Oranje zet eindsprint in Joost Postuma pakt zege Saksen Twintigste titel IJsbrand Chardon 26 Maandag 30 juli 2007 pzc Volleybalster nemen geen genoegen meer met nederlagen. door René Banierink eindhoven - Met twee 3-2 nederla gen tegen Olympisch kampioen China in Eindhoven, hebben de Nederlandse volleybalsters de eindsprint ingezet naar de streep die uitgerekend in China moet lig gen: de Olympische Spelen van Pe king. Voor bondscoach Selinger is elke dag een belangrijke dag, al drie jaar lang. Maar, daar kon ook hij niet omheen: „Vanaf nu komen er dagen die niet meer terugkomen." In de Eindhovense tweedaagse te gen China was er na de eerste ne derlaag nog wel een herkansing. Oranje verloor zaterdag met 3-2, na een dramatisch slechte vijfde set (15-5). Selinger vond toen dat zijn team vooral complimenten verdiende omdat de ploeg het tot een vijfde set had geschopt. Tegen de Aziatische grootmacht, waar van Nederland in de 34 voorgaan de ontmoetingen slechts drie keer had weten te winnen, was dat dit jaar in vier onderlinge duels nog niet gelukt. Na de tweestrijd tegen China blijkt dat de Nederlandse volley balsters dicht tegen de wereld top aanzitten. Het team zet alles op alles om het gat te dichten. Chaïne Staelens namens Nederland in actie in de met 3-2 verloren WK-wed- strijd tegen Brazilië. „Maar we hebben een geweldige hekel aan verliezen, dat geldt voor iedereen in het team en ook de be geleiding. Dat is misschien ook wel een makke: we kunnen niet zomaar een wedstrijdje of een toer nooi laten lopen, zoals andere teams dat soms wel doen." De reden daarvoor is dat de tijd dringt. De drie jaar dat Selinger met zijn team werkt aan de weg naar Peking, zijn omgevlogen voor zijn gevoel. „En als je iets in vier jaar wilt doen waar normaal mis schien wel tien jaar voor staat, mag je geen dag, geen uur verlie zen." Daarom was Nederland gisteren foto Ronald Hoogendoorn/CPD ook zo gebrand op eerherstel. „Tuurlijk, we waren fel, we waren superfel", zegt Chaïne Staelens, die zaterdag met name aanvallend een slechte dag had, maar zich gis teren, na weer een moeizaam be gin, behoorlijk herstelde. Zij was vorig jaar een van de voornaamste wapens waarmee Oranje op het WK een cruciale zege boekte op de Chinese ploeg. Zo was het afgelopen weekend niet, maar, zo stelde bondscoach Selinger vast: „Juist op aanvallend gebied hebben we een aantal mei den die nog een paar procent ho ger kunnen." Gisteren bleek het tekort nog te groot voor een complete revanche. Nederland schopte het opnieuw tot een vijfsetter en zelfs daarin kwam er nog een verlenging aan te pas. Maar zes matchpoints, waarvan vijf op rij, bleken niet ge noeg voor Nederland. China sloeg op het derde wedstrijdpunt wel toe: 23-21. Balen, vond ook Manon Flier. „Want we hebben op zich goed ge speeld. Veel minder fouten ge maakt dan een dag eerder. Maar als het zo close is, telt elk foutje." Selinger vergeleek de huidige fase met het beklimmen van een col. „We zitten nu net een paar kilome ter onder de top. Maar we zijn con stant aan het demarreren. Omdat de tijd dringt. En in de eindfase van een toernooi, zoals zometeen de Grand Prix en daarna het EK, moeten we op de top zijn." Zowel Flier als Staelens twijfelen daar niet aan. „China is absolute wereldtop, daar zitten we nu dus heel dicht bij." En Flier: „We kun nen beter hier van ze verliezen dan in de finale van de Grand Prix." Toch zullen zijn speelsters wel even balen, denkt Selinger. „Om dat ze meer willen. Ze nemen geen genoegen meer met nederla gen, ook niet tegen China. Zo hoort het ook, iedere dag weer. Als je toch wakker bent, kun je er ook maar beter elke dag alles uitha len. Anders kun je net zo goed naar Ikea gaan." dresden - Terwijl zijn ploeggeno ten in de Ronde van Frankrijk op de Champs-Elysées fietsten, stelde Rabobank-coureur Joost Posthu- ma in Duitsland de eipdzege in de Ronde van Saksen veilig. Diens lei dende positie kwam gisteren niet meer in gevaar. De slotetappe werd een prooi voor de Duitser Stephan Schreck. Daar mee won T-Mobile vier van de vijf ritten in de Sachsen Rundfahrt. De enig overgebleven etappe, een individuele tijdrit, werd zaterdag gewonnen door Posthuma. In de eindrangschikking bleef hij Bobby Julich 29 seconden voor. beekbergen - IJsbrand Chardon heeft een unieke prestatie in de paardensport geleverd. De menner uit Den Hoorn veroverde gisteren in Beekbergen voor de twintigste keer de nationale titel vierspan nen. Aartsrivaal Koos de Ronde moest na de dressuur, de mara thon en de vaardigheidsproef ge noegen nemen met zilver. Brons was er voor Mark Weusthof Chardon legde de basis voor de ti tel vrijdag met een uitmuntende dressuuroefening. Hij kon zich ver volgens foutjes permitteren in de marathon op zaterdag en de vaar digheidsproef op zondag. overal Fantastische prijzen Voor de winnaars van het spel wachten mooie prijzen* en natuurlijk eeuwige roem als de enige echte voetbalcoach van het jaar! Hoe werkt het? Als voetbalcoach krijg je een fictief budget van 15 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen dreamteam samen uit alle spelers van de Ere-divisie: 11 basisspelers en 4 reserves. Afhankelijk van de resultaten die de spelers en de clubs in de Eredivisie behalen, krijgt je team punten. Elke week kun je je tactiek aanpassen door maximaal 1 speler te wisselen. Weet jij het beter dan alle coaches van de Eredivisie bij elkaar? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel 'voetbalcoach van het jaar'. Hoe doe ik mee? Ga snel naar de website www.pzc.nl/voetbalcoach en geef je op! We vragen een kleine bijdrage van 2,50 voor abonnees en 4,00 voor niet abonnees. De eerste inschrijvers krijgen een FM scan radio kado. Dus wees er snel bij, want op=op! Subleagues Om het extra spannend te maken, kun je samen met vrienden of collega's een eigen klassement maken. Zo maak je onderling voor eens en altijd uit wie de echte voetbalkenner is! Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/voetbalcoach Geef je direct op en ontvang een FM scan radio! Alleen deelnemers die ook meedoen met de coachquiz maken kans op prijzen. Kijk voor spelregels en voorwaarden op de website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28