Binnenland Koenders bevoordeelt bureau van partijgenoten Drukte bij posten van ANWB in buitenland f/iomanii&c/ie 0ïiinconcei<teii 'Bestraf onthouden hulp moslima' Exclusieve voorverkoop Bestelbon pzc Zaterdag 28 juli 2007 5 Bewindsman gaf PvdA'ers opdracht evenement te regelen. den haag - Bij de organisatie van het Akkoord van Schokland in juni heeft minister van Ontwikke lingssamenwerking Bert Koenders (PvdA) het Amsterdamse organisa tiebureau BKB van zijn partijgeno ten Lennart Booij en Erik van Bruggen voorgetrokken. De Europese voorschriften voor aanbesteding zijn genegeerd door het opzetten van het evenement rechtstreeks te gunnen aan BKB. In antwoord op schriftelijke vra gen van CDA'er Kathleen Ferrier zegt Koenders uit tijdgebrek te heb ben gehandeld. „Aangezien er spra ke was van spoed vond ik het noodzakelijk dit besluit te nemen. Dit betekent dat uiteindelijk met een bureau is samengewerkt waar in het vertrouwen bestond dat het op zo korte termijn een dergelijke manifestatie als die op Schokland kon organiseren", aldus Koenders. Het evenement moest er de aan dacht op vestigen dat wereldlei ders in 2000 afgesproken hebben om in 2015 de armoede en onge lijkheid wereldwijd te halveren. Koenders wilde de bijeenkomst graag in de buurt van 7 juli van dit jaar houden. Op die datum is de helft van de termijn verstreken. Het besluit om het evenement te houden op 30 juni in Schokland in de Noordoostpolder, viel begin juni. SP'er Harry van Bommel noemt Koenders antwoord 'een absurdi teit'. „Openbaar aanbesteden kan altijd. Er zijn genoeg bureaus die dit willen organiseren. Het is ge woon een één-tweetje tussen Koenders en zijn partijgenoten." Van Bruggen en Booij deden als Organisatiebureau van prominen te PvdA'ers mocht het evene ment rond het Akkoord van Schokland organiseren. Aanbeste- dingsregels werden overtreden. duo een gooi naar het voorzitter schap van de PvdA, Van Bruggen was hoofd communicatie voor de PvdA bij de verkiezingen vorig jaar november. Kamerlid Ferrier: „Dit had zorgvuldiger gekund. De aanbesteding had openbaar gemoe ten." Volgens Van Bommel riekt de zaak naar vriendjespolitiek. „BKB doet vaker zulke dingen voor Buitenlandse Zaken, zoals laatst de Nacht van Europa. Het lijkt de commerciële tak van de PvdA wel." Op diensten die de landelijke over heid wil laten uitvoeren en die minstens 137.000 euro kosten, moet het rijk bedrijven via een open procedure laten inschrijven. Volgens het ministerie van Econo mische Zaken is dit nodig om on dernemers een eerlijke kans te bie den. De manifestatie op Schok land kostte samen met zes zogehe ten 'maatschappelijke consultaties' een miljoen euro. Zeven bewinds lieden lieten zich zien en artiesten verzorgden gratis concerten. „Het was vast een leuk feestje", zegt Van Bommel. „Maar zolang je niet openbaar aanbesteedt, weet je nooit of een ander bureau het niet goedkoper had kunnen doen." Straf op het ontduiken van de aan- bestedingsregels komt er pas als be nadeelde bedrijven naar de rechter stappen en daar winnen. Steunpunt krijgt twintig procent meer hulpvragen. den haag - Nederlandse toeristen kloppen dit seizoen veel vaker aan bij de buitenlandse ANWB-steun- punten dan vorig jaar. Belangrijk ste reden is de extreme warmte in grote delen van Europa. De zes ANWB-steunpunten in Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Spanje en Griekenland kregen de afgelopen week 6.500 hulpvragen, ruim twintig procent meer dan in dezelfde week vorig jaar. In 4.400 gevallen ging het om autopech. „Veel auto's raakten oververhit om dat het koelsysteem de hoge tem peratuur niet meer trekt", weet ANWB-woordvoerder Ad Vonk. „Vooral op de Balkan stranden mo menteel veel landgenoten." den haag - Islamitische mannen die hun vrouw noodhulp ontzeg gen omdat er geen vrouwelijke arts beschikbaar is, moeten straf baar worden gesteld. Dat stelde de PvdA gisteren. Vanwege hun geloof weigeren sommige moslima's behandeling door een mannelijke arts. Het ge beurt ook dat hun islamitische Naast autopech komen Nederlan ders in problemen door ziekte of andere calamiteiten. Zo droegen de bosbranden in zuidelijk Italië ook bij aan het toegenomen aantal hulpdossiers bij de steunpunten. Volgens Vonk komt de drukte dit jaar vroeg op gang. „Normaal ligt de piek eind juli, be gin augustus. Dit jaar is de top drukte een week eerder begon nen." De aantrekkende economie maakt Nederlanders deze zomer reislustiger dan vorig jaar. Trokken in de zomer van 2006 elf miljoen Nederlanders er op uit, dit jaar ligt het verwachte aantal vakantiegan gers een half miljoen hoger. Van de buitenlandse bestemmingen blijft Frankrijk met een kleine an derhalf miljoen bezoekers de kop loper, gevolgd door Spanje en Duitsland met 900 duizend en 700 duizend zomertoeristen. echtgenoot medische hulp door een mannelijke dokter verbiedt. De PvdA wil echtgenoten straffen die zo het leven van vrouwen of kinderen op het spel zetten. TWeede Kamerlid Arib wil van mi nister Klink van Volksgezondheid weten wat de juridische mogelijk heden zijn om deze mannen aan te pakken. Bert Koenders Op zaterdag 25, zondag 26 augustus, zaterdag 1 en zondag 2 september geeft Wibi Soerjadi een Romantisch Tuinconcert en Tuinfestival in de parktuin van zijn landgoed Wulperhorst. Naam: Romantisch Tuinconcert Het monumentale witte huis op een unieke locatie in de bosrijke omgeving van Zeist wordt omringd door reusachtige eeuwenoude beuken- en kastanjebomen en een idyllische waterpartij die het sprookjesachtige décor vormen van Wibi's traditionele tuinconcert. Adres: Postcode: Woonplaats: E-mailadres: Telefoonnummer: O Ja, ik bestelkaarten voor het Romantische Tuinconcert. O Ik ben abonnee van de PZC en betaal 35,- per kaartje. O Ik ben geen abonnee van de PZC en betaal 45,- per kaartje O Ja, ik bestelkaarten voor het Tuinfestival a 4,50. Voor het eerst dit jaar zal het Romantische Tuinconcert 's avonds plaatsvinden. Om 19.00 uur openen de poorten en om 20.00 uur begint het concert. O Zaterdag 25 augustus 2007 O Zondag 26 augustus 2007 O Zaterdag 1 september 2007 O Zondag 2 september 2007 Datum: Tuinfestival Vanwege het enorme succes van vorig jaar zal naast het Romantische Tuinconcert een Tuinfestival plaatsvinden van 11.00 tot 16.00 uur. Op diverse podia zal een doorlopend programma met piano optredens van jonge getalenteerde pianisten plaatsvinden. Uniek is het Open Podium met een vleugel waar de bezoekers zelf hun kunsten mogen vertonen. O Ja, ik bestel parkeerkaart(en) a 3, Het totaalbedrag bedraagt 1,95 verzendkosten. O Ik machtig Flevobird Trading BV eenmalig om het verschuldigde bedrag af te schrijven van mijn bank-/girorekening: Handtekening: Datum: Stuur deze bon op naar Flevobird Trading BV. o.v.v actie Wibi Soerjadi, Postbus 130,8200 AC Lelystad Wilt u erbij zijn? Vul dan snel de bestelbon in. Bestellen kan tot 12 augustus a.s. Flevobird Trading BV verstrekt slechts de kaarten indien en zodra autorisatie van de verschul digde betaling is verkregen. Tussen afschrijving en het ontvangen van de kaarten kan enige tijd verstrijken Voor vragen kunt u mailen naar wibisoerjadi@wegenerdagbladen.nl De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan Zie ook het privacy statement op www.pzc nl SOERJADI CONCERTS B.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5