De trieste Tour van Rasmussen Keukenstuctio PZC Maandag 30 juli 2007 31 Toen Michael Rasmussen woensdag uit de Tour werd gezet, was voor veel Ne derlanders het plezier verdwenen. Een overzicht in zeven foto's van de Tour van Michael Rasmussen. 1. 6 juli: Michael Rasmussen krijgt van de medici groen licht voor de zwaarste wielerwedstrijd ter wereld. 2.15 juli: De Deen wint de etappe naar Tignes en krijgt de gele trui. Hij wordt gefeliciteerd door Frankrijks nieuwe pre sident Sarkozy. 3.15 juli: Feest in het Rabo-hotel. 4.16 juli: Persconferentie van de gelet rui-drager en Rabo-manager Theo de Rooy over het missen van out-of-com- petition-controles. 5.25 juli: Rasmussen wint op de Aubis- que zijn tweede etappe-en stelt zijn gele trui zo goed als veilig. 6. 25 juli: Rabo zet Rasmussen uit de Tour. Hij zou gelogen hebben over zijn verblijfplaats in de voorbereiding. Pr-man Jacob Bergsma geeft het verza melde journaille uitleg. 7. 26 juli: Rasmussen arriveert bij zijn woning in het Italiaanse Lazise. „Van doping wordt sport niet eerlijker. Eerlijke sport is een illu sie. Zoals er ook geen eerlijke politiek bestaat, een eerlijke kerk. En schoon hoeft de Tour toch niet te zijn? Een schoon laken voelt lekker aan, maar is ook een beetje saai, zo zonder verhaal nog." Presentator/cabaratier Wilfried de Jong, in zijn column in NRC. „Wat ik deze Tour geleerd heb? Dat je het geel het best op de voorlaatste dag kunt pakken. Je kunt maar beter zo weinig mo gelijk winnen, dat scheelt een hoop gezeur." Thomas Dekker tegen het ANP „Ben ik gene skone renner? Doping? Jongen, ik ben schoon met een hoofdletter." De rodelantaarndrager van de Tour, Wim Vansevenant, met een Vlaamse knipoog. In Trouw, „De Tour zal altijd overleven. Maar het heeft mijn voorkeur om dit jaar geen winnaar uit te troepen. Het zou een symbo lisch gebaar zijn als de Tour hiervoor kiest." Oud-Tourwinnaar Greg LeMond over de Tour de France 2007. In de Telegraaf. „Misschien stop ik wel helemaal. Het heeft toch allemaal geen zin meer." Astana-renner Klöden in de Duitse krant Bild. „Zonder de UCI zal het beter gaan. Natuurlijk kan zoiets als met Vinokoerov volgend jaar weer gebeuren. Maar een ge- val-Rasmussen, nee, dat nooit meer. We werken niet meer sa men met de UCI, er komen speciale regels voor de Tour." Tour-organisator Patrice Clerc in '1 Equipe Rasmussen in spelvorm De affaire rondom Michael Rasmussen zorgde voor inspiratie bij de ontwerper van een computerspel. Op www.gameroo.nl keert de Deense klimgeit terug in de Tour. In Rasmussen Retour de France wordt de Deen die uit de Tour werd gezet in ver band gebracht met doping. Het gaat erom op weg naar Parijs zo veel mogelijk spui ten, epo en andere dope te grijpen. Fotografen en gendar mes op de weg zijn de hinder nissen, borden met afslagen naar Mexico en Italië langs de weg leiden alleen maar af RUG Txurruka meest strijdlustige renner PARIJS - De Spanjaard Amets Txurruka is zaterdag gekozen tot de meest strijdlustige ren ner van de Ronde van Frank rijk. De coureur van de Baskische Euskaltel-formatie kreeg van een deskundige jury de mees te stemmen. Txurruka was bij vele ont snappingen betrokken, maar kon die aanvalslust niet bekro nen met een dagzege. De 24-jarige coureur volgt zijn landgenoot David de la Fuen- te op, die vorig jaar werd uit geroepen tot meest strijdlusti ge renner. Wim Vansevenant voegde zich gisteren in een historisch rijtje. De Belgische wielrenner eindigde in Parijs voor het tweede jaar op rij als laatste in de algemene rangschikking van de Ron de van Frankrijk. Dat lukte slechts twee andere coureurs. De Fransman Daniel Masson was de drager van de rode lantaarn in 1922 en 1923, de Oostenrijker Gerhard Schonbacher herhaal de die prestatie in de jaren 1979 en 1980. Vansevenant, uitko mend voor Predictor-Lotto, vond het een eer. Aan zijn fiets bungelde een rode lantaarn, gekregen van Studio Sport. g I Jp Iflnrfr Keukens in alle maten en kleuren Eigen inmeetservice en montagedienst Zeer korte levertijden 5 jaar garantie op keukens Rechtstreeks van de fabriek www.keukenstudiodelooff.nl Keukenstudio De Looft Bedrijfsweg 11 (bedrijventerrein Vrijburg) 4387 PD Vlissingen Telefoon: 0118 - 491929 Fax: 0118 -491900 Email: lnfo@keukenstudiodelooff.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33