Zeeland Hotel Van der Valk krijgt meer kamers Dansen uit solidariteit met Humor en wekelijks een portie zeekraal Politie zoekt link tussen drie overvallen Man gestoken door inbrekers 26 Zaterdag 28 juli 2007 PZC W Mina Mijnsbergen-van Overbeeke uit Middelburg heeft gisteren in het Rog- geveenhuis haar honderdste verjaardag gevierd. foto Ruben Oreel Mina Mijnsbergen-van Overbeeke is gisteren honderd jaar geworden. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Heel sportief, een goed gevoel voor humor, nooit kla gen en iedere week een portie zee kraal. Dat lijken voor Mina Mijns bergen-van Overbeeke uit Middel burg de ingrediënten te zijn voor een lang en gelukkig leven. Giste ren is ze honderd jaar geworden. Mina is geboren in Vlissingen en opgegroeid in Oost-Souburg. Na haar huwelijk is ze naar Goes ver huisd. Daar kreeg ze twee doch ters en een zoon. Het gezin was al tijd heel sportief „We zijn een ech te sportfamilie", zegt zoon Henk Mijnsbergen. „Mijn moeder deed altijd aan gymnastiek. Daar is ze mee door gegaan tot ze ver in de zestig was. En mijn ouders fietsten altijd veel en ver. Ze maakten gro te tochten zoals van Souburg naar Amersfoort. Mijn moeder heeft tot haar 92e gefietst." Toen haar man met pensioen ging, verhuisde het echtpaar naar Koudekerke. Een paar jaar na zijn overlijden in 1995 is ze naar het Roggeveenhuis gegaan. Haar doch ters wonen in Zeeland en bezoe ken hun moeder zo'n vier of vijf keer per week. Haar zoon woont in Den Haag en komt één keer per week. „Fysiek is mijn moeder de laatste jaren achteruit gegaan, maar in haar koppie werkt alles prima." De honderdjarige is altijd in voor een grapje. „En als ik een grap maak, gaat ze er ook altijd op door", zegt Henk. Dat humor een grote rol speelt in de familie blijkt ook uit een van de verjaardagsca deaus die ze maandag kreeg. „Kijk mam", zeggen de dochters. „Is dat niet leuk! Een nieuw trainings pak." ZONNEMAIRE - Een 39-jarige man uit Zonnemaire is in de nacht van donderdag op vrijdag neergesto ken door inbrekers. Het slachtoffer werd rond half twee 's nachts wakker omdat zijn honden aansloegen. Hij ging op onderzoek uit en zag dat vier man nen bezig waren in te breken in zijn schuur. De man ging er op af en er ontstond een schermutseling Nieuwe Middelburgse vestiging in Mortiere gaat in 2009 open. door Maurits Sep MIDDELBURG - De bouw van het nieuwe Van der Valk Hotel in Mid delburg begint iets later. De eerste spa gaat niet komend najaar maar in februari volgend jaar de grond in. Het is nog wel steeds de ver wachting dat de eerste gasten er in de loop van 2009 kunnen over nachten. Het hotel krijgt meer kamers dan directeur R. van der Valk vorig jaar juni in de PZC aankondigde. Hij sprak toen over tachtig tot hon derd kamers, maar dat worden er uiteindelijk 121. De Middelburgse vestiging zou in eerste instantie net zo groot wor den als die in Goes. Hoewel er meer kamers komen, blijft Middel burg kleiner dan Goes, omdat ook daar het aantal kamers wordt uitge breid naar 160 kamers. Bovendien worden de oude kamers gereno veerd. Hotel Van der Valk Middelburg krijgt vier sterren. Behalve kamers komen er ook enkele restaurant voorzieningen en vergaderzalen. De vormgeving van het hotel doet enigszins denken aan die van de rechtbank in Middelburg. Door het kleurgebruik (lichtgeel, bruin rood en grijs) en materialen (steen en veel glas) vertonen beide gebou wen overeenkomsten. Het hotel bestaat uit een rechthoe kig deel, dat aan één zijde een vier kante aanbouw krijgt. Op het dak staat een soort opbouw, die ter hoogte van de vierkante zijde ein digt in een cirkel: De gasten krijgen de beschikking rav In het nieuwe hotel Van der Valk in Middelburg komen 121 ka mers, een restaurant en vergader zalen. Er is ruimte voor 260 par keerplaatsen. over een eigen parkeerterrein met 260 plaatsen. Het is exclusief voor het hotel. In de Mortiere komen ook het Zeeuws Evenementen Po dium (ZEP) en een golfbaan. Bei de hebben straks ook de beschik king over eigen parkeerplaatsen. Voor ZEP zijn dat er zevenhon derd. „Het wordt daar een behoor lijke parkeeraccommodatie", be aamt G. Stevense van de gemeente Middelburg. De bouwaanvraag voor het Van der Valkhotel is in aantocht. Het plan heeft inmiddels ook ter inza ge gelegen. Er zijn twee zienswij zen ingediend, één door een bewo ner van de woonwijk Mortiere, en een door de Kopersvereniging Mortiere, een belangenorganisatie van huiseigenaren. Volgens Ste vense zijn vooral opmerkingen ge maakt over de inpassing van het hotel in de omgeving. Zodra de ge meente de zienswijzen heeft be antwoord, kan de provincie toe stemming geven voor het hotel. waarbij hij gestoken werd. Het viertal vluchtte daarna in een au to. Het slachtoffer is naar het zieken huis gebracht en geopereerd. Vol gens de politie maakt de man uit Zonnemaire het naar omstandig heden goed. Van de vier inbrekers ontbreekt vooralsnog ieder spoor. De politie onderzoekt de zaak. Expositie hobby en huisvlijt in Oostkapelle oosTKAPELLE - In de Zionskerk aan de Duinweg in Oostkapelle is vanaf woensdag de expositie van hobby en huisvlijt te zien. De ex positie geeft mensen de mogelijk heid om zelfgemaakte creaties aan een groter publiek te tonen. De tentoonstelling is tot en met vrijdag te bezichtigen. Op woens dag en vrijdag van 19.00 tot 21.30, op donderdag van 14.00 tot 21.30 uur. Dronken Belg blijkt hardleers in Terneuzen TERNEUZEN - Een beschonken auto mobilist uit Oostende toonde zich vrijdagochtend rond half zes op de Guido Gezellestraat in Terneuzen wel erg hardleers. De 29-jarige Belg had eerder die nacht in het centrum van de havenstad een rij verbod van twaalf uur gekregen, omdat hij dronken was. Agenten zagen hem later toch weer rijden. De man wordt voorgeleid. T rombonata-concert in de Sint Jacobskerk vlissingen - Het Zeeuwse trombo negezelschap Trombonata geeft za terdagmiddag 4 augustus een gra tis inloopconcert in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen. Het con cert van verfijnde blaasmuziek be gint om drie uur en duurt ruim een half uur. Na afloop is er een collecte. De opbrengst is bestemd voor de onkosten van de kerk. De Sint Jacobskerk is vanaf half twee uur geopend voor bezichtiging. Inbraak in Veers verenigingsgebouw veere - In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een ver enigingsgebouw aan de Kaai in Veere. De inbrekers kwamen binnen door een deur te forceren. Vervol gens is het hele verenigingsge bouw doorzocht. Uit het gebouw zijn enkele hon derden euro's weggenomen door de inbrekers. Stichting HENK krijgt geld voor Wit-Rusland RILLAND - Stichting HENK uit Ril land, opgericht om slachtoffers van de kernramp in Tsjernobyl te helpen, heeft afgelopen jaar van verschillende instellingen en parti culieren 40.000 euro gekregen. Het geld wordt besteed aan nieu we kozijnen en isolerend glas voor een weeshuis in Wit-Rusland waar 265 kinderen wonen. HENK renoveerde het tehuis al grondig. Hulp blijft noodzakelijk. Rondje Kunst door Schouwse Westhoek BURGH-HAAMSTEDE - Negen gale ries, ateliers en beeldentuinen in Burgh-Haamstede zijn morgen tus sen twaalf en vijf uur in het kader van het maandelijkse Rondje Kunst geopend. Er wordt een gro te diversiteit aan kunst gepresen teerd door de makers zelf schilde rijen, beelden, keramiek en siera den. Vaak is de kunstenaar aan het werk of geeft uitleg. Terneuzen, Axel, Hulst: in twee weken tijd drie soortgelijke overvallen. terneuzen - Drie mannen hebben gisterochtend rond half negen een gewapende overval gepleegd op su permarkt Aldi aan de Vlietstraat in Terneuzen. Bij de overval raakte niemand gewond. Vlak voor openingstijd drongen de mannen, alledrie met een Noord- Afrikaans uiterlijk, de supermarkt binnen. Onder bedreiging van een vuurwapen dwongen zij een aan tal medewerkers een geldbedrag af te staan. Daarna vluchtten zij in een auto. De politie hield een ver geefse zoekactie. Een deel van het parkeerterrein aan de Vlietstraat werd afgesloten. Nietsvermoedend winkelpubliek werd verwezen naar de andere Aldi in Terneuzen. De politie onderzoekt of er ver band is met twee recente overval len in Axel en Hulst. In Axel dron gen eind juni drie mannen van Noord-Afrikaanse afkomst rond half acht 's avonds de Aldi binnen en dwongen personeel de kluis te openen. Twee weken geleden was het prijs in de Spar in Hulst. Daar pleegden vier mannen met een ge tinte huidskleur rond kwart voor negen 's ochtends een overval. Bij alle overvallen sloegen de daders met een auto op de vlucht. Molukse gemeenschap geschokt over 'bruut optreden' Indonesië. door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Nederlandse Mo- lukkers komen vandaag in Moor drecht samen om de Tjakalele te dansen. Als steunbetuiging aan Molukkers die in de gevangenis zit ten omdat ze die dans, met RMS-vlaggen, onaangekondigd hebben gedanst bij een bezoek van de Indonesische president aan Ambon. Dit vond plaats op 29 juni, Nationale Gezinsdag. Het opvoeren van de krijgsdans, met het gebruik van vlaggen van de Republiek der Zuid-Molukken (RMS), is opgevat als meer dan een belediging, als een bedreiging, zegt Frenkie Berhitu uit Middel burg. „Terwijl ze alleen hebben aangegeven: jullie zorgen niet goed voor ons." Sindsdien zitten Molukkers in de gevangenis, zonder dat ze bezoek mogen ontvangen of een advocaat hebben, vertellen Berhitu en Alex Telehala uit Oost-Souburg. Vol gens Telehala, lid van de politieke afdeling van de Molukse gemeen schap in Oost-Souburg, zijn ook gevangenen mishandeld en ge dood. Overigens heeft het Rode Kruis deze week een bezoek ge bracht aan de gevangenen. Wat daar is gebeurd, heeft in Indo nesië tot veel commotie geleid. Kranten en televisie hebben er veel aandacht aan besteed. Tot ver bazing van Telehala en Berhitu is het in Nederland echter niet of nauwelijks in de kranten geko men. „Terwijl de hele Molukse ge meenschap in Nederland is ge schrokken van dit brute optreden van de Indonesische regering. In 'We laten zien dat het streven naar een vrije republiek nog leeft' Nederland zouden die mensen een proces-verbaal hebben gekre gen, in Indonesië belanden ze in de gevangenis", zegt Telehala. Tijdens de Zeeuwse Marinedagen, begin juli in Vlissingen, werden twee RMS-activisten opgepakt om-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 80