Preto durft eindelijk eens te Inspanningen Hoogerland niet beloond Edenburg en Fathi superieur 28 1 Maandag 30 juli 2007 PZC W Zou hij echt 21 zijn, zoals tijdens zijn entree bij hoofdklasser Hoek werd verteld? „Nee, ik ben pas achttien", verklapt Preto. foto Peter Nicolai Negende seizoenszege voor Nick van der Lijke kortcene - Nick van der Lijke heeft zaterdag de Ronde van Kort- gene op zijn naam geschreven. De wielrenner uit Middelburg hield bij de nieuwelingen Moreno Hof land uit Roosendaal en Cees-)an Kortlever uit Zevenbergen achter zich. Het was de negende seizoens zege voor Van der Lijke. Bij de amateurs B won Fred Pronk uit Heerhugowaard. Hij finishte voor Hans Lap uit Hendrik Ido Ambacht en Ton Vrolijk uit Schip luiden. Opnieuw concours afgelast vanwege weer vrouwenpolder - Het dressuur- concours van Sé-Ros dat gisteren in Vrouwenpolder zou worden ge houden, is afgelast. De overvloe dige regenval maakte het terrein bij manege De Eendracht onge schikt voor een wedstrijd. Deze beslissing komt een week na dat Outdoor Zeeland eveneens door de weersomstandigheden werd geteisterd. De slotdag moest toen worden geschrapt. Hendrik van den Dries wint Stoofweitoernooi koudekerke - Hendrik van den Driest is winnaar geworden van het Stoofweitoernooi in Koudeker- ke. In de finale bij de mannen 5 won Van den Driest in de finale van favoriet Alex Lourens: 6-1 2-6 en 7-5. In dezelfde categorie bij het vrouwendubbelspel wonnen de als eerste geplaatsten wel de titel. Stephanie van der Eijk en Eva Har- tog, beiden van De Schelde uit Vlissingen, boekten een zege op Ri- na Lazonder en Petra Samplonius: 6-3 en 6-3. In het gemengddubbel- spel 5 legden Olette Luitwieler en Jeroen Albregtse beslag op de over winning. mijnsherenland - Bijna halverwe ge het openwaterzwemseizoen lij ken de kaarten al geschud voor de klassementsoverwinningen bij de schoolslag junioren. Er staat dit jaar geen maat op Simon Eden- burg van Luctor et Emergo en Amira Fathi, uitkomend voor De Stormvogel. Beide zwemmers wa ren veruit de snelste op de 500 me ter schoolslag bij de 30e editite van de Open Water wedstrijden in de Binnenmaas in Mijnsheren- land. Ook Judith Stap van De Stormvogel doet goede zaken. Nu haar concurrente van een vakantie geniet, pakte zij eenvoudig de winst op de 1000 meter bij de ju nioren. Clubgenoot Levy Kort won de 500 meter bij de mini- oren. Peter van Agtmaal springt in slotfase weg en wint wielerronde. door René van Stee kortcene - Johnny Hoogerland had zijn zinnen gezet op een der de achtereenvolgende overwin ning in de Ronde van Kortgene. In die opzet slaagde de wielrenner uit Yerseke zaterdagavond net niet. Peter van Agtmaal uit Huijbergen zag in de slotfase van de koers nog kans om uit een kopgroep van ze ven man weg te springen. En daar door hield hij Nico Vuurens uit Meerkerk en Hoogerland op de fi nish enkele meters achter zich. Hoogerland toonde zich zeer do minant in de dik negentig kilome ter lange wedstrijd. Hij was veruit de strijdlustigste deelnemer van de 97 renners die aan het vertrek stonden. Want hij zette niet alleen de beslissende ontsnapping op touw, ook was Hoogerland de ani mator van een vroege vlucht waar in hij samen met Ben van der Kooi, Ricardo van der Velde (bei den uit Breda) en Ronald Roos (Hoogstraten) zo'n vijftig kilome ter weg wist te blijven uit de greep van de achtervolgende groep. Het was ook zijn bedoeling om met een na de start vol gas te rijden. „Je weet dat het hier eén zware omloop is. En omdat er zo veel renners aan het vertrek stonden, was het zaak om snel een schifting te maken. Want dan rijd je een veel gemakkelijkere koers", ver klaarde Hoogerland na afloop. Dat hij slaagde in die opzet bleek niet alleen uit het feit dat het peloton al heel snel in stukken uiteenbrak, maar ook doordat veel renners er al heel snel de brui aan gaven. Op zo'n dertig kilometer van het einde ging Hoogerland - die zich 'Omdat er zo veel renners meereden, was het zaak om snel een schifting te maken' toch wel tevreden toonde met zijn derde plaats - wederom op avon tuur. Dit keer kreeg hij Rob Dissel dorp (Rijpwetering) en Van Agt maal en Vuurens mee. Even later kon Davy Jaspers (Sint Wille- brord) aanhaken. Daarna vonden ook Van der Velde en Van der Kooi aansluiting, waardoor drie renners Uit de eerste grote ontsnap ping van de koers wederom voor aan meereden. Het leek er lang op dat de zeven koplopers het op een sprint zou den laten aankomen. Peter van Agtmaal dacht er anders over. Hij moest naar eigen zeggen nog een gaatje zien te slaan, omdat hij ze ker wist dat hij in het in de sprint niet zou redden. Hij vreesde voor al Vuurens. „De enige kans om nog weg te komen was op het dijk je in het parcours. Daar ben ik vol doorgetrokken. Gelukkig leverde dit ook gewenste resultaat op", al dus Van Agtmaal die in Kortgene zijn eerste seizoenszege pakte. 01 18-613172 - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30