Boogerd zorgt voor vrolijkheid Terwijl ik mijn krabbel op de borst zet, slaat de schrik mij om het hart Draag een steentje bij pzc Zaterdag 28 juli 2007 I 43 Dekker ziet bevestiging dat het goed was om Tour niet te verlaten. door Ad Pertijs angoulÊme - Zelfs in de ploeglei derswagens van Discovery Chan nel zaten Johan Bruyneel en Dirk Demol te 'supporteren' voor Mi chael Boogerd. „We gunden Boo gie de zege. Niet uit compassie, maar voor de manier waarop hij af gelopen weken heeft gereden", zei Demol na afloop. Het mocht niet baten. In de finale van de warme rit naar Angoulême zag Boogerd geen kans de etappe zege naar zich toe te trekken. Hij moest het doen met een vierde plaats. Vierde van de vier vluch ters, die het grootste gedeelte van de koers voorop hadden gereden. Ploegleider Erik Dekker stapte toch trots lachend op hem af. De twee wisselden een blik, de cou reur sprak van overmacht. „Hij was wel goed die Casar", zei Boo gerd. De twee hadden erop gegokt dat de Fransman bij het aangaan van de sprint zijn kruit al had ver schoten. Niet dus. „Natuurlijk ben ik nu teleurgesteld", liet Boogerd weten. „Na alles wat er is gebeurd, speelde het vandaag een paar keer door mijn hoofd dat ik mezelf op het einde van mijn laatste Tour le gendarisch had kunnen maken." Hij verbeet zijn deceptie in cynis me: „Als je een keer tot vier uur 's nachts doorzakt en twaalf Grim- bergens leegdrinkt, kun je daar een paar dagen last van krijgen." Boogerd hield de vragen over de man die de 'Nacht van Rasmus sen' had ingeleid liever van zich af Drieënhalf uur had hij toen gesla pen. „Afgelopen nacht zes uurtjes meer." Na het ontbijt van donderdagmor gen kwam de spirit terug. „We zei den tegen elkaar: vandaag gaan we weer koersen." Michael Boogerd knalde naar een groepje van drie renners: Casar, Lefèvre en Wil- lems. De laatste viel weg na een aanrijding met een hond en Axel Merckx - ook al bezig aan zijn laat ste Tour - sloot even later aan. „Ik was de sterkste van de groep", wist Boogerd. Hij zag in de finale echter geen kans om de sprint te ontlopen. „De finale was voor mij niet lastig genoeg." Een colletje van de derde categorie in de finale had hij nodig gehad, volgens Dek ker. In de finale gokte hij erop dat Casar met een eerste aanval zijn beste krachten had verspeeld. Dat bleek een misrekening. „Ik kreeg het gat naar hem al moeilijk dicht- gereden", vertelde hij Dekker. De ploegleider leek minder teleur gesteld dan de renner. „Het zou een fantastisch verhaal zijn ge weest als Michael had gewonnen. Het belangrijkste was echter dat Boogerd er bij zat. Dat hij zich zo herpakt heeft binnen 24 uur vind ik knap. Je zou er bijna vrolijk van worden. Dit heeft ook de andere jongens goed gedaan." Voor Dekker was het nogmaals het bewijs dat de ploegleiding er Michael Boogerd denkt dat hij de sterkste is in een kopgroep van vier renners. De Fransman Sandy Casar is echter de rapste na een lange vlucht. goed aan gedaan heeft de renners om te praten in koers te blijven. „Ik ben blij dat we het gedaan heb ben. Naar huis gaan is de slechtste optie. Thuis ben je ook chagrijnig. Vanochtend merkte ik dat het al wat meer over de koers ging. Ze zeiden: het wordt geen massa sprint. We gaan meespringen." De emoties zijn er volgens Dekker 'uiteraard' nog altijd. Hijzelf bracht Rasmussen in de bewuste nacht naar een ander hotel. „Dan zie je zo'n klein zielig hoopje mens. Dan stel je op dat moment verder geen vragen." De ochtend erop moest hij de ren ners wekken. „Dat lukte dus niet. Vind je het gek. Ze waren laat gaan slapen in de gedachte dat ze de andere dag toch naar huis gin gen. Toch heb ik gezegd: doe een nummer op en ga rijden." Dat ze eerst niet wilden, snapte Dekker wel. „Sommigen waren alleen al bang voor de fluitconcerten. Van daag stonden er de eerste zestig ki lometer heel veel Nederlanders langs de kant. Ze riepen harder dan ik ooit Nederlanders heb ho-, ren roepen. Dat doet je dan toch weer goed." De latere etappewinnaar Sandy Casar wordt geholpen door de rondearts. Hij was meegesleurd door Frederik Willems, die was gevallen door een overste kende hond. Michael Boogerd (links) aanschouwt het tafereel. foto Oliver Weiken/EPA Astana niet welkom in Ronde van Duitsland hamburg - De organisatoren van de Ronde van Duitsland zijn van plan Astana in de komende editie niet toe te laten. Dat zei de koersdi- recteur gisteren. De Ronde van Duitsland begint op 10 augustus. Astana bezit een ProTour-licentie en zou op grond daarvan het recht hebben te starten in deze ronde. Volgens de Duitsers vormt echter de positieve controle van kopman Aleksandr Vinokoerov in de Tour de France een te groot obstakel. Rogge: Wielrennen blijft olympische sport Belgrado - Het Internationaal Olympisch Comité is niet van plan wielrennen van de Spelen te weren. Dat zei voorzitter Jacques Rogge van het IOC gisteren. „Wiel rennen uitsluiten van de Spelen is geen oplossing", reageerde de Belg op de dopingperikelen in de Tour. „Wat er momenteel in Frankrijk gebeurt, is het eerste teken dat de mentaliteit van de sporters snel aan het veranderen is en dat het controlesysteem goed werkt." aan de restauratie van 'Hoeve van der Meulen' Het is de ochtend na het ontslag van Rasmussen. Dus bij het ver trek gaat het maar om één ding. Een journalist van Radio 1 vraagt of hij mij een vraag mag stellen en uiteraard stel ik me beschikbaar. Op de achtergrond staat een man met een geboetseerd vrouwen beeld. In het geel met daarop de route van de Tour van dit jaar. In het voorbijgaan had ik hem al toe geroepen dat dat er goed uitzag. Als het interview is afgelopen, komt hij op mij af voor een hand tekening. Nu moet ik heel veel handtekeningen zetten voor ver trek: Op shirts, petten, papiertjes en boeken. Ik ben het dus gewend. Maar de man vraagt om een hand tekening op de linkerborst. Terwijl ik de krabbel zet, slaat de schrik mij om het hart. Ik voel me raar. Wat een kolere-Tour denk ik. Ik vlucht naar de bus en daar bel ik mijn moeder. Vandaag kreeg ze de uitslag van de operatie van haar borst met het daarbij behorende vervolgtraject. Door die hele Ras mussen en alle trammelant daar omheen zou ik bijna vergeten te bellen. Ik kom in de bus en De Jongh ziet mijn geschrokken ge zicht. 'Nieuws?', vraagt hij. Ik weet het niet. Ik herinner me alleen de dag waarop we het nieuws kregen en hoe verschrikkelijk ik gehuild heb, een week voor de Tour. En in de Tour maak ik me vervolgens al leen druk om een paar dommeri ken die totaal geen respect op kun nen brengen voor iedereen om zich heen. Mijn moeder neemt vrolijk op en vraagt hoe het met me gaat. Ik vraag of ze de uitslag al heeft. „Om twee uur." We praten nog wat en ik vertrek. Het beeld laat me niet meer los. Twee perfect ge vormde borsten. „De linker heb ik voor jou bewaard", had de man ge zegd. De koers gaat voorbij, weder om zonder een kans op een etap peoverwinning voor mij. Maar het kan me niet schelen. Na de finish in de bus bel ik eerst mijn moeder. Die vraagt weer vro lijk hoe het ging. Ik ben alleen geïnteresseerd in de uitslag. „Niet zo goed, ik moet nog een keer geo pereerd worden, ik baal er echt van. Maar maak je niet druk, het komt wel goed." Moeders zijn er voor kinderen en niet andersom. De Tour duurt nog drie dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 97