Binnenland Neergeschoten agent werd al eerder belaagd Nieuwe zomer, nieuwe pinpasfraude KRA5.NL KRETA Totaal Karakteristiek ANDALUSIË Politieman ook in 2002 slachtoffer buitensporig geweld. apeldoorn - De maandag neerge schoten Apeldoornse rechercheur is al eerder slachtoffer geworden van buitensporig geweld. In de zo mer van 2002 sleurden autodieven hem half een gestolen auto in, waarna ze er in volle vaart van door gingen. De politieman, die toen nog bij de uniformdienst werkte, werd zo'n honderd meter meegesleurd. Hij raakte daarbij ge wond, maar kon de volgende dag het ziekenhuis al verlaten. Er zijn geen aanwijzingen dat de gebeurte nis van toen in relatie staat met het recente schietincident. De gezondheidstoestand van de 33-jarige rechercheur is sinds maandag licht verbeterd. Hij is in middels tweemaal geopereerd. De schutter is nog steeds voortvluch tig. De politie heeft in het kader van de zoektocht naar de dader ook het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers benaderd om op de verdachte alert te zijn. De man zou mogelijk zijn toevlucht in zo'n opvangcentrum kunnen zoeken. Het incident in 2002 waarbij de po litieman was betrokken, deed zich in het holst van de nacht voor toen inzittenden van een in Duits land gestolen auto zonder te beta len bij een tankstation in Apeldoorn wegreden. Personeel De neergeschoten rechercheur is in 2002 honderd meter meege sleurd in een auto. Dieven hadden hem half in hun gestolen wagen getrokken. van het tankstation waarschuwde de politie, die korte tijd later de verdachte auto wist te lokaliseren. Bij de aanhouding van de inzitten den kreeg een van de agenten een kaakslag. De ander werd half de au to ingesleurd. Enkele dagen later pakte een arrestatieteam de be stuurder en zijn passagier op. De bestuurder werd in Deventer aan gehouden. Hij droeg op dat mo ment een niet-geladen klein kali ber vuurwapen en had twee hou ders met patronen op zak. De an der werd in een flat in de Apeldoornse wijk Zevenhuizen ge arresteerd, dezelfde wijk waar afge lopen maandag de schietpartij plaatsvond. De rechtbank veroordeelde de be stuurder van de gestolen auto tot drie jaar wegens poging tot dood- siag- Deskundige voorspelt nu al methode van oplichting in 2008. door Henk Schutten Amsterdam - jongetjes zijn het vaak nog, de Roemeense pinpas fraudeurs, die tijdens de zomer neerstrijken in Nederland om met geavanceerde apparatuur de codes van pinnende mensen te ontfutse len. Het recherchebureau Ultrascan bracht vorig jaar een netwerk van 150 Roemeense fraudeurs in kaart. Vaak waren ze niet ouder dan acht tien jaar. „Van georganiseerde ben des krijgen ze geld mee om hier va kantie te vieren. Meestal belanden ze meteen in het illegale circuit en krijgen ze onderdak bij Roemeen se hoeren", aldus Ultrascan-woord voerder Frank Engelsman. De verleidingskunsten van de pros tituees komen van pas om toegang te krijgen tot de pinautomaten. In andere gevallen wordt in winkels ingebroken of laten de daders zich insluiten, om de automaten 's nachts van spionageapparatuur te kunnen voorzien. Met de verkre gen gegevens worden valse pasjes gemaakt waarmee, meestal in het buitenland, in korte tijd grote be dragen worden opgenomen. De afgelopen weken was het op nieuw raak. Tenminste drie Am sterdamse bioscopen blijken het 'Na de zomer zakt de fraude weer in en passen de banken hun beveiliging aan' doelwit te zijn geweest van crimi nelen. De methode waarvan de da ders zich in de bioscopen hadden bediend, was nieuw. Bij het 'skim- men' van betaalautomaten werd tot dusver meestal gebruikge maakt van piepkleine cameraatjes aan de bovenzijde van de geldauto maat waarmee de pincodes kon den worden geregistreerd. Bij de jongste vorm van pinpasfraude werd de camera vervangen door elektronica die in de automaat werd gekoppeld aan de knoppen waarop de code moet worden inge toetst. Ultrascan waarschuwde banken vo rig jaar al voor deze methode. En gelsman verwacht dat de nieuwste vorm van pinpasfraude nog tot in de derde week van augustus zal voortduren. „Dan trekken ze ver der naar andere landen, tot het va kantieseizoen is afgelopen. Zo gaat dat elk jaar. Na de zomer zakt de fraude weer in en passen de ban ken hun beveiliging aan. Vervol gens gaan de bendes op zoek naar de allernieuwste apparatuur die de volgende zomer kan worden inge zet. Via internet is daar makkelijk aan te komen." Welke methode volgend jaar zal worden toepast, durft Engelsman nu al te voorspellen: „Doorzichtige bluetoothmatjes die over de knop pen heen worden gelegd en de pin codes doorseinen." Baby dood na te hard schudden GRONINGEN - De negen weken oude baby uit Hoogezand die be gin maart in een ziekenhuis in Groningen overleed, is het slachtof fer geworden van het shaken baby syndroom (te hard door elkaar schudden). Dat kwam gisteren naar voren tijdens de pro-formazit- ting voor de rechtbank in Gronin gen. Het OM verdenkt de 24-jarige vader betrokken te zijn geweest bij de dood van zijn zoontje. Politiebureaus krijgen poederbrieven TILBURG - Op verschillende politie bureaus zijn gisteren brieven aan getroffen met daarin een verdacht wit poeder. Uit voorzorg werden GGD en brandweer te hulp geroe pen. Het betrof politiebureaus in Tilburg, Rucphen, Breda en Zwol le. In Tilburg en Zwolle moesten medewerkers van de postkamer zich laten ontsmetten. Het poeder was niet met anthrax besmet. Efteling ontruimt Vliegende Hollander kaatsheuvel - Een technische sto ring zorgde er gisteravond voor dat De Vliegende Hollander in at tractiepark De Efteling niet meer werkte. Een sloep met dertien in zittenden bleef steken. De bezoe kers zaten ongeveer een half uur vast. Volgens het veiligheidsproto col werd de interne brandweer in geschakeld om de inzittenden uit het bootje te halen. Niemand raak te gewond. Verbazing over vlucht veroordeelde loverboy den haag - Met verbazing is giste ren gereageerd op de vlucht van een loverboy die twaalf jaar cel straf heeft gekregen. De Stichting tegen Vrouwenhandel (STV) noemt het onverteerbaar dat de verdachte heeft kunnen vluchten, vooral voor drie slachtoffers die te gen hem getuigden. De STV maakt zich ernstig zorgen over de veiligheid van zijn slachtoffers. Greenpeace verpakt gen-mais in plastic arnhem - Twintig activisten van Greenpeace hebben gisterochtend in de buurt van Arnhem bloeien de maïsplanten in plastic verpakt. De maïs was genetisch gemanipu leerd, de plastic zakjes moesten voorkomen dat gemanipuleerd stuifmeel in het milieu zou belan den. Het maïsveld was van de Wa- geningen Universiteit. Greenpeace kon in alle rust de ac tie afronden. Magneten ompolen met licht is mogelijk NIJMEGEN - Onderzoekers van de Radboud Universiteit in Nijmegen hebben samen met Japanse colle ga's een manier ontdekt om mag neten met licht om te polen. Hun methode werkt volgens de univer siteit honderdduizend keer sneller dan bestaande methodes. De nieu we methode kan op termijn lei den tot 'snellere' harddisks, ver wachten de wetenschappers. PZC Vrijdag 27 juli 2007 7 Vertrekdata: 30/8, 6-13-20/9 en 4/10 Voordelig naar wellicht het mooiste deel van Spanje! Al vanaf slechts 599 nemen we u mee naar de mooiste steden van historisch Andalusië. Allereerst bezoeken we Granada met zijn wereld beroemde 'miniatuurstad' Alhambra. Vervolgens bewonderen we de schitterende Santa Maria kathedraal en de klokkentoren La Giralda van Sevilla. Volgend hoogtepunt is de oude Moorse stad Córdoba. Natuurlijk nemen we hier een kijkje in de bijzondere moskee Mezquita. De laatste dagen staan in het teken van de unieke en sfeervolle renaissancesteden Baeza en Ubeda, het hooggele gen Ronda en Jerez de la Frontera, bekend vanwege de sherry en de flamencodans. Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en 4 x diner. Reisnummer EZ 74.722, zie www.kras.nl/74722 8-daagse vlieg-/rondreis Griekenland Vertrekdata: 6-20/9 en 4-18/10 Ontdek het wonderschone Griekse eiland Kreta! Een staalblauwe zee, pittoreske dorpjes met witte huisjes en kerken met koepeltjes gebouwd tegen de berghellingen, ravijnen, bossen, bloemvelden, wijnbouwgebieden, citrusplantages, olijfboomgaarden en niet te vergeten tallo ze culturele overblijfselen... u vindt het hier allemaal! Allereerst verkennen we het westen, van uit Rethymnon, en daarna verkassen we naar Aghios Nikolaos aan de oostkant van het eiland. We bezoeken prachtige plaatsen als Knossos, Chania, Heraklion, Elounda en Spinalonga. En na een dag vol excursies is het heerlijk luieren aan het strand. Een ideale combinatiereis! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en 3 x diner. Reisnummer EZ 24.067, zie www.kras.nl/24067 Vertrekdata: 21/8,18/9 en 16/10 KRAS nodigt u uit om vanaf 869 kennis te komen maken met enkele van haar prachtige parels! We snuiven de eeuwenoude cultuur en geschiedenis op in Coimbra en het ommuurde Óbidos. Maar ook de stad van de heerlijke portwijnen, Porto, het visserplaatsje Aveiro en de bekendste bedevaartsplaats van Portugal, Fatima zullen we met een bezoek vereren. En... uiteraard ontbreekt ook de Portugese hoofdstad Lissabon, met zijn Toren van Bélem, het Sao Jorge kasteel en het klooster van Jeronimus, niet op het programma. Deze mooie en afwisselende route door een gastvrij en zonnig land, rijk aan historie, cultuur en natuur zal u ongetwijfeld aanspreken! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 10 x ontbijt en 7 x diner. Reisnummer EZ 24.030, zie www.kras.nl/24030 Vertrekdata: 30/8, 6-13-20-27/9 en 4-11/10 Combineer het mooiste van Spanje met mysterieus Marokko! Niet verwonderlijk dat we juist deze landen gecombineerd hebben, want juist in het Spaanse Andalusië vinden we prachtige steden als Sevilla, Córdoba en Granada, die hun gouden eeuw beleefden onder de heerschappij van de islamitische Moren. Eenmaal de nauwe Straat van Gibraltar overgestoken, bevinden we ons in een totaal andere wereld. We bezoeken onder andere de koningssteden Fès, Meknès, Marrakech en Rabat, maar ook de indrukwekkende ruïnes van Volubilis, mysterieus Chefchaoun en de moderne metropool Casablanca worden niet vergeten op deze betoverende rondreis! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen 14 x ontbijt en 12 x diner. Reisnummer EZ 74.726, zie www.kras.nl/74726 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 -| t8t 8-daagse vlieg-/rondreis Spanje Met o.a. Granada, Sevilla, Córdoba en Ronda vanaf Met o.a. Knossos, Heraklion en Aghios IMikoloas vanaf Met o.a. Porto, Coimbra, Fatima, Évora en Lissabon Super verzorgd! i vanaf Met o.a. Sevilla, Granada, Meknès, Marrakech en Rabat Unieke combinatie! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7