v37 PZC Zaterdag 28 juli 2007 ETALAGE genieten www.hangmat-online.nl www.dehangmat.nl www.luilak.nl www.maranon.nl www.hangmatje.nl www.simplylife.nl www.hoog.nl Hangmatten worden zelfs gebruikt als alternatief voor de bank of fauteuil in de woonkamer. duidelijk. Het is niet alleen trendy om een zwevende lig plaats te creëren, steeds meer mensen ontdekken ook het comfort van de hangmat. Zo verkocht hij laatst een aantal exemplaren aan een gezin dat zodra het weer het enigszins toelaat, bungelend buiten slaapt. En een tijdje terug reis de iemand hoteldebotel vanuit Amsterdam om welhaast sme kend het showmodel van de uitverkochte luxe Palacio te krijgen. Voor een fotoshoot. Steeds meer mensen houden bij het tuinontwerp al reke ning met een hangmat. Het 'hippierelict' wordt zelfs steeds vaker in het interieur gebruikt. Kantoren richten speciale relax- ruimtes in, loungebars hebben 'hangplekken' en hangmatten worden zelfs gebruikt als alter natief voor de bank of fauteuil in de woonkamer. Biesmans: „Veel klanten zijn een beetje huiverig voor die wiebelige din gen. Maar als ze eenmaal na veel gezucht liggen, zijn ze ver kocht." Omdat de spanwijdte nogal fors is, gemiddeld ongeveer 3 meter, wordt ook vaker geko zen voor een hangstoel. Het zelfde zweefeffect, maar dan compacter. Ideaal voor kleine ruimtes, zoals het balkon. Biesmans' eigen baby lag vlak na de geboorte al in een hang mat. De miniversie blijkt heil zaam voor sommige huilba- by's. Zelfs premature kindjes hebben baat bij het 'gewichtlo ze' en geborgen gevoel. Sommi ge ziekenhuizen beschikken over speciale exemplaren die in de couveuse gehangen kunnen worden. Ook lichamelijk gehan dicapten en mensen met rug klachten kunnen baat hebben bij het relaxen in een hangmat. Het hangmatscala wordt met het jaar uitgebreider. Er zijn matten met ingebouwd muskietennet, slaapzak, tenthangmatten en licht gewicht exemplaren - in clusief onderstel - om mee naar het strand te ne men. Verder iets nodig voor de ide ale hangmat? „Jazeker", lacht Biesmans. „Goed weer." Om meteen het grootste misver stand uit de wereld te helpen: in een hangmat moet je niet als een banaan gaan liggen. Nee, de 'Braziliaanse ligtechniek' is dia gonaal, schuin in de hangmat. „Als je er recht in gaat liggen, sluit hij als een rolmops om je heen. Niet echt prettig." Dwars in de hangmat ligt het lichaam horizontaal en gelijkmatig on dersteund, eruit vallen is vrij wel onmogelijk. Terwijl hoofd en voeten direct aan de uitein den zorgen voor een kromme, wiebelige houding. Robert Biesmans heeft het al talloze malen moeten uitleg gen. Achter de webwinkels Hangmat-online en La Siesta gaat zijn bedrijf Tucano Home Garden in Maastricht schuil. Biesmans heeft zich gespeciali seerd in de verkoop van hangmatten en be hoort landelijk tot de grote jongens. Hij werd hang- matgek na een vakantie in Mexico. „Daar ben ik eens in zo'n ding gaan liggen. Het was eventjes vreemd, je denkt: straks val ik eruit. Maar het lag wel heel re laxed. Het lichaam wordt op een heel andere manier belast, je krijgt het gevoel gewichtloos te zijn. Ik ben iemand die - be halve in mijn eigen bed - niet makkelijk in slaap valt, maar in die hangmat had ik eerst het idee dat ik op zee lag, schommelde een beetje en al snel kwam ik op het punt aan dat je in een diep zwart gat valt." De hangmat is hot. Biesmans merkt het Nieuwe airco De'Longhi. foto's CPD Spiegel van Pieke Bergmans. SUPERSTORE 03 Design be perkt zich niet tot meubilair. Ook op het gebied van mode ge beurt het nodige in Nederland. Tijdens Superstore 03 worden de producten van de nieuwe lichting vormgevers bij elkaar ge bracht. Het thema van het eve nement, dat 29 en 30 juli plaats heeft in Rai Amsterdam, is Back to the future, ready for take off Op de catwalk zijn onder ande re producten te zien van Ri chard Hutten, Frederik Roijé, Pieke Bergmans, Khodi Feiz en Scholten Baijings, aangevuld met de meest spraakmakende modelabels van dit moment. Su perstore 03 is dagelijks te bezoe ken van 10.00 tot 18.00 uur. MILIEUBEWUST KOELEN De lucht koelen met inmiddels ver boden koelmiddelen heeft pro ducent De'Longhi allang achter zich gelaten. Sinds 1995 werken de mobiele airconditioners van het bedrijf met een zogenaamde water-luchtgekoelde techniek. De lucht is daardoor niet alleen koeler, het bespaart ook nog eens energie. De nieuwe model len die De'Longhi nu op de markt brengt, zijn dan ook voor zien van deze techniek. Voor deel van de airconditioners is dat ze ook het teveel aan vocht uit de lucht halen en de lucht zuiveren. Ze zijn verkrijgbaar vanaf 799,99 euro. www.delonghi.nl Zelf een huis bouwen is geen gemakkelijke op gave. Van het zoeken naar de grond tot het aansturen van ar chitect en aannemer: er komt nogal wat bij kijken. Voor wie toch de behoefte voelt, komt de Vereniging Eigen Huis met een handig boek. In Eigen Huis Bou wen staat precies omschreven welke stappen genomen moe ten worden. Het boek kost 11,50 euro voor leden. www.eigenhuis.nl/publicaties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65