De paardenstal als slechtweeropvang 38 Hollandse Nieuwe Twee kapteins van de Indonesische marine had den, na een verblijf van circa 4 maanden in Vlis- singen in verband met de bouw van de fregratten bij de Schelde, nog één wens voor ze weer naar hun families teruggingen. Dat was een Hollandse nieuwe proeven. Mijn man gaf het voorbeeld en beiden verklaarden dat ze het 'lekker' vonden in het Hollands met een licht Indonesisch accent. Mijn man vond de haring overigens ook 'lekker' maar dan met een licht Rotterdams accent want al is hij dan wel getrouwd met een echte Zeeuw se, hij blijft import, meldt Betty van Zwieten. Ze krijgt er een PZC T-shirt voor. Wilt u ook in aan merking komen voor zo'n T-shirt stuur dan uw zo- merfoto's naar zomer@pzc.nl. De familie Ensink uit Utrecht zit droog in de paardenstal. foto Tineke Kodde Boerenschuur doet dienst als speeltuin en opvang kampeerders. door René Schrier Eigenlijk heeft de familie Kodde de paardenstal als zodanig niet meer nodig. Maar omdat hun boer derij, bij Arnemuiden, een monu mentale boerderij is en er weinig of niets aan veranderd mag wor den, hebben ze van de nood een deugd gemaakt. In de winter worden de paarden stallen gebruikt om de schapen te laten aflammeren en 's zomers als uitwijkplaats voor kampeerders in nood. Deze week was het weer zo ver. Storm en regen sloegen toe en teis terden de tent van de familie En sink uit Utrecht. Tineke Kodde: „Ze hadden van die dunne harin gen, spijkers noem ik ze. Die man vertelde dat op een zeker mo ment, bij een windvlaag, er 6 spij kers tegelijk uit vlogen. Hier in de Zeeuwse klei kun je ook beter van die brede houten haringen gebrui ken." Toen Tineke rond zes uur 's morgens buitenkwam, bleek het gezin al in de paardenstal te zitten. De kinderen, een jongen en een meisje, hadden er niets van ge merkt. Aanvankelijk zou de fami lie Ensink een week in Zeeland doorbrengen en daarna verder rei zen naar Frankrijk. In verband met het weer hebben ze dat omge draaid en zijn ze inmiddels rich ting Frankrijk vertrokken. De paardenstallen zijn goed ge schikt om tijdelijk kampeerders met natte spullen op te vangen. In het voorjaar maakt Jo Kodde ze netjes schoon en als er zich dan eens een probleem voordoet op de camping, dan is er een droge ruim te beschikbaar. Dat is trouwens toch een beetje de functie van de schuur. Deze week arriveerde nog een Belg in de stromende regen. Die heeft zijn opblaasbare koepel tentje ook in de schuur, in een an der gedeelte, opgezet. „Tja, dat heb je met dit weer. Vorig jaar was het heel anders." Speciaal voor de kinderen zijn er ook wat speeltuigen neergezet, en kunnen ze in de aardappelcellen met strobalen hutten bouwen. Zo kunnen de kinderen zich ook on der dak vermaken. Tineke Kodde: „Je doet wat je op een minicam ping bij een boerderij kunt doen. Vorig jaar hadden we van stroba len een zwembad gemaakt. Ook hebben we van boomstammen bankjes gezaagd. Het blijft alle maal een beetje in de boerensfeer, maar daar komen de mensen ook voor. Het is wat minder gestroom lijnd en gelikt, maar dat weten de mensen. Als ze chique accommo daties willen hebben, kiezen ze wel voor een grote camping. Daar om zijn de minicampings ook geen concurrenten van de grote campings. Ze spreken gewoon een andere doelgroep aan." Ondanks het tegenvallende weer is de stemming onder de kampeer ders niet slecht, vertelt ze: „Ze zijn ontzettend dapper. Ze blijven vro lijk en lachen. De meeste mensen willen niet weg. Ze blijven posi tief Deze week is de camping dan Het blijft op een minicamping allemaal een beetje in de boerensfeer. ook goed vol, al is er volgende week nog wel plaats." De Koddes hebben al jaren een mi nicamping. Eerst 20 jaar in Bigge- kerke en nu al weer 15 jaar aan de Veerseweg bij Arnemuiden. De camping is in het telefoonboek niet te vinden. De Koddes staan er wel in, maar niet onder camping of Oranjepolder. „We maken meer reclame op het internet en via de vereniging van kampeerboeren, de Vekabo. Het telefoonboek van hier is natuurlijk vooral in gebruik bij Zeeuwen en die zullen zelf niet zo snel naar een camping bij Arne muiden gaan. Daarom richten we ons meer op het internet. En we hebben ook inmiddels heel wat vaste klanten die regelmatig terug komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 92