Zelf het eigen huis verkopen Grootste dak-zonnepaneel van Europa in wording Ondernemingsraad ABN Amro positief over fusie met Barclays Prisma! Daar moetje naar toe. PZC Zaterdag 28 juli 2007 1 5 'Eigen huis makelaar' wil doorgroeien naar vijftig vestigingen. door Jeffrey Kutterink middelburg - Zelf je huis verko pen tegen een zo laag mogelijke prijs. Dat is de formule van 'Eigen huis makelaar'. Het Zeeuwse be drijf groeit explosief en verwacht dit jaar de 25e vestiging te openen. „De huizenmarkt verandert. Men sen willen steeds meer zelf doen", stelt directeur Ruud Verschoor van Eigen huis makelaar vast. Inmiddels zijn meer bedrijven op die trend ingespeeld. Makelaars- land is zo'n voorbeeld. „Dat be drijf heeft één kantoor (Heerhugo- i. waard-red.). Mensen hebben voor al per telefoon en e-mail contact. Wij vinden juist persoonlijk con tact belangrijk en vinden dat men sen in hun buurt een makelaar moeten kunnen raadplegen." Behalve het hoofdkantoor in Mid delburg, zijn er in het eenjarig be staan veertien vestigingen door het hele land geopend. „Makelaars die zich bij ons aanslui ten zijn franchisenemers. Zij krij gen regelmatig cursussen, zodat ze allemaal op eenzelfde manier de klanten behandelen en van de laat ste ontwikkelingen op de hoogte zijn. Franchisenemers zijn gemoti veerd en betrokken. Want leunen ze achterover dan verdienen ze niets." Honderd huizen heeft Eigen huis makelaar nu in bemiddeling. „Je kunt ons als traditionele makelaar inhuren en dan regelen we alles. Maar waar we sterk in zijn, is het aanbieden van een 'Wij regelen de advertenties op internet, de brochure en het verkoopbord' doe-het-zelf-pakket. Wij regelen bijvoorbeeld de advertenties op in ternet, de brochure en het ver koopbord. De prijsonderhandelin- gen en de bezichtigingen doe je dan zelf Het basispakket kost 549 euro. Wil je dat we ook de prijson- derhandelingen doen, dan kan dat ook. Doordat we kantoren heb ben, kunnen mensen persoonlijk bij een makelaar langsgaan voor raad en daad." Eigen huis makelaar heeft grote ambities. Eind dit jaar verwacht het bedrijf de 25e vestiging te ope nen. Een jaar later moet dat aantal zelfs zijn verdubbeld. „De groep mensen die op makelaarskosten wil besparen, wordt groter", ver wacht Verschoor. „Over een paar jaar zijn alleen nog grote spelers in makelaarsland over. Organisaties als de NVM en LMV zijn vooral in tern gericht. Daarom zullen de kleine makelaars zich dan hebben aangesloten bij een grote make laarsorganisatie. Auto's in Europese Unie amper duurder brussel - De prijzen voor nieuwe auto's stijgen amper. De prijsstij ging van 0,5 procent blijft ver ach ter bij de inflatie van 2 procent in Nederland, zo blijkt uit een prijs vergelijking van de Europese Com missie gisteren. De ontwikkeling doet zich in bijna de hele EU voor. Alleen in Duitsland is de prijs van auto's meer gestegen dan de infla tie. In enkele landen zijn auto's zelfs goedkoper geworden. Smit verhoogt winstverwachting rotterdam - Smit Internationale verwacht dit jaar een duidelijk ho gere winst te behalen dan vorig jaar. De maritieme dienstverlener kende het afgelopen halfjaar een goede bezettingsgraad van onder meer zijn drijvende bokken. Ook de bergers hadden het druk. De resultaten in het eerste halfjaar waren in lijn met die in de laatste zes maanden van 2006. Vorig jaar verdubbelde Smit de winst bijna tot 75 miljoen euro. Groene stroom krijgt keurmerk Havelaar Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl den haag - De Centrale Onderne mingsraad van ABN Amro denkt dat het banenverlies bij een fusie met de Britse bank Barclays be perkt blijft tot 2600 volledige ar beidsplaatsen. Dit stelt de COR in een advies aan de Raad van Be stuur van ABN Amro over de voor genomen fusie met Barclays. Het advies is gisterochtend openbaar geworden. Last minutes boekt u bij Sunweb Vakanties De COR meldt dat andere opties, er ligt ook een bod van het ban- kentrio Royal Bank of Scotland, Fortis en Banco Santander, niet zijn bekeken. De Raad van Be stuur had daar niet om gevraagd. De COR is positief over de voorge nomen fusie met Barclays. Of de aandeelhouders dat ook zijn, is echter de vraag. Barclays biedt de aandeelhouders 67,5 miljard euro. Ga naar www.sunwc bel U?UU - UZ?U (15cPm.) Kijk in Prisma/Reizen voor de aanbiedingen van vandaag! Elke week in de zaterdagkrant Volkswagen verrast met goede winstcijfers WOLFSBURG - Het Duitse autocon cern Volkswagen heeft in het afge lopen halfjaar 65 procent meer winst gemaakt dan in dezelfde pe riode vorig jaar. De nettowinst kwam uit op 2 miljard euro tegen 1,2 miljard euro een jaar geleden. Dit maakte de grootste automaker van Europa gisteren bekend. De cij fers waren beter dan de markt had verwacht. De omzet steeg met 5,7 procent to 55 miljard euro. utrecht - Consumenten kunnen wellicht over enige tijd groene stroom afnemen met een keur merk van Max Havelaar. Ontwikke lingsorganisatie ICCO, Eneco en de stichting Max Havelaar kondig den gisteren aan onderzoek te doen naar de haalbaarheid van mi lieuvriendelijk opgewekte energie. Volgens directeur lack van Ham van ICCO hebben zowel rijke als arme landen profijt van het initia tief. Aegon werkt samen met Spaanse bank den haag - Aegon is met de Spaan se bank Caja Cantabria een samen werkingsverband overeengeko men. Aegon zal zijn verzekerings- en pensioenproducten via de bank kantoren van Caja Cantabria op de Spaanse markt brengen. De bank waarmee Aegon in zee gaat, is vooral vertegenwoordigd in de regio Cantabrië. Aegon heeft al samenwerkingsverbanden met banken in andere delen van Span je. strassgraebchen - Arbeiders monteren zonne panelen aan elkaar op het dak van het bedrijf TD Deutsche Klimakompressoren (TDDK) in het Duit se Strassengraebchen. Uiteindelijk moet een aaneengesloten serie pane len met een totale oppervlakte van 18.200 vier kante meter ontstaan. TD Deutsche Klimakom pressoren is een zusterbedrijf van Toyota Indus tries Corporation en Denso Corporation. Sinds de start in 2000 hebben de zeshonderd werknemers van het Duitse bedrijf al twee mil joen compressoren voor airco's geproduceerd, be stemd voor auto's van Toyota. Volgens de TDDK-directie wordt de zonne-energiecentrale in wording op het dak van het bedrijf de grootste in zijn soort in Europa. Naar verwachting zal er jaar lijks 650.000 kilowattuur stroom mee opgewekt worden. foto Matthias Hiekel/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15