten, te demonstreren. „Ik doe dit werk al zestig jaar. Neder landse toeristen vinden dit schitte rend om te zien." Een eindje ver derop worden toeristen uitgeno digd bij het viskraam iets te nutti gen. „Mama, krijg ik kibbeling?", is een aardige uitnodiging om eens te proeven. Niet alleen voor kinde ren, want de meeste hongerigen blijken toch volwassenen te zijn. Ook het kraam met Zeeuws Vlaamse geitenkaas lokt klanten. Op een groot bord prijkt een ge dicht. De aanhef is duidelijk: „Hier kunt u de vooroordelen kwijt als het gaat om producten van de geit." Het hart van de boeren markt vormden de trekpaarden. Regelmatig werd door de hoefsmid een nieuw hoefijzer aan gebracht en de jeugd kon een ritje maken of de dieren met veulens eens lekker aaien. door Wilma Valk schoondijke - Worsten, spekken, kussens en sieraden stonden broe derlijk naast elkaar op de jaar markt van Schoondijke. Kwam het door het zonnige weer of heerst er een soort marktbacil die toeristen en mensen uit de streek alle mark ten laat bezoeken? Schoondijke liep over gistermiddag. AI waren er een aantal handelaren, die niet echt tevreden waren: „Het zijn weer KVP'ers vandaag!" Dit zijn geen aanhangers van de vroegere Katholieke Volkspartij, in dit geval staat KVP voor Kijken Voelen Plei te. Wel tevreden waren de verko pers van etenswaren. Gyros en hamburgers, ijsjes en poffertjes en vooral de broodjes Tres, (met am bachtelijke beenham) specialiteit van de slager waren in trek. „Toch is er verschil tussen al die markten", wist een verkoper. „Dichter bij de kust in Cadzand, Breskens of Groede zijn ze meestal beter. Hier komen meer mensen uit de regio." Gezellig was het voor al in de feesttent van de Maone- blussers waar de band Xcitement voor sfeer zorgde. Voor iedereen bij wie deze markt bacil nog niet is uitgewerkt van daag is er een rommelmarkt in Nieuwvliet en woensdag is er een grote braderie in Zuidzande. sluis - In de Sint Annastraat in Sluis zijn zaterdagavond twee drankrijders aangehouden. Om streeks tien over tien werd een 42-jarige motorrijder uit Knok- ke-Heist aangehouden. Uit een blaastest bleek dat hij te veel had gedronken. Na de test wilde de Belg weer op zijn motor stappen en wegrijden. Toen de politie dat wilde beletten, verzette hij zich. Daarna werd hij aangehouden en geboeid afgevoerd naar het politie bureau. Tegen hem is proces-ver baal opgemaakt. Vijf minuten later hield de politie een 48-jarige Brit uit Orsdall aan. De automobilist had driemaal de toegestane hoe veelheid drank op. De officier van justitie legde hem ter plaatse een boete van 550 euro op, die hij di rect betaalde. door Wout Bareman terneuzen - In de nacht van vrij dag op zaterdag is een 32-jarige Ter neuzenaar van zijn mountainbike beroofd. Hij liep daarbij letsel op aan zijn oor en kuitbeen. De man reed omstreeks half vijf in de Willem de Zwijgerlaan, toen hij werd aangevallen door drie mannen. Ze hielden hem staande en duwden hem van z'n fiets. Ver volgens gooiden ze hem op de grond en trapten en sloegen hem in elkaar. De man zag nog kans op te staan en weg te rennen, waarna de drie er met zijn mountainbike vandoor gingen. De Terneuzenaar moest zich onder behandeling van een huisarts stellen. De politie is op zoek naar drie mannen met een Mediterraan ui terlijk (getint). Ze waren, volgens de fietser, alle drie tussen de twin tig en dertig jaar. Eén van de drie had een kaalgeschoren hoofd. 1\vee mannen waren gekleed in spijkerbroek en een lichte jas. De gestolen fiets is een rode moun tainbike. Getuigen wordt gevraagd zich bij de politie te melden. Hoefsmid Gerard Dullaert smeed het ijzer als het heet is. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51