Twee seconden per kilometer PZCI41 44 45 De croot bijt spits af stoppen renners morgen één meter voor de finish? Rinus van de Ven zet Superfinale naar zijn hand in Aagtekerke Zaterdag 28 juli 2007 Romeo Castelen verkast van Feyenoord naar Hamburger SV Tip? sport@pzc.nl Cadel Evans (links) en Alberto Contador staan voor de kans van hun leven. Vandaag zal de tijdrit beslissend zijn. foto's EPA Contador en Evans willen vandaag de kans van hun leven grijpen. door Ad Pertijs ANCOULÊME - Het gele leeuwtje van de Crédit Lyonnais rijdt weer mee met de bus van Discovery Channel. Het pluchen beest dat ie dere dag wordt uitgereikt aan de drager van de gele trui, was tussen 1999 en 2005 zeven jaar lang een vaste passagier geweest bij de ploeg van iohan Bruyneel en Dirk Demol. Vorig jaar hadden de 'Disco's' met Hincapie in het begin van de Tour even voor één dag dé trui, maar sinds eergisteren spelen ze voor het eerst sinds twee jaar weer hele maal mee voor de eindzege. „Het voelde goed om weer als eerste wa gen te rijden", zei Demol. „Alleen de manier waarop we aan de lei ding zijn gekomen was natuurlijk niet leuk." Het had hem ook deugd gedaan de ploeg weer in de oude stijl te zien koersen. Met z'n allen op kop van het peloton en de koers con troleren. „De beste doping is de ge le trui. Ie ziet ook de andere jon gens dan boven zichzelf uitstijgen. Ik vond het prachtig om te zien hoe Rabobank de afgelopen we ken heeft gereden toen het de lei derstrui nog in bezit had. Ie kunt haast niet geloven wat die trui met je doet." De gele trui moet vandaag de 'do ping' zijn die Alberto Contador in de tijdrit van Cognac naar Angoulême de Tourzege brengt. De Spanjaard is geen specialist. Hij mag evenwel één minuut en 50 se conden verliezen op Cadel Evans van Predictor Lotto. Discovery Channel zou Discovery Channel niet zijn als het alles niet lang en breed heeft doorgerekend. ITJ Alberto Contador en Cadel Evans vechten vandaag voor hun kan sen op de gele trui. De marge van de Spanjaard bedraagt 1 mi nuut en 50 seconden. „Hij mag twee seconden per kilo meter verliezen", zegt Demol. „We hebben alle tijdritten van de laat ste tijd geanalyseerd. De uitkomst is dat we er goede hoop op heb ben." Bij Predictor Lotto moeten ze ho pen op wat anders. „Regen en wind tegen", zegt teammanager Mare Sergeant lachend. Hun Cadel Evans is ook geen echte specialist, maar hij oogt sterker op het vlak ke dan de fragiele Spanjaard. Evans kan de eerste Australiër wor den die de Tour wint. „Dit wordt de kans van mijn leven", zegt de renner. „En voor jullie wordt het een mooie, bloedstollende finale van de Tour." Bij Discovery Channel zit Leiphei- mer op het vinkentouw. „We mik ken op twee podiumplaatsen, maar de afgelopen dagen was er voor ons maar één kopman: Alber-^ to. Onze jaren met Lance hebben geleerd dat dat het beste werkt." Contador lijkt niet onder zijn favo- rietenrol gebukt te gaan. „Hij kan de druk aan", weet Demol inmid dels. Bij de ploeg zien ze de Spanjaard als de nieuwe Armstrong. Aanvan kelijk noemden ze hem een 'toe komstig Tourwinnaar', maar het kan nü ai kan gebeuren. Dus wil ook Contador de eerste grote kans van zijn jonge wielerleven direct grijpen. ANCOULEME - Bram de Groot komt vandaag als eerste Nederlander aan het vertrek bij de negentiende Touretappe. De Rabocoureur be gint om n.28 uur aan de tijdrit van 55,5 kilometer. Als laatste wordt de Spaanse gele-truidrager Alberto Contador om 16.20 uur wegge stuurd. ANCOULÊME - Een aantal wieier- teams wil volgens ploegleider Rolf Aldag van T-Mobile morgen in de slotrit van de Ronde van Frankrijk op de Champs-Elysées opnieuw ac tie voeren voor een schonere wie lersport. Volgens de Duitser heb ben de renners het plan opgevat aan het einde van de rit één meter voor de streep te stoppen en de ra ce te beëindigen. De nog in de Tour aanwezige Fran se en Duitse ploegen waren woens dag ook betrokken bij de vertra ging van de start van de zestiende etappe. De renners gaven toen door een korte 'zitstaking' aan dat de betrokken instanties hun ver antwoordelijkheid moesten ne men om de wielersport weer een schoon imago te geven. Later op de dag won Michael Ras mussen op de Aubisque en werd hij vervolgens door de Rabobank ontslagen omdat hij loog over zijn verblijfplaats voor de start van de ronde. Of de renners morgen echt een signaal zullen afgeven, is maar de vraag. Marcus Burghardt van T-Mobile gaf aan dat het nog on duidelijk is of er voor de actie steun te vinden is in het peloton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95