Stalorders bepalen DTM-race cB PZC Maandag 30 juli 2007 33 Boze gezichten en fluitconcert in Zandvoort door Covert Wisse ZANDVOORT - De gezichten ston den gistermiddag in Zandvoort op onweer, maar dat had ditmaal niets te maken met de lucht. De overwinning van Martin Tomczyk in de zevende DTM-race van het seizoen viel slecht bij een deel van de toeschouwers. Op bevel van de teamleiding van Audi moest Alexandre Prémat in leidende positie vlak voor de fi nish met zijn voet van het gaspe daal om Tomczyk aan meer pun ten te helpen in de strijd om het kampioenschap. Hetzelfde gebeurde vlak achter Tomczyk en Prémat met Timo Scheider en Mattias Ekström, even eens van Audi. Ook zij moesten in de laatste honderden meters van positie wisselen om Ekströms lei dende positie in het tussenklasse- ment te verstevigen. De tactiek van Audi kwam de stal op boege roep van het publiek te staan en kritiek van concurrent Mercedes. Toeschouwers - in totaal 74.000 1^1 Bij de DTM-race in Zandvoort drukt Audi een negatiefstempel op de einduitslag. Het Duitse merk is oppermachtig en bezet de eerste vier plaatsen. over drie dagen - klapten voor nummer twee Prémat en floten winnaar Tomczyk uit. De leiding van Audi verklaarde na afloop dat er geen stalorders wa ren uitgevaardigd en dat de rijders zelf hadden besloten vlak voor de finish van het gas te gaan. Merce des-baas Norbert Haug twijfelde aan de oprechte bedoelingen van het concurrerende merk. „Dit is niet onze manier van racen", aldus Haug, die zich ook boos had ge maakt over het rijgedrag van enke le rijders van Audi. Bruno Spengler, met een vijfde plek de beste Mercedes-rijder, werd in het begin van de wedstrijd in de pits- straat door Christian Abt van de sokken gereden. „Dat was gevaar lijk met al die mensen in de pits", aldus Spengler, die vlak voor het einde ook door Timo Scheider met het nodige geweld van de der de plek werd verdreven. Audi won pas voor de tweede keer dit seizoen - Mercedes staat op vijf zeges - maar deed dat met een overmacht die zelden voorkomt in de DTM. Spengler: „Als ik voor Au di reed, zou ik niet trots zijn op de ze overwinning." De DTM-races gelden als de populairste internationale toerwagenklasse. De winst van Audicoureur Martin Tomczyk (vooraan) in de race van Zandvoort zorgde voor veel commotie door controversiële stalorders. foto Olaf Kraak/ANP blaupunkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35