PZC 21 4 0 Gele trui voorgoed besmeurd Rasmussen: Ik rijd de Tour van 2008 25 28 en 29 Wij geven u de heift cadeau! Maandag 30 juli 2007 Toeterende auto's in Den Haag na zege Irak in de Azië Cup Portugees Preto zoekt nieuw geluk bij Hoek Tip? sport@pzc.nl Het wielrennen heeft definitief zijn onschuld verloren. PARIJS - Tommy Simpson moest dood neervallen op de Mont Ven- toux, voordat de wielrenunie besef te dat de controle op doping se rieus moest worden genomen. Pas toen Fabio Casartelli in de afdaling van de Col de Portet d'Aspet het le ven liet, besloot de UCI de renners te verplichten om een helm te dra gen. Maar wie moet er overlijden, voordat de renners ervan door drongen zijn dat fraude de sport ten gronde richt? Michael Rasmussen, eindwinnaar Alberto Contador en Aleksandr Vi- nokoerov zorgden in de 94e editie van de Tour voor heroïsche gevech ten die miljoenen wielerliefheb- bers in verrukking brachten. Niet geheel toevallig bracht juist dit drietal (in meer of mindere mate) de sport wéér in diskrediet. Vinokoerov werd betrapt op bloed- doping, Rasmussen ontliep met leugens enkele out-of-competition controles en diens Spaanse uitda ger zou volgens de doorgaans goed geïnformeerde Süddeutsche Zei- tung kroongetuige zijn in de do- pingaffaire rond Fuentes. Door uit de school te klappen, zou Conta dor ervoor gezorgd hebben dat zijn naam uit de documenten werd geschrapt. De Tour (en het wielrennen in het algemeen) heeft definitief zijn on schuld verloren. Een urenlange so lo in de Alpen, een krachtige eindspurt of een strijd van man te gen man op de steile Pyreneeën- cols, zelfs de meest naïeve wieler- liefhebber zal er vraagtekens bij plaatsen. Een aaneenschakeling van dopingaffaires heeft ervoor ge zorgd dat elke fabuleuze wieier- prestatie onmiddellijk verdacht is. „Niemand heeft nog vertrouwen in de drager van de gele trui", sprak de Britse tijdritspecialist Bradley Wiggins. „De Tour heeft al zijn geloofwaardigheid verloren. Het heeft geen waarde meer. En het gaat lang duren voordat we het vertrouwen hebben herwonnen." Het maillot jaune is voorgoed be smeurd. De beste coureur in de Ronde van Frankrijk zal wel de beste dokter hebben, is een veelge hoorde opmerking. Tragisch ge noeg hebben de wielrenners zulke reacties zelf uitgelokt. foto Peter Dejong/AP Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Hans Koenekoop KOPENHAGEN - De in ongenade ge vallen wielrenner Michael Rasmus sen is er in de Ronde van Frank rijk in 2008 weer bij. Dat zei de Deen gisteren in een interview met de Deense televisiezender TV2. De Rabobankploeg haalde Ras mussen afgelopen woensdag uit de Tour. Hij had die dag de berge tappe gewonnen en de gele trui nog steviger om de schouders. De 33-jarige renner bekritiseerde in het vraaggesprek nogmaals de beslissing van zijn Nederlandse werkgever om hem uit de Tour te halen en te ontslaan. De Deen had gelogen over zijn ver blijfplaats in voorbereiding op de Tour. „Ik heb nooit dope gebruikt. Ik heb altijd 'schoon' gefietst en ik zal er klaar voor zijn om volgend jaar in het belangrijkste wielere- venement deel te nemen", aldus Rasmussen. zie ook pagina's 10 en 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23