Wachten op de perfecte golf De beste golven vind je bij Domburg, dat weet iedere golfsurfer. foto Lex de Meester Domburg is hotspot voor golfsurfers: surfers zonder zeilen. door Kaman Yu Rockypoint, zo wordt de surf- plek genoemd bij strand Noordduine bij Domburg. Dit is de ideale spot waar golfsur fers, niet alleen uit Nederland maar ook uit andere landen, naar toe komen om de branding te trot seren. Hier is het diepste punt uit de wijde omgeving waar de golven op het strand slaan en dat levert de mooiste golven op. „Al tien jaar draait de surfschool. Eerst waren we gevestigd op het hoofdstrand in Domburg. Sinds twee jaar zitten we hier op Noord duine", zegt Jan Sanstra, eigenaar van de surfschool en sportshop. „We begonnen hier met de ver koop van vliegers. Er werkte een jongen bij ons die zich bezighield met surfen. Vanaf dat moment zijn we met de verkoop van een Maikel Blokdijk (links) en Kasper Boonstra. foto Kaman Yu paar boards begonnen en zijn we uitgegroeid tot wat we nu zijn." Sandstra beschrijft een stereotype surfer: „Blond haar, dat door het zoute water nog blonder wordt. Een gebruinde tint door het zon netje. Wijde kleding omdat dat re laxed zit. Een pet of muts op en meestal slippers aan. Dit zijn de kenmerken van een typische surf- dude. Ze hebben een eigen stijl. Surfers zijn bezig met de natuur, het water en houden hier rekening mee. Ze zullen dan ook niet snel troep achterlaten op het strand." In het water liggen vijf mensen. Eén van hen heeft een geel wets- uit aan en de andere vier een rode. De persoon in het geel is de surf- leraar: een 17-jarige jongen uit Domburg, Maikel Blokdijk. Hij is een aanstormend talent en geeft op vrijwillige basis les aan toeris ten. Zelf is hij al tweeënhalf jaar fana tiek bezig met surfen. Als hij zou moeten kiezen tussen school of Surfen kan het hele jaar door, alleen bij bliksem wordt er niet gesurfd De zee lokt, weer of geen weer. ben, wax je van tevoren je board. Kasper Boonstra (21) uit Oostkapel- le is ook een leraar die les geeft aan de surfschool. Niet alleen is hij een goede surfer, hij 'skimboardt' ook. Met een klein board glijdt hij dan langs de waterkant. Hij is druk aan het trainen voor de skimboardwed- strijd die vandaag (zaterdag) plaats vindt. Surfen en skimboarden zijn een verslaving voor hem geworden. Maikel en Kasper zijn echte water foto Lex de Meester ratten. Ze liggen haast elke dag van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat in het water op zoek naar een goe de golf. „Surfen kan het hele jaar door, zelfs in de winter. Om zichzelf goed te beschermen in die koude periode, hebben de surfers een wetsuit aan van 5 mm dik, verder handschoenen en een cap. Maar bij bliksem wordt er absoluut niet gesurfd. Ook al staan er lessen ge pland, die worden dan allemaal ge annuleerd," aldus Jan. surfen op de meest indrukwek kende plekken van de wereld, zou hij meteen zijn board pakken en vertrekken. Een leerling vertelt enthousiast: „Het is echt leuk. Ie zit te wachten op een golf en als er een goede golf aankomt, wil je zo lang moge lijk op je board te staan. En dan is het weer wachten op de volgende golf" Als je kan zwemmen, mag je in principe ook surfen. Surfboards zijn er in alle soorten en in ver schillende maten. Hoe kleiner de boards, hoe moeilijker het is om te surfen. Als-je meer grip wilt heb- Zelf je board beschilderen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 93