Laurens van Lieren stelt kandidatuur voor het EK se© sa© VS oppermachtig op WK beachvolleybal SS© Arnoud Okken is zijn vriend Bram Som de baas op de 800 meter in Heusden 4E© 4E© «SE© S©0 33© Willy Kanis is wereldtitel kwijt Bel: 09001552 (18ct p/m) pzc Maandag 30 juli 2007 27 Dressuurruiter maakt snel progressie in concours Hickstead. door Koen de Vries hickstead - Laurens van Lieren is nog in beeld voor het EK dressuur, volgende maand in de buurt van Turijn. De ruiter van Stal Hexagon uit Schore eindigde gisteren tij dens de Dressage Masters in het Engelse Hickstead met zijn paard Hexagons Ollright op de tweede plaats in de kür op muziek. Van Lieren en Ollright kregen be gin deze maand tijdens het CHIO in Aken een gevoelige tik toen het paard tijdens een proef in het im mense stadion volledig in paniek raakte. Vaak laat zoiets zijn sporen na en dat was bij Ollright ook het geval. „We waren meer beschadigd dan ik dacht", gaf Van Lieren giste ren in Hickstead aan. „De eerste proef die ik hier reed ging niet goed, Ollright was te gespannen. Maar we hebben ons daarna verbe terd. Na de vijfde plaats volgde za terdag de derde plaats en nu de tweede. We zijn elke dag vooruit gegaan en nu stond Ollright er weer helemaal. Het vertrouwen is weer terug. Eerlijk gezegd liep hij fantastisch." De in functie herstelde bonds coach Sjef Janssen bekijkt woens dag wie er naar het EK in Italië mogen. De ruiters uit het nationa le A-kader rijden tijdens een trai ningskamp in Schaijk een proef op Grand Prix-niveau. T\vee plaatsen zijn al vergeven, die van Anky van Grunsven met Salinero en Imke Schellekens-Bartels met Sunrise. Voor de andere twee plaatsen ko men vijf ruiters in aanmerking: Alex van Silfhout, die in Hickstead alledrie wedstrijden op zijn naam schreef) de talentvolle Stefanie Pe ters, Westkappelaar Hans-Peter Minderhoud, Kirsten Beckers en Laurens van Lieren. Edward Gal met Gribaldi zijn nog steeds bui ten competitie. „Het wordt nog spannend en dat had ik eigenlijk niet meer ver wacht. Na de wedstrijd van van daag denk ik zelfs dat het nog goed komt", kijkt Van Lieren voor uit. „Als ik net zo goed rij als nu, kunnen ze niet om me heen." Ook Van Lierens stalgenoot Tha- mar Zweistra kwam goed uit de verfin Hickstead. Met de zevenjari ge ruin Hexagons Truppa kwam ze woensdag moeilijk op gang, maar eindigde ze zaterdag in de af- Laurens van Lieren en zijn paard Ollright zijn klaar voor deelname aan het EK dressuur. De combina tie lijkt hersteld van de tik die zij opliep bij het CHIO in Aken. Laurens van Lieren sluitende wedstrijd op de derde plaats. Truppa was net als Ollright bang in de openingswedstrijd en hervond de rust in de loop van het toernooi. Met Hexagons Ky- rain reed Zweistra in de laatste proef van de Grand Prix naar de derde plaats. Daarmee bevestigde ze dat de ruin nog niet afgeschre ven is. „Heel veel mensen zagen het niet meer zitten", gaf Leunus van Lieren, de trainer van Zweis tra aan. „Het is nog steeds balance ren, maar de stijgende lijn zit er weer in. Thamar reed nu ook een prachtige pirouette, het moeilijk ste onderdeel voor Kyrain." Raemon Sluiter wint challenger in Poznan poznan - Tennisser Raemon Slui ter heeft gisteren het challenger- toernooi in het Poolse Poznan ge wonnen. In de finale versloeg hij Julio Silva uit Brazilië met 6-4 6-3. Het is zijn eerste toernooizege sinds Praag in november 2005. Sluiter won gisterochtend ook zijn door de regen uitgestelde halve fi nale. Tegen de Spanjaard Fernan do Vicente werd het 6-16-0. Zilver voor Roy Boeve op EK skeeleren ovar - Roy Boeve heeft gisteren op het EK skeeleren een zilveren medaille op de marathon vero verd. De Nederlander moest in het Portugese Ovar de Spanjaard Gari- koitz Lerga Icolay voor laten gaan. Elma de Vries, winnares van vier medailles, was met de vierde plaats de beste Nederlandse op de marathon. De zege ging naar Gio- vanna Turchiarelli uit Italië. Nipt verlies Nederlands honkbalteam in VS cary - Het Nederlands honkbal team heeft gisteren ook het twee de oefenduel met de Verenigde Sta ten verloren. Oranje stond lang met 1-0 voor, maar in de laatste in ning bereikten twee Amerikanen de thuisplaat, waardoor de eind stand 1-2 werd. Zaterdag ging de formatie van bondscoach Robert Eenhoorn nog met 14-0 onderuit. Eerste WTA-titel voor Francesca Schiavone bad castein - De Italiaanse tennis ster Francesca Schiavone heeft gis teren in Bad Gastein voor het eerst een WTA-toernooi gewonnen. Het was haar tiende finale, maar de 27-jarige speelster wist tot nu toe nog niet te winnen. Ze ver sloeg in de eindstrijd Yvonne Meusburger met 6-1 6-4. De 24-ja- rige Oostenrijkse stond voor het eerst in een WTA-finale. Gelijkspel hockeyers in tweede oefenduel mannheim - De Nederlandse hock eyers hebben hun tweede oefen wedstrijd tegen Duitsland gelijkge speeld. In Mannheim werd het gis teren 2-2. Jeroen Delmee en Rob Reekers maakten na rust (1-0) de doelpunten. Zaterdag verloor Oran je nog met 5-1 van de regerend we reldkampioen. Nederland bereidt zich voor op het EK dat 15 augus tus in Manchester begint. Tendulkar treedt toe tot select gezelschap Nottingham - De Indiase cricketer Sachin Tendulkar (34) heeft zich bij een select groepje geschaard door de magische grens van 11.000 runs in testwedstrijden te passe ren. De batsman deed dit zaterdag op de tweede dag van de tweede test tegen Engeland in Notting ham. Brian Lara (11.953) en Allan Border (11.174) gingen hem voor. victoria - Willy Kanis heeft op de wereldkampioenschappen fiets- cross in het Canadese Victoria haar titel af moeten staan aan de Engelse Shanaze Reade. De Neder landse ging zaterdag in de eind strijd als vijfde over de finish. Kanis was toch tevreden met die plek. „Ik was al blij dat ik de finale haalde. In de finale liepen mijn start en het eerste deel niet. Ik pro beerde nog terug te komen, maar de rest lag te ver voor." gstaad - De Amerikanen Phil Dal- hausser en Todd Rogers zijn de nieuwe wereldkampioenen beach volleybal. Het duo versloeg giste ren in het Zwitserse Gstaad de Russen Dmitri Barsoek en Igor Kolodinski met 21-16 en 21-14. Ook de wereldtitel bij de vrouwen ging naar Amerika. Kerri Walsh en Misty May-Treanor waren in de fi nale met 21-16 21-10 te sterk voor Kamiel Maase mist limiet voor deelname aan het WK atletiek. heusden - Het was voor het eerst dat ze elkaar dit seizoen in racever- band troffen op de 800 meter in de buitenlucht. Europees indoor- kampioen Arnoud Okken was in Heusden net iets beter dan de Eu ropese kampioen in de buiten lucht, Bram Som. De twee Neder landers deden zaterdag in België niet mee om de winst. Okken ein digde in 1.45,88 als zesde, Som in 1.46,00 als zevende. De zege ging naar de Amerikaan Alan Webb in 1.43,84- De tijd van Okken houdt in dat ook hij nu aan de B-limiet (1.46,34) voor de WK in Osaka heeft voldaan. Som had dat al ge daan. Als twee atleten aan de B-eis voor de WK hebben voldaan, moet een van beiden ook nog vol doen aan de eis van de internatio nale atletiekfederatie (1.45,40) om met twee atleten uit één land op de WK te mogen starten. Som en Okken zijn dit jaar nog niet aan die IAAF-tijd gekomen. Voorlopig mag er dus maar één Nederlander naar de WK op de 800 meter. Momenteel is Okken de snelste 'Ik had nog heel veel over. Ik maak me niet druk. Die limiet komt er echt wel' van de twee Nederlandse toppers. „Maar Bram heeft er meer recht op", zei Okken zaterdag over zijn vriend. Ze lopen in augustus alle bei nog in Stockholm. „Ik maak me op dit moment wel een beetje zorgen", liet Som zich zaterdag ontvallen. „Dit gaat niet Tian ]ia en Wang Jie uit China. Emiel Boersma en Brom Ronnes kwamen van de vijf deelnemende Nederlandse duo's het verst in Gstaad. Zij strandden in de achtste finales. Oud-zaalinternationals Ri chard Schuil en Reinder Nummer dor werden in de eerste knock-out- ronde al uitgeschakeld. De drie overige duo's kwamen niet verder dan de groepsfase. KOS Marmari 3* Pyli Bay Hotel ALL INCLUSIVE Mooi hotel in een rustige, groene omgeving gelegen, in het toeristenplaatsje Marmari Laat u in dit hotel verwennen en geniet van de Griekse gastvri jheid I Het strand van Marmari bereikt u na ca. 250m. volgens planning." Okken voelde zich een stuk prettiger in Heus den. De trainingsmaat van Som zat lang achterin de groep maar had een sterke slotronde in de be nen. „Die geeft zelfvertrouwen. Ik had nog heel veel over. Ik maak me niet druk. Die limiet komt echt wel." Heusden leverde geen nieuwe Ne derlandse WK-deelnemers op. Ate van der Burgt was er met zijn 3.38,19 dicht bij op de 1500 meter. Hij kwam negentienhonderdste te kort. Miranda Boonstra bleef op de 3000 steeple met 9.50,02 (zes tiende) nog negen seconden bo ven de limiet (9.41,21). In het Spaanse Aviles zag Kamiel Maase geen kans om zich op de 10.000 meter te plaatsen voor het WK. Hij bleef ver van de benodig de limiet verwijderd. Maase finish te als zesde in 28.38,09, ruim bo ven de vereiste 27.53,45. GRAN CANARI Playa del Ingles 3* Playa del Sol Apt LOGIES Mooi complex met netjes ing erichte appartementen, ideaal gelegen in het centrum van Playa del Ingles. Dit complex beschikt over een groot zwem- I bad met apart kinderzwembad en een zwembadterras met EGYPTE Sharm el Sheikh 5* Prima Life Rehana ALL INCLUSIVE Prima resort met drie heeriijke zwembaden en slechts door de kustweg gescheiden van het prive-strand. Het Pnma I Life Rehana Resort ligt aan een schitterende rustige baai. U kunt direct vanaf het strand snorkelen bij een prachtig rif. RHODOS Trianda 3* Filerimos Village ALL INCLUSIVE Deze mooi gelegen accom modatie biedt een uitgebreid amusementsprogramma. Het strand van Trianda bereikt u na 700 m. Het hotel is tevens een perfect uitvalsbasis voor een avondje uit in Rhodos-stad. TENERIFE Los Cristianos 3* Castle Harbor Studio's LOGIES Een redelijk groot complex met ruime studio's. Geniet van het tropische klimaat op het terras aan het zwembad Gelegen in een levendige omgeving in Los Cnstianos naast Playa de las Americas. EGYPTE Nuweiba 4* Nuweiba Village ALL INCLUSIVE Het Nuweiba Village resort ligt direct aan de Rode Zee. De omgeving biedt schitterende locaties voor duiken en snorkelen en andere watersporten. Alle kamers liggen op de begane grond. Er «s een groot zwembad KRETA Istro 3* Elpida Hotel ALL INCLUSIVE Prachtig gelegen hotel/net vele faciliteiten, een groot zwembad en een werkelijk schitterend uitzicht, In de directe omgev ing van het hotel vindt d veel natuurschoon en gezellige restaurantjes. Het strand bereikt TUNESIE Hammamet 4* Imperial Park Hotel ALL INCLUSIVE Het Prime Life Imperial Park is een mooi 4* hotel dat behoort tot de goed bekend staande Prima Life hotelketen. Het hotel ligt in Hammamet Yasmme op circa 250 meter van een schit terend fijn zandstrand. EGYPTE Hurghada 5* Prima Life Makadi ALL INCLUSIVE Het Prima Life Makadi is een schitterend, splinternieuw resort en wordt exclusief door Sky International Tours aangeboden op de Nederlandse markt. Het resort heeft voor jong en oud veel te bieden, maar is vooral voor kinderen een paradijs W Vanaf-prijzen p.p. in 2pk/apt INCLUSIEF TOESLAGEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29