Onderhoud sloten en watergangen 2007 Onderhoud sloten en watergangen 2007 In augustus start het waterschap met het maaien en baggeren van sloten en watergangen. Door jaarlijks te maaien en eens in de acht jaar te baggeren, houdt Zeeuwse Eilanden de bodem op diepte en blijft de waterdoorstroming naar de gemalen gewaarborgd. De uitkomende stoffen (maaisel en baggerspecie) worden op een strook langs de waterloop gelegd. Op de plaatsen waar de waterbodem verontreinigd zou kunnen zijn, is onderzoek verricht. Valt de verontreiniging in klasse 3 of klasse 4, dan voert het waterschap de baggerspecie op zijn kosten af naar een depot van het waterschap. Het werk wordt met tractoren en hydraulische graafmachines uitgevoerd en neemt het gehele najaar in beslag. Eigenaren van gronden binnen de baggerblokken zijn in oktober 2006 al schriftelijk geïnformeerd. Ontvangstplicht Op grond van de bepalingen in de Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2007 zijn eigenaren, pachters of gebruikers van langs de waterloop liggende percelen, verplicht om de machines van het waterschap toe te laten en baggerspecie of andere stoffen (waaronder maaisel, riet en plantengroei) uit de waterloop te ontvangen en vervolgens te spreiden of op te ruimen. Als er meer dan 1 m3 per strekkende meter baggerspe cie vrijkomt, kan het waterschap medewerking verlenen bij het verspreiden. Vrije werkstrook en kwetsbare gewassen Het is van groot belang dat het werk aaneengesloten kan worden uitgevoerd. Daarom verzoekt het water schap om obstakels langs sloten weg te halen zodat er een vrije werkstrook voor de maai- en baggermachines beschikbaar is. Worden wintergewassen ingezaaid of wordt met ploegen begonnen terwijl de aanliggende sloot nog niet is gemaaid of gebaggerd, dan verzoe ken wij om contact op te nemen met de opzichter. Die kan er voor zorgen dat bepaalde sloten met voorrang worden gemaaid of gebaggerd. Ook bij kwetsbare gewassen zoals bijvoorbeeld pas ingezaaid graszaad vragen wij grondgebruikers om dit te melden bij de opzichter. Dan kan hier rekening mee worden gehouden. Een flauwer talud waar mogelijk Het waterschap streeft er naar, waar mogelijk, oevers met een flauwer talud aan te leggen. Naast stabielere oevers en meer waterberging heeft dit afvlakken ook een positief effect op de waterkwaliteit. Daarom kan het waterschap voorstellen om een vlakker talud aan de waterkant aan te brengen. Dit kan overigens ook op verzoek van de grondgebruiker. Voorkomen van schade Om schade aan eigendommen te voorkomen verzoekt het waterschap aan eigenaren en grondgebruikers om over de sloot hangende takken af te zagen en afraster ingen die het werk kunnen belemmeren te verplaat sen. Uitmondingen van afvoerbuizen en van drainages mogen niet in de sloot uitsteken maar moeten in het talud zijn weggewerkt. Ook vraagt het waterschap om vistuig zoals fuiken uit de watergangen te verwijde ren. Hiermee wordt beschadiging voorkomen, zowel aan eigendommen van particulieren als aan machines van het waterschap. In de periode augustus tot en met oktober (gedurende de oogsttijd) werken de chauffeurs in ploegendienst, 10 uur per dag en zes dagen per week. Het werk is in december gereed, onvoorziene omstandigheden zoals extreme regenval voorbehouden. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de opzichter Waterbeheer in uw regio, bereikbaar via het centrale telefoonnummer van het waterschap 0118-621000. Locaties baggeren (zie kaartjes) en opzichters 1. Omgeving Sint-Laurens Karei van Maasdam 2. Omgeving Gapinge/Veere Freek Dekker 3. Omgeving Wolphaartsdijk Karei van Maasdam 4. Omgeving 's-Gravenpolder Rinus Verdonk 5. Omgeving Ouwerkerk/Nieuwerkerk Jos van Felius 6. Omgeving Oud-Vossemeer Rini Anemaet 7. Omgeving Sint Philipsland Jos van Felius Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118-621000 Fax 0118-621990 info@wze.nl «www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 94