Mannetje in de Schouwen steekt geen geld in film over secretaresse Wilhelmina Alles blinkt en glimt bij 16 Maandag 30 juli 2007 PZC Gemeente houdt vast aan beleidsregels voor incidentele subsidies. door Ali Pankow zierikzee - De stichting Fidocus in oprichting uit Epe doet tevergeefs een beroep op de gemeente Schou- wen-Duiveland voor een finan ciële bijdrage ten behoeve van het documentair filmproject 'Mw. Booy'. In de beleidsregels voor inci dentele subsidies in deze gemeen te is opgenomen dat de uitgave van boekwerken en de productie van beeld- en geluidsdragers niet voor subsidie in aanmerking ko men. De stichting Fidocus beoogt met deze filmdocumentaire door mid del van beeld en geluid het leven van mevrouw I. Booy, de laatste se cretaresse van prinses Wilhelmina vast te leggen. De opzet van het project is door middel van een combinatie van historisch beeld- en geluidsmateri aal en met actuele gesproken woor den van mevrouw Booy een uniek document te maken. De stichting Fidocus vermeldt in haar subsidieverzoek aan de ge meente geen specifiek bedrag. De initiatiefnemers doen echter wel een beroep op het gevoel van be trokkenheid van Schouwen-Duive- land. In de betreffende documen taire zal de kern Westenschouwen namelijk een voorname plaats in nemen. „De plaats van handeling is een 'kampeerwagen', eigendom van mevrouw Booy. Deze wagen dien- De Eper stichting Fidocus heeft tevergeefs aangeklopt bij ge meente Schouwen-Duiveland voor een bijdrage voor een docu mentair filmproject. de in 1953 als logeeradres voor de toenmalige prinses Beatrix tijdens haar bezoek aan het getroffen ge bied vlak na de watersnood", luidt de toelichting van Fidocus i.o. Het uitgangspunt van de initiatief nemers is het maken van een ver binding tussen belangrijke gebeur tenissen van weleer en personen die de filmmakers daar nu nog over kunnen vertellen. In het sub sidieverzoek omschrijven ze dat als 'oral history', met als doel het behoud van cultuurhistorisch erf goed. Het dagelijks gemeentebestuur ba seert zich echter op de beleidsre gels en wijst het verzoek af. In plaats van een eigen bijdrage toe te kennen, verwijst het college de aanvragers contact op te nemen met de Stichting Renesse. Wellicht zijn daar mogelijkheden om voor een subsidie in aanmerking te ko men, menen B en W. Struisvogel struint door Aagtekerke aagtekerke - De politie kreeg za terdagochtend tegen negen uur een bijzondere melding binnen. Er was een loslopende struisvogel gezien bij de Geschieresweg in Aagtekerke. Deze liep op een ak ker bij een rozenkwekerij. Het beest, een nandoe, was niet ver van huis. Hij woont normaal bij een minicamping aan de Prelaat- weg in Aagtekerke. De struisvogel kon makkelijk worden gevangen en is teruggebracht naar zijn wei. Seniorenraad Goes bijeen in stadskantoor goes - De Seniorenraad Goes houdt donderdag 9 augustus een openbare vergadering in het stads kantoor aan de M.A. de Ruyter- laan 2. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Ter sprake komen onder meer on derwerpen met betrekking tot wo nen, verkeer en vervoer en zorg en welzijn. Man met geweld van mountainbike beroofd terneuzen - Een 32-jarige Terneu- zenaar is in de nacht van vrijdag op zaterdag van zijn mountainbike beroofd. Hij liep daarbij letsel op aan zijn oor en een kuitbeen. De man werd rond half vijf in de Willem de Zwijgerlaan in Terneu- zen aangevallen door drie man nen. Ze hielden hem staande en duwden hem van z'n fiets. Daarna sloegen ze hem in elkaar. De man kon wegrennen, waarna de drie er met zijn fiets vandoor gingen. Vrouw in Vlissingen slaat man in gezicht vlissingen - In de nacht van zater dag op zondag rond 01.05 uur is een 31-jarige vrouw uit Vlissingen aangehouden. Zij had even eerder in een horecagelegenheid aan het Bellamypark, zonder aanleiding een 21-jarige stadsgenoot in het ge zicht geslagen. Ze schopte een por tier die tussenbeide kwam. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. Biaastest moet gebruik harddrugs uitwijzen goes - Agenten zagen zon dagnacht rond 4.10 uur een auto langzaam rijden in de Vogelwikke-- straat in Goes. Uit een biaastest bleek dat de 39-jarige bestuurder uit Halsteren niet had gedronken. Uit de verklaring van de man bleek dat hij harddrugs had ge bruikt. De man is daarop aange houden en overgebracht naar het politiebureau. Een arts heeft ter plaatse een bloedtest afgenomen. De uitslag is nog niet bekend. Automobilist belandt met voertuig in sloot tholen - Een 32-jarige automobi list uit Tholen belandde zaterdaga vond rond kwart voor tien in een sloot aan de Gortzakweg in Tho len. Komende uit de richting van de Oesterdam raakte de man door onbekende oorzaak in de berm. Toen hij corrigeerde kwam hij in de sloot terecht. De man bleef on gedeerd. Zijn auto liep schade op. Tweedehands spullen op de klok in Vismijn van Colijnsplaat. door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - Een stoel, twee klassieke gitaren, een fiets, een gas fornuis, enkele lampen, een stel klokken, een Oosters tapijt, een stereotoren en nog heel veel klei ner spul. Het ging zaterdag alle maal onder de hamer - of beter ge zegd: op de klok - tijdens de vei ling 'Tussen Kust en Colijn' in Co lijnsplaat. Plaats van handeling? De vismijn natuurlijk! De veiling van tweedehands artike len is opgezet door de Stichting Promotie Colijnsplaat en Kats (SPCK). Die heeft allerlei ambitieu ze plannen om beide dorpen wat levendiger te maken. Zo wil de stichting in Colijnsplaat onder meer een nostalgische viskotter plaatsen in de oude haven, die dienst gaat doen als informatiecen- trumpje over Nationaal Park Oos- terschelde en de visserij. Ook ij vert ze voor een groot aquarium bij de vismijn. Maar dat zijn lan- ge-termijndoelen, en voor toeris ten die nu in het dorp zijn moet er ook iets te beleven zijn. En dus werd het idee geboren om een vei ling van tweedehands spullen te houden, gebruik makend van de klok in de vismijn waar normaal de vis mee wordt verhandeld. „Een leuke manier voor mensen om nog iets te verdienen aan hun spullen, want als je ziet wat er alle maal wordt weggegooid in milieus traten, dan is dat eigenlijk zonde", zegt Pim Schenkelaars van de SP CK en zaterdag tevens veilingmees ter. De in de loods uitgestalde en genummerde spullen, in totaal 36 items, kunnen in het uur voor de veiling worden bekeken door even tuele kopers. Een echtpaar uit Ant werpen schuifelt door de ruimte. Ze hebben een ligplaats in de ha ven en komen regelmatig in het dorp. „Als er iets te doen is komen we altijd even kijken." Theo Harin- ck uit Goes geeft ondertussen een bluesje weg op één van de gitaren. Ze blijken allebei van hem te zijn. Waarom hij ze verkoopt? „Ach, ik heb er nog meer thuis." Om drie uur worden de mensen die willen bieden gevraagd naar het veilinglo kaal te gaan. Het zijn er nog be hoorlijk wat. Schenkelaars heeft tij dens het kijkuurtje alle spullen in de computer gezet. De verkopers hebben een bodemprijs aangege ven, maar de startprijs ligt daar een stuk boven. Eventuele bieders weten niet wat de bodemprijs is. Er wordt bij afslag verkocht, wat wil zeggen dat wanneer de veiling- klok begint te lopen, ook de prijs omlaag gaat. Tussendoor kan door bieders op een knopje worden ge drukt om de klok te stoppen. Het bedrag wat op dat moment in beeld is, is het bod. Als er niet wordt gedrukt, stopt de klok auto matisch op de bodemprijs. Elk arti kel wordt twee keer 'opgegooid'. Het eerste stuk dat wordt geveild is het gasfornuis, maar niemand in het veilinglokaal brengt een bod uit. „Je kan niet zonder op de cam ping hoor", probeert veilingmees ter Schenkelaars nog, maar zonder resultaat. Bij het tweede item, een 'Als je ziet wat er wordt weggegooid bij de milieustraat, eigenlijk zonde' hondenmand, is het wel raak: ver kocht voor 2,39. De startprijs was acht euro. Voor de klokken is geen animo en ook de gitaren van Theo Harinck kunnen weer mee naar Goes. Dan een curieus item, het manne tje in de ton: een rubberen poppe tje in een tonnetje dat, wanneer het tevoorschijn wordt gehaald ,een enorm geslachtsdeel blijkt te hebben, zo demonstreert secreta ris Irma Bolijn van de SPCK. „Een geweldig cadeau waarmee je jezelf geheid onsterfelijk maakt, roept Schenkelaars. Het werkt: verkocht voor zeven euro. In totaal leverde de veiling 92 euro op, waarvan tien procent voor de Stichting. Ook komende zaterdag is er nog een 'Tussen Kust en Colijn'. Het is de bedoeling er vanaf september een maandelijks terugkerend eve nement van te maken. Club is in zijn nopjes met gloednieuw sportcomplex. door Luc Oggel yerseke - Het is bijna zonde om erop te spelen, zo perfect liggen de drie velden van voetbalvereniging Yerseke er zaterdag bij. Ze zijn on derdeel van het fonkelnieuwe sportcomplex 'Cleijn Moereken' van de club aan de Hogeweg, dat volgende maand officieel wordt ge opend. 'Niet betreden met voetbalschoe nen', staat er te lezen op de deur van de eveneens pas opgeleverde kantine. Het is duidelijk, de club wil zuinig zijn op de nieuwe stek. Als een kasteelheer houdt club voorzitter en tevens lid van de bouwcommissie Edmond Verstrae- te de deur open. Bij binnenkomst straalt een fraai in de nog steriele vloer gemozaïckt clublogo je tege moet, terwijl de typische nieuw- bouwgeur meteen de neus binnen dringt. Tot voor kort zat de zo'n 350 leden tellende voetbalvereni ging aan de oostkant van de Hoge weg, maar ze moest noodgedwon gen verkassen vanwege het om vangrijke project Yerseke-West. Dat behelst de bouw van een mul tifunctioneel centrum (voor twee basisscholen, peuterspeelzaal, kin deropvang en muziekvereniging) en een woonzorgcentrum op die locatie. Het is de vierde verhuizing in het bestaan van de in 1921 opgerichte club, maar het sprongetje naar de overkant van de weg heeft de vere niging bepaald geen windeieren ge legd, erkent Verstraete. „We zijn er op veel punten duidelijk op voor uit gegaan. We hebben nu twee zo geheten wetra-velden, die extra sterk zijn. Ook zijn alle grasmatten voorzien van een beregeningssys- teem, zodat ze er niet dor bij ko men te liggen in droge periodes." Toen de Yerseke-West-plannen zo'n drie jaar geleden serieuze vor men begonnen aan te nemen, Een afvaardiging van VV Yerseke op de nieuwe tribune. Vlnr: Joop van Iwaarden, Jacco van Iwaarden, Sjaak Jouws- ma, Sjaak de Baar en Edmond Verstraete. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46