Buitenland Bosbranden teisteren Europa caramB wl OPEN DAGEN 7 O0'0' Aardbeving nabij de Molukken Britten stropen mouwen op voor schoonmaak na overstromingen Abbas wil over jaar vredespact met Israëliërs Oma in cel voor eerwraak 21 - 22 -28-29 juli 2007 8 Vrijdag 27 juli 2007 PZC Griekse krant rept van 'catastrofe van bijbelse proporties'. den haag - Het zuiden en zuidoos ten van Europa wordt geteisterd door vele honderden bosbranden. In Italië, Griekenland en op de Bal kan, waar extreme hitte en droog te heersen, zijn al duizenden hecta ren in de as gelegd. Het Griekse dagblad Kathimerini spreekt van een 'catastrofe van bij belse proporties'. De Griekse brandweer houdt het op 'een bui tengewoon moeilijke situatie'. Er woeden alleen al in dit land enke le honderden natuurbranden, die sinds woensdag zeker drie levens hebben geëist. Uit voorzorg zijn op tal van plaatsen bewoners en toeristen geëvacueerd. In Italië kwamen eerder deze week zeker vier mensen om door bosbranden, die veelal snel om zich heen grepen. Zo snel, dat aan de kust mensen zich ternauwer nood in veiligheid konden breng en door de zee in te rennen. Enke le honderden toeristen zijn per he likopter in veiligheid gebracht. Ze ker 4500 hectare natuurgebied is verwoest. Ook bij Saint-Tropez aan de Franse Rivièra, waar het ook vorig jaar al een paar keer raak was, heeft opnieuw een grote bos brand gewoed. In Kroatië hebben de autoriteiten zo'n t4O0 mensen, onder wie veel toeristen, geëvacu eerd van het eiland Solta. Daar woedt al dagen een grote brand. In buurland Servië zijn de afgelopen week meer dan tweeduizend bos branden uitgebroken. Ook in Branden in Italië en Griekenland hebben deze week al zeker ze ven levens geëist. In het voorma lige Joegoslavië zijn honderden mensen geëvacueerd. Bosnië zijn enkele dorpen geëvacu eerd. In Bulgarije staat in totaal zo'n tienduizend hectare in brand. In Macedonië en Griekenland ont ploften door de branden oude gra naten uit de beide wereldoorlogen en de Griekse burgeroorlog (t945-'49). Griekenland en Bulgarije beschik ken over te weinig blusvliegtuigen en hebben inmiddels om buiten landse hulp gevraagd. Een Rus sisch blusvliegtuig heeft eerder de ze week branden geblust in Bulga rije, doet dat nu in Servië en zet straks zijn werk in Bulgarije voort. Rusland stuurde gisteren ook ma terieel naar Griekenland. Bosbran den doen zich in Zuid-Europa ie dere zomer voor, maar door de ex treme hitte van de laatste weken en de droogte van de afgelopen winter zijn het er dit jaar extra veel. Zuidoost-Europa gaat gebukt onder de tweede hittegolf van de ze zomer. De komende dagen zal de temperatuur naar verwachting iets dalen, maar regen wordt er niet verwacht. De autoriteiten in Italië en Grie kenland vermoeden dat veel bran den zijn aangestoken in opdracht van projectontwikkelaars die uit zijn op bouwgrond. ÉlÜ Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. jakarta - Een zware aardbeving met een kracht van 6,7 op de schaal van Richter bij de Moluk ken heeft gisteren geen schade ver oorzaakt. Dat meldden Indonesi sche media. Wel werd een tsuna- miwaarschuwing afgegeven, maar die werd later ingetrokken. Het epicentrum van de beving lag in zee op ongeveer 234 kilometer noordwestelijk van Ternate. Vol gens de lokale radio was er wel sprake van enige paniek in het noorden van de Molukken en vluchtten veel mensen naar bui ten. Aardbevingen komen veel voor in Indonesië. Door een tsuna mi na een aardbeving kwamen eind 2004 bijna 170.000 Indone siërs om. UPTON ON SEVERN - Nu het water heel langzaam begint te zakken, wordt de ravage zichtbaar op een ondergelopen camping in het Britse Upton on Severn. De inwoners van het stroomgebied van de Theems halen opgelucht adem nu de angst voor verdere overstromingen ongegrond blijkt. De Britten proberen nu zo goed en zo kwaad als het gaat de ravage op te ruimen. Intus sen zitten nog duizenden mensen zonder drink water. Volgens het departement van Milieu zal het water naar verwachting pas over 36 uur echt zakken. foto EO Ramallah - De Palestijnse presi dent Abbas wil binnen een jaar een vredesovereenkomst sluiten met Israël. Dat zei hij gisteren te gen verslaggegevers. In de Israëli sche krant Maariv, die eerder op de dag verscheen, zei Abbas dat George Bush hem zelf heeft be loofd zijn best te zullen doen om een akkoord rond te krijgen voor het eind van zijn laatste ambtster mijn als Amerikaanse president in 2008. De Israëlische premier Ol- mert wil om te beginnen 'een ver klaring van principes' formuleren met Abbas, zeiden medewerkers van Olmert, waarin de contouren worden geschetst' van een Palestijn se staat in de Gazastrook en het grootste deel van de Westelijke Jor- daanoever. Een dergelijke verkla ring zou echter niet ingaan op de gevoeligste kwesties, zoals de uit eindelijke grenzen, en wat er moet gebeuren met Jeruzalem en de Pa lestijnse vluchtelingen. londen - Een 70-jarige Britse grootmoeder kan de rest van haar leven in de gevangenis gaan zitten. Ze is gisteren samen met haar zoon veroordeeld voor eerwraak. De twee brachten in 1998 hun 27-jarige schoondochter en echtge note om het leven. Bachan Athwal, die zestien klein kinderen heeft, is een van de oudste vrouwen in Groot-Brittan- nië die ooit schuldig is bevonden aan moord. Moeder en zoon wurg den Surjit Kaur Athwal, die circa tien jaar geleden spoorloos van de aardbodem verdwenen was. Surjit Kaur had kort daarvoor besloten uit het gearrangeerde huwelijk te stappen. Bruisend centrum voor Bowling, Biljart en Brasserijen Da Vinciplein 14 Goes www.carambowl.nl 0113-227373 Dagelijks open vanaf 11.00 uur Tijdens de Open Dagen kunt u van 11.00 tot 16.00 uur gratis bowlen en poolen, zolang er ruimte is natuurlijk. Wij zijn gevestigd in het nieuwe Leisurecenter Goes naast de Zeelandhallen. Parkeren is tijdens deze dagen gratis. Meld je nu aan voor de nieuwe bowlingvereniging en schrijf je in voor de diverse huisleagues! GRATIS POOLEN BOWLEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8