Zeeland Huizen voor starters Krabbendijke Moistured Minds imponeert en ontroert BEVELANDEN-THOLEN 16 en 17 15 16 Seniorenraad wil meer wc's Koningin Yersekenaar (15) blijft gewond achter in berm na aanrijding Vismijn Colijnsplaat verandert in veiling van goederen Maandag 30 juli 2007 Alles blinkt in nieuw complex Yersekse voetbalvereniging Tip? redgoes@pzc.nl Toekomstig wijkje in Krabbendijke krijgt 17 starterswoningen. door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Krabbendijkse jon geren die een huis willen kopen op hun eigen dorp, kunnen straks terecht op het voormalig veilingter rein, Dat gebied aan de Westelijke Parallelweg, aan de rand van Krab bendijke, wordt omgevormd tot een wijkje met 87 huizen. 17 ervan zijn bestemd voor starters. Wat de starterswoningen precies zullen kosten is nog niet bekend, maar de Walcherse Bouw Unie (WBU) heeft aangegeven ze te kunnen neerzetten voor minder dan de huidige normering van 170.000 euro. Het terrein wordt verder ingevuld met 26 twee- en drie-onder-een kappers, 39 rijtjes- en vijf patiowoningen. Overigens zijn de meeste van de te bouwen huizen bedoeld voor mensen met een kleine portemonnee, want uit onderzoek is gebleken dat er in Krabbendijke behoefte is aan be taalbare woningen. De WBU wil zo snel mogelijk bou wen en zet er daarom op in om op 31 december een bouwtitel te heb ben, zodat medio volgend jaar kan worden begonnen. Om daaraan te gemoet te komen heeft het college van burgemeester en wethouders van Reimerswaal het vooront werp-bestemmingsplan eerder ter inzage gelegd dan aanvankelijk de bedoeling was, namelijk pas na de ondertekening van de samenwer kingsovereenkomst met de WBU. Die staat gepland voor 16 augus- De Walcherse Bouw Unie wil snel aan de slag met de heront wikkeling van het voormalig vei lingterrein in Krabbendijke. Dat wordt een woonwijkje. tus. In de overeenkomst staan af spraken over wie verantwoordelijk is voor welk onderdeel van het plan. Zo is het onder meer de taak van de gemeente om zorg te dra gen voor de aanleg van een water berging in het randgebied tussen het spoor en de toekomstige wijk. Ook regelt de gemeente het plano logische traject. Volgens wethouder J. Sinke is het geen enkel probleem om het be stemmingsplan al eerder ter inza ge te leggen. „Zo houden we lek ker de vaart erin, bovendien heb ben we alle vertrouwen in de sa menwerking." Behalve de samenwerkingsovereen komst tussen Reimerswaal en de WBU ligt er ook nog een overeen komst met een derde partij, spoor wegbeheerder ProRail, te wachten op een krabbel. Die heeft betrek king op het onderhoud aan de schermen die langs het spoor zul len worden geplaatst. In opdracht van de WBU zal daar te zijner tijd klimop tegen worden aangeplant, zodat de wand 'onzichtbaar wordt en niet kan worden beklad met grafitti. Over de hoogte van de bij drage van de WBU aan het onder houd moet nog worden onderhan deld. door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes wil be zien of er mogelijkheden zijn voor een tweede openbaar toilet aan de oostzijde van het centrum, bij de Steenen Brug of De Bult. Dat heeft het gemeentebestuur afgelo pen weekeinde per brief weten aan de Seniorenraad Goes. Die vindt dat er meer openbare toilet ten in de stad moeten komen. Momenteel telt Goes één zo'n voorziening en dat is veel te wei nig, meent het orgaan. De senio renraad heeft bovendien nogal wat kritiek op dat openbaar toilet, in de Ostendestraat. Ze stoort zich onder meer aan de in haar ogen beperkte openingstijden, slechte bewegwijzering en belabberde staat van onderhoud. De senioren raad zou het liefste zien dat Goes winkeliers verplicht om een pu blieke toiletvoorziening te hebben, maar dat valt volgens het gemeen tebestuur niet af te dwingen. Goes krijgt op termijn overigens wel meerdere openbare toiletten. Er komt er één in de parkeergara ge op het Kolveniershof. Ook een op termijn te bouwen tweede gara ge aan de Oostwal wordt er mee uitgerust, maar dat duurt de senio renraad allemaal nog veel te lang. Tip? redactie@pzc.nl De juf van groep 5 kan span nend vertellen. Dat verhaal over de bijenkorf ging er in als koek. De werksters, de darren, de ko ningin, de imker en de honingra ten, alles kwam aan de orde. Juf legde geduldig uit hoe de rol verdeling in het bijenwereldje in elkaar zit. Aan het eind van de les wilde ze weten of het allemaal was ge land. „Wat is de taak van de ko ningin?", vroeg ze. Veel vingers gingen de lucht in. De door haar aangewezen leerling antwoord de: „die doet het met de imker!" Na deze reactie was het voor de juf duidelijk. Voor de bijtjes en de bloemetjes was het nog te vroeg. door Luc Oggel YERSEKE - Een 15-jarige jongen uit Yerseke is vrijdagavond gewond in de berm achtergelaten nadat hij door een auto was aangereden. De politie trof hem rond half 11 aan op Korringaweg in zijn woon plaats. Getuigen hadden de aanrij ding zien gebeuren. Zij zagen dat een donkere auto de jongen, die op zijn fiets reed, van achteren had aangereden. Volgens de getuigen was de auto komen aanrijden vanuit de rich ting Molendijk/Havendijk en was de bestuurder er, na het veroorza ken van de aanrijding, vandoor ge gaan in de richting van het indus trieterrein. Door de technische recherche is sporenonderzoek gedaan. Toen het thuisfront van de Yersekenaar- werd gewaarschuwd bleek dat de jongen ook nog een hond bij zich had gehad. Die was echter opge vangen door omwonenden. De politie heeft de zaak in onder zoek. Danseres Yara den Engeslman in actie tijdens de voorstelling Moistured Minds. foto Willem Mieras Multi-zintuigelijke voorstelling lokt veel publiek. door Luc Oggel WISSENKERKE - De Voorstraat in Wissenkerke vormde zaterdaga vond het decor van een imposant staaltje amateurkunst, met een be langrijke rol voor de kerkklok van het dorp. De multi-zintuiglijke voorstelling Moistured Minds werd er opgevoerd. Ondanks het tijdstip (23.30 uur) en de verre van zwoele temperatuur was het dorp en de omgeving uitgelopen voor het bij zondere project, een idee van basis schooldirecteur en raadslid Ron Meuldijk waar hij al zes jaar mee rondliep. Nu was het dan eindelijk zover. Het stuk, een combinatie van mu ziek, poëzie, zang, dans en film, is opgebouwd rond het thema 'tijd'. 'Moistured Minds is een vertaling van het gevoel waaraan je geen uit drukking hebt kunnen geven', luid de de enigszins cryptische om schrijving in het programmaboek je. Het was dan ook Meuldijks be doeling om iedere bezoeker zijn of haar eigen betekenis aan de voor stelling te laten geven, maar ook om even uit de waan van alle dag te kunnen stappen. Dat doel werd bereikt. De melancholische, Clan- nad en Enigma-achtige muziek had zonder meer een geestverrui mende uitwerking, die nog werd versterkt door de zwierige bewe gingen op het podium van danse res Yara den Engelsman. De klok van Wissenkerke viel steeds per fect in en zorgde op het hoogte punt van de voorstelling voor een indrukwekkend, bijna hypnotise rend effect. Ron Meuldijk hoopte op een suc ces en dat is Moistured Minds zeker geworden, getuige de staande ova tie na afloop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45