Zeeland Zelfs een strandstoel kan de lucht in PZCI15 Meliskerke scoort met ringrijden op Bellamypark in Vlissingen WALCHEREN 16 Jongen gewond achtergelaten Koningin Vismijn Colijnsplaat verandert in goederenveiling Maandag 30 juli 2007 Souburgse jeugd wil weer lekker kunnen basketballen Tip? redwalch@pzc.nl De vlieger van Jan Dankers zit vast aan honderd touwen van vijftien meter lengte. Vliegervereniging geeft demonstratie op het strand van Zoutelande. door Miriam van den Broek zoutelande - Vliegeren is leuk, maar het zelf maken van een vlie ger die het goed doet, is nóg leu ker, Dat vinden de leden van de vereniging van Zeeuwse Vlieger vrienden. Een aantal van hen was gisteren op het strand van Zoute lande om een demonstratie te ge ven. „Aan wedstrijden doen wij niet", vertelt secretaris Piet Schrier. „Het gaat ons niet om de mooiste vlieger of de mooiste applicatie. Wij doen het voor ons plezier." De vereniging is opgericht in 1986 en telt 65 actieve leden. „In het ver leden zijn dat er wel eens tweehon derd geweest", zegt Schrier. „Dat was aan het begin van de jaren ne gentig. Toen werd stuntvliegeren heel populair." De technologie en de wetenschap hadden de afgelopen tien jaar veel invloed. Door andere inzichten 'Het gaat ons niet om de mooiste vlieger, maar om het plezier dat we hebben' raakten ook andere modellen in populair. „Mensen vragen ons vaak op een demonstratiedag hoe het kan dat bepaalde vliegers toch de lucht in kunnen. Maar eigenlijk kan alles wat weerstand biedt, de lucht in. Vorig jaar lieten ze in Oos tende zelfs een strandstoel de lucht in gaan. Dat was echt bijzon der om te zien." Naast siervliegers, stuntvliegers of vechtvliegers zijn er in Zoutelande ook zogenoemde lijnversieringen te zien. De grote cirkelvormige vlie ger van Jan Dankers is er zo één. Door de wind krijgt het object soms de spannendste vormen waar je als toeschouwer lang naar kunt blijven kijken. „Deze vlieger bevat anderhalve ki lometer toomtouw", zegt Dankers trots als hij het kleurrijke ding ver plaatst omdat het water opkomt. „Er zitten honderd toomtouwen aan vast van elk vijftien meter lang." Net als de andere leden van de vereniging bouwt Dankers zijn vliegers in de winter en laat hij ze in de zomer de lucht in gaan. door Marlies Lampert VLISSINGEN - Afgelopen winter be dacht de ringrijdersvereniging Me liskerke het thema 'Ringrijden met sterren' voor het 60-jarig jubi leumfeest. Sinds de wedstrijd op het Bellamypark in Vlissingen za terdag, hebben ze vier sterren in ei gen huis. Het drietal van Meliskerke 3 met Joyce Spruijt, Anouk Lampert en Marco Janse won de vierdeklas wedstrijd met 67 ringen, waarmee ze promoveren naar de derde klas. Het lukte Joyce Spruijt zelfs het persoonlijk kampioenschap van de vierdeklas te winnen met 26 van de 30 ringen. Zoutelande 4 was lang in beeld voor het reservekampioenschap, maar liet 's middags te veel ringen hangen. Het was uiteindelijk Ga- pinge 8 met 64 ringen, dat na een kamp met Koudekerke 8, tweede werd in de vierdeklas. Ook de re servekampioenen promoveren. De vierde Meliskerkse ster heet Jo hnny Wisse. Samen met Ronald Koets en Roald Leendertse uit Big- gekerke stak hij in de vrije wed strijd alle 30 ringen. Door de stevi ge wind sneuvelden veel kansheb bers voor het dagtotaal. Het was Wisse die in de kamp de 20-mm ring stak en het dagkampioen schap won. Vijfentwintig ringrijders streden tot slot om de tien bekers. Linda Zijl stak als eerste de 14-mm ring waarmee zij op ongekende wijze de eerste beker won. Oudgediende Erik Leendertse liet zijn drie zo nen, die meékampten, zien hoe het moest en won de tweede be ker in een kamp met Sander Wil- lemse die de derde beker in han den kreeg. De overige bekers wa ren voor: Peter de Pagter (4), Ar jan Bosgra (5), Leon Leendertse (6), Ingmar Alewijnse (7), Coen Minderhoud (8), Johnny Wisse (9) en René Dingemanse (10). Agenda Ringrijden Maandag 30 juli sjezenrijden West- kapelle, Markt, 17.00-20.30 uur. Dinsdag 31 juli sjezenrijden Vlissin gen, Bellamypark, 13.00-19.00 uur. YERSEKE - De politie heeft vrijdaga vond rond half 11 een 15-jarige jon gen uit Yerseke in de berm van de Korringaweg in het dorp aangetrof fen. Hij was aangereden en ge wond. Getuigen zagen dat een donkere auto de fietsende jongen van achteren aanreed. Volgens hen was de auto vanuit de richting Molendijk/Havendijk gekomen en was hij er, na het veroorzaken van de aanrijding, vandoor gegaan in de richting van het industrieter rein. De technische recherche heeft spo renonderzoek gedaan. Toen het thuisfront van de jongen werd gewaarschuwd bleek dat de jongen ook een hond bij zich had gehad. Die was intussen opgevan gen door omwonenden. Tip? redactie@pzc.nl De juf van groep j kan span nend vertellen. Dat verhaal over de bijenkoif ging er in als koek. De werksters, de darren, de ko ningin, de imker en de honingra ten, alles kwam aan de orde. juf legde geduldig uit hoe de rol verdeling in het bijenwereldje in elkaar zit. Aan het eind van de les wilde ze weten of het allemaal was ge land. „Wat is de taak van de ko ningin?", vroeg ze. Veel vingers gingen de lucht in. De door haar aangewezen leerling antwoord de: „die doet het met de imker!" Na deze reactie was het voor de juf duidelijk. Voor de bijtjes en de bloemetjes was het nog te vroeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15