Lot Koreanen onzeker PZC Contador blijft fier overeind in Tour de France Ism w Fbanl s EQSEBE322H3 Pekela omzeilt koperdieven Schennispleger in Scharendijke Zomercarnaval Rotterdam trekt 900.000 bezoekers Maandag 30 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 177 - los nummer 1,30, zaterdag €1,85 www.pzc.nl Ultimatum gijzelnemers loopt vanochtend af. CHAZNI - De Taliban hebben de Af ghaanse autoriteiten gisteren een 'laatste' ultimatum gesteld over de vrijlating van 22 gegijzelde Korea nen. Als de regering in Kabul van ochtend om 07.30 uur (Nederland se tijd) geen militante gevangenen heeft vrijgelaten, zullen de opstan delingen 'enkelen' van de 22 Zuid-Koreanen doden. De leiders van de Taliban namen het besluit omdat de autoriteiten niet genoeg aandacht zouden geven aan de ei sen van de opstandelingen, aldus een woordvoerder. Daarom had den zij gisterochtend al nieuwe ge sprekken afgewezen. De Taliban overhandigden de onderhande laars een lijst van militanten die zij willen inruilen voor de Korea nen, die anderhalve week geleden werden ontvoerd. De autoriteiten zeiden gisteren dat eerst de zestien vrouwen in de groep van christelij ke hulpverleners moeten worden vrijgelaten voordat zij in willen gaan op de eisen van de funda mentalistische rebellen. De Af ghaanse president Hamid Karzai liet zich gisteren voor het eerst in het openbaar uit over de zaak. Hij noemde de ontvoering schandelijk en toonde zich vooral boos over het feit dat er achttien vrouwen worden gegijzeld. Het gijzelen van vrouwen is in strijd met de islam, aldus Karzai. De Taliban schoten vorige week al de leider van de Zuid-Koreaanse groep dood. De gereformeerde pre dikant wordt pas begraven als de andere gijzelaars zijn vrijgelaten en aangekomen in Zuid-Korea. Dat liet de familie van de 42-jarige Bae Hyung-kyu gisteren weten. De leider werd afgelopen woens dag doorzeefd met kogels gevon den in de Afghaanse provincie Ghazni. Paus Benedictus XVI heeft giste ren de gijzelnemers opgeroepen de gijzelaars vrij te laten. Het ge- vangenhouden van de groep is in strijd met de 'grondregels van be schaving', aldus de kerkvorst. Zeeland hoeft helemaal niet te veranderen Zie pagina 2 en 3 Er is geen enkel excuus voor het dumpen van afval jgieens 7% EN Zeeland: 2, 3, 15 t/m 17; Binnen land: 5 en 7; Buitenland: 9; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 33: Te levisie: 38 en 39. 1.Bennati 3.51.03 2. Hushovd z.t. 3. Zabel z.t. 13. Tankink z.t. 1. Contador 91.00.26 2. Evans 0.23 3. Leipheimer 0.31 12. Boogerd 21.15 zie pagina's 2122, 23, 24,30 en 31 PARIJS - Een stralende Alberto Contador heeft gis teren in Parijs zijn eerste Tour de France gewon nen. De 24-jarige Spanjaard bleef in een van de spannendste finales ooit Cadel Evans en ploegge noot Levi Leipheimer voor. Na de tijdrit van zater dag waren ze hem tot respectievelijk 23 en 31 se conden genaderd. Op de slotdag kwam daar geen verandering in. De rit naar de Champs-Elysées eindigde ander maal in een massasprint, die werd gewonnen door de Italiaan Bennati. zie sportkatern PEKELA - De gemeente Pekela heeft de koperen bliksemafleiders op het dak van het gemeentehuis ver vangen door aluminium leidingen. Dat gebeurde omdat koperdieven het laatste half jaar drie keer het dak op klauterden om de koperen bliksemafleiders te stelen. Het za delde de gemeente met een strop van circa 30.000 euro op. Volgens burgemeester Schollema is alumi nium ook zeer geschikt om blik seminslag te voorkomen en gaat de verzekering ook akkoord. SCHARENDIJKE - In de nacht van za terdag op zondag rond 04.00 uur zijn twee meisjes (15 en 16 jaar, bei den uit de gemeente Schou- wen-Duiveland) aan de Elkerzeese- weg in Scharedijke lastig gevallen door een schennispleger. De meisjes stonden in een bushok je te wachten tot ze opgehaald wer den. Vanuit de richting van Renes- se kwam een man voorbij fietsen met alleen zijn pet op en schoe nen nog aan. Vervolgens ging hij midden op de weg staan en begon zichzelf te bevredigen. Het gaat om een blanke man met een gezet postuur. De politie zoekt getuigen. ROTTERDAM - Het Zomercarnaval in Rotterdam is zaterdag door 900.000 mensen bezocht. Dat heeft de orga nisatie bekendgemaakt. „We kijken terug op een zeer geslaagde dag. Het zonnetje was een onverwacht cadeautje", aldus woordvoerder Ma- rit Noorlander. 36 Carnavalsgroepen deden mee. Op 25 praalwagens stonden exotische danseressen en muzikanten te swingen. Volgens de politie zijn 28 mensen gearresteerd voor onder meer een steekpartij, openbaar drankgebruik, mishande ling, wildplassen en het niet opvol gen van een bevel. Zesenveertig mensen zijn bij EHBO-posten behan deld voor diverse ongemakken. Drie van hen moesten naar een zieken huis. Waarschijnlijk hadden ze te veel alcohol gedronken. foto ANP Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530 Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1