Geiten zijn intel Spa blauw of een Eaulala, een nieuw bron watertje 10 PZC door Jenneke Schepens Op de boerderij van de familie Walhout bij Arnemuiden, wordt niet uitgesla pen. Iedere ochtend begint Martin Walhout om 05.30 uur met het melken van de geiten. Zijn vader gaat de koeien melken. Het is de bedoeling dat de twee lingbroers Jan en Martin (24) Ar- ne's Kaasboerderij in Arnemuiden over een paar jaar zullen overne men van vader Adri. Na de Mid delbare Agrarische School is Mar tin dan ook op de familieboerderij gaan werken. Jan werkt nog el ders, totdat vader een stap terug doet om de jongens een kans te ge ven. Aangezien twee personen niet kunnen leven van de melk en kaas die 25 koeien leveren, kwam Martin in 1999 met het idee om er geiten bij te doen. Een bewuste keuze. "Geiten zijn aanhankelijk en slim. Ze kunnen alles open krij gen als je het niet goed afsluit. Het is terecht dat ze 'lieve lastpakken' genoemd worden", vertelt Martin. In 2000 werden 60 lammeren ge kocht, inmiddels staan er 145 melk- geiten in de schuur. Aangezien de samenstelling van geitenmelk heel anders is dan koemelk, is de berei ding bij kaasmaken ook verschil lend. Daarom wordt de ene dag 'ge wone' kaas gemaakt en de andere dag geitenkaas. Per dag maken va der en zoon momenteel 135 pond skaasjes en 40 kaasjes van een kilo in allerlei smaken. "In de zomer maken we meer kleine bolletjes, in ZOMERACENDA De ideale setting voor een zomerdrankje, een gezellig Zeeuws terras zoals hier op de Markt in Hulst. foto Peter Nicolai Wordt het een al coholisch drank je of toch ge woon een lek ker colaatje. Wat drinken mensen zoal wan neer zij van het zonnetje aan het genieten zijn op het terras of wat drinken zij graag tijdens het uit gaan. We hebben het een aantal personen gevraagd die hier in Zee land op vakantie zijn of woonach tig zijn. Bij Amdie Voermans uit Ho boken (België) staat stan daard een fles ingekookt sui kerwater in de koelkast en rietsui ker uit Cuba in de kast om moji to's te kunnen maken. „Ik kom al zeventien jaar in Cuba. Er is een café in Havana waar ze alleen maar mojito's schenken. Alle toe risten worden daar gedumpt. Ter wijl je beter naar hotel Dacquiry kunt gaan. Daar schreef Ernest Hemmingway en dronk hij moji to's, want het was ook zijn favorie te drankje", motiveert Amdie. Als. er vrienden komen maakt hij de hele avond mojito's. Het recept geeft hij ook. Vijzel twaalf munt blaadjes met een limoen, die in vieren is gesneden, in een breed glas. Voeg vervolgens twee theele pels rietsuiker en 2 eetlepels suiker water toe. Roer totdat de suiker is opgelost. Daarna gaat er 50 tot 60 mililiter rum en wat gestampt ijs bij. Vul het op met bruiswater. Per soonlijk kies ik voor Havana Club Blanc, absoluut geen Bacardi." Wolfgang Pöpperl uit Mainz J is met een groep van acht mensen op vakantie: „De meesten drinken graag koffie, som migen een biertje, maar ik het liefst een Sprite. Het helpt goed te gen de dorst, er zit geen cafeïne in zoals bij cola en het is niet alcoho lisch. 's Avonds kun je er dus ge woon mee in de auto stappen zon der aangehouden te worden en je ligt er ook niet van wakker. Sprite wordt overal ter wereld geser veerd. Dat is handig voor mij als toerist, want ik wéét dan wat ik krijg." Kriek. En dan specifiek de 3 Premium Kriek St. Louis is fa voriet bij Barbara Bryssinck uit Kapellebrug. „Het is licht alco holisch, kriek bevat maximaal 3,5 procent alcohol. Het is echt geen vrouwenbiertje meer, tegenwoor dig drinken ook mannen het. Kriek is zoet en een beetje plakke rig, daarom zou ik het boven de 30 graden niet drinken. Dan zoek ik meer een dorstlesser, zoals Spa blauw of Eaulala. Dat laatste is een nieuw bronwater uit België." 4Fia Hollemans uit Hellevoet- sluis drinkt graag cassis: "Maar nooit met ijs, want dat verdunt het. Ik vind het erg lek ker, 'fris en fruitig', zonder bij smaak. Het is als het ware de aan loop naar mijn avonddrankje: een bessenjenever met ijs. Thuis drink ik meestal water, maar op verjaar dagen of op het terras altijd cassis. Voor mij is het een zomer- én win- terdrankje." Rosanne van Blokland uit Krimpen aan de IJssel zit op ■J een terras in Domburg. Voor haar staat een gekleurd mixje. „Een passoa met jus, dat is mijn fa voriete zomerdrankje. Dit drink ik graag als ik met een groep vrien dinnen op een terras zit. En als ik in een discotheek ben en iemand geeft een rondje dan neem ik ook altijd dit drankje. De fles heeft ook een zomerstintje met allemaal palmbomen erop. Het is een lek ker zoet drankje en de combinatie met jus d'orange geeft het een to taal andere dimensie. Alleen zo'n mix is vrij duur maar wel heel erg lekker om te drinken. Je kan het natuurlijk ook zonder jus d'orange drinken maar dan raad ik je wel aan om een paar ijsklontjes erbij te doen want anders is het heel erg sterk." Geen mooiere provincie dan Zee land. ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prach tig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevo len geven we tips van lezers door aan lezers. Voor de krant van deze week willen we van u weten wat het leukste fa milieuitje in Zeeland is. Ook sugges ties voor het leukste plekje, dat toe risten zeker niet over mogen slaan, zijn nog altijd welkom. Mail uw aanbevelingen naar ons: Kijk ook op onze site: Of schrijf naar: Bellen kan ook: OP PAD DAGELIJKS Ridderspelen Renesse Tot en met zondag 12 augustus worden in Renesse op zondag t/m donderdag Rid derspelen gehouden. De show is van 15.00 tot 18.00 uur. Kaartjes zijn 12 euro voor volwassenen en 8 euro voor kinde ren tot en met 12 jaar. De Ridderspelen zijn bij Slot Moermond aan Stoofwekken 5 in Renesse. Paardentram Vanaf het ANWB kantoor bij deLange Jan van 11.30 tot 16.30 uur vertrekken de rondritten van 20 minuten door Middel burg. (dagelijks t/m 14/8) Straatartiesten. Tot vrijdag 17 augustus staan in het cen trum van Domburg iedere dag straatar tiesten van 16:00 tot 20:00 uur. Magdalenakerk Historisch Museum De Bevelanden organi seert rondleidingen in de Grote- of Maria Magdalenakerk over de merklappenten- toonstelling. t/m 8/9. Gidsen staan klaar op woensdagen om 14.00 uur. Kosten 5,-. ma t/m vr van 13 - 17 uur en za 12 - 16 uur. Fruitteeltbedrijf Vereecken Tot 31 augustus dagelijks een rondleiding en dia's over werkzaamheden fruiteeltbe- drijf van het. Met als afsluiting appeltaart en appelsap. Deelname: €5T Fruitteeltbedrijf Vereecken Provincialeweg 6, Vogelwaarde. Telefoonnummer: 0114-671287 Stadswandelingen In de maanden juli en augustus houdt Toerisme Bergen op Zoom begeleide wandelingen door de binnenstad. Een gids leidt deelnemers door oude mid deleeuwse straatjes en pleinen, gevolgd door een bezoek aan een van de monu menten. Elke maandag om 19.30 en woensdag om 14.00 uur vanaf het stad huis op de Grote Markt. MAANDAG 30 JULI (W)onderwaterwereld Een zoektocht naar waterbeestjes in de landschapstuin. Oostkapelle, Terra Maris, 10.30-12.00 uur. Jaarlijkse kermis Kermis in het centrum van Renesse, van 11.00 tot en met 24.00 uur. Maandagavondzang In de gereformeerde kerk van Haamstede aan de Platboslaan 1 is een samenzang- en muziekavond. De toegang vrij, aan vang 20.00 uur.. Bootraces Shipmate races voor traditionele scherpe i de Lutherse Kerk in Zierikze concert van de Don Kosaken. H in de traditie Russisch-orthodo concert begint om 20.00 uur e besteld worden bij de VW. m 1 In Zeeuws-Vlaanderen fiets een foto-expositie l staan opgesteld langs vie verkrijgbaar bij de VW-k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10