Te weinig toezicht op bouwplaats PZCI25 Kunst in Vlissingen 26 Bromfietsers roven tassen Politie roept koppel nogmaals op Wij geven u de helft cadeau! Nieuws Het Van der Valk hotel in Middelburg krijgt vier sterren Erik de Bruyn werkt aan nieuw filmscript Zaterdag 28 juli 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Gemeente Vlissingen controleert minder bij kleine projecten. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Bij de gemeente Vlis singen werken te weinig mensen om voldoende toezicht te houden op bouwplaatsen. Er zijn minder controles dan de overheid vereist. Toch belooft de gemeente dat bouwdrama's uitblijven. Het zat de Lokale Partij Vlissingen (LPV) niet lekker, dat krantenbe richt van 19 juni. Daarin stond dat gemeenten bouwvergunningen nog maar zelden toetsen aan de wettelijke veiligheidseisen. De kans op dodelijke drama's, zoals in Maastricht waar een balkon af brak, neemt daardoor toe, luidde een conclusie van het ministerie van Vrom. Door een vraag van de LPV kwam aan het licht dat ook Vlissingen bouwplaatsen niet genoeg contro leert. De gemeente schreef dat 'de uitvoering van de toezichtstaken op het gebied van bouwen en wo nen op onderdelen niet aan het wettelijk verplichte minimumni veau voldoet'. 'Maar', sloot ze af, 'het college heeft inmiddels om extra middelen gevraagd'. De afdeling veiligheid, vergunnin gen en handhaving kampt met per soneelstekort. Willem Brinkman, manager van die afdeling, legt uit: „We hebben te weinig mensen om uit te voeren wat we zouden wil len uitvoeren. Ons ambitieniveau Personeelsgebrek en extra taken zorgen ervoor dat de gemeente Vlissingen onvoldoende toezicht op bouwplaatsen houdt. Het mi nisterie van Vrom komt praten. ligt hoger dan onze capaciteit." Maar de wettelijke eisen worden niet gehaald? Dat heeft toch niets met ambitie te maken? „Op onder delen worden eisen niet gehaald, dat klopt. We moeten keuzes ma ken. Als wij een brief van het mi nisterie van Vrom krijgen dat we extra toezicht op balkons moeten houden, dan doen we dat. Maar het betekent dat andere taken min der aandacht krijgen. Als de wet voorschrijft dat we zes keer op een bouwplaats controleren, gaan we nu drie keer." Vallen dan straks geen balkons bij de Fonteyne naar beneden? Nee, belooft Brinkman. „Prestigieuze projecten lijden er niet onder. We gaan minder kij ken bij projecten met een lagere prioriteit. Bijvoorbeeld als mensen een tuinhuisje plaatsen. Daar gaan we niet zes keer kijken of het wel op de goede plaats staat. Dat heeft geen gevolgen voor de veiligheid. Aannemers zijn verplicht te wer ken volgens de bouwvergunning." ]an Jaap Eikelboom, woordvoerder van Vrom, moet een beetje lachen om het tuinhuisjes-voorbeeld. Over de gemeente Vlissingen is hij echter bloedserieus. „Zij behoort tot de gemeenten die geen verbete ringen hebben doorgevoerd na de inspectie van 2004. Die was in veel plaatsen niet positief. We heb ben de gemeente Vlissingen deze week geschreven dat we in septem ber met ze over het bouw- en wo ningtoezicht willen praten." Of het ernstig is dat in Vlissingen minder wordt gecontroleerd, weet Eikelboom niet „Goed is het in ie der geval niet. De gemeente weet wat haar taken zijn. Onze zorgen om Vlissingen zijn niet anders dan om andere gemeenten, maar die briefis niet voor niets gestuurd." De gemeente Vlissingen heeft te weinig mensen om toezicht te houden op alle nieuwbouwprojecten. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Twee fietsende vrou wen in Middelburg zijn gistermid dag beroofd van hun tasdoor twee personen op een bromfiets. In de Hugo de Grootlaan en op de Oude Vlissingseweg pakte de bijrijder in het voorbijgaan de tassen weg. Het duo heeft ook geprobeerd een tas van een fietsster te stelen op de Nieuwe Vlissingseweg. Deze po ging slaagde niet. PARTNERS ECHTE MAKELAAR 01 18-61661 7 VLISSINGEN - In het centrum van Vlissingen wordt volgende week zaterdag (4 augustus) en de zater dag erop (11 augustus) een kunst markt gehouden. Kunstenaars uit het hele land ko men deze dagen naar Vlissingen om hun werken te laten zien en te verkopen. Het aanbod bestaat on der meer uit aquarellen, olieverf schilderijen, pentekeningen, siera den van oud zilver, bestek, etsen, keramiek, tuinbeelden en Afrikaan se beelden. De kunstmarkt is georganiseerd door Dynamic Promotions in sa menwerking met de ondernemers vereniging. De markten duren van 10.00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN - Wie waren die men sen die maandagavond rond half zeven langs het politiebureau in Vlissingen liepen? Als het goed is, hebben zij gezien hoe de verdach te van de moord op die avond he vig geëmotioneerd voor het bu reau stond om zich aan te geven. De politie heeft daar vragen over en roept het koppel op zich te mel den. Daarbij benadrukt ze dat de mensen niets met de moord in de Rembrandtlaan te maken hebben. Sowieso denkt de politie geen aan houdingen meer te verrichten. Het onderzoek is bijna afgerond. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Hij is excentriek, de man in Ter- neuzen. Een wat gebogen gestal te, sigarettenpijpje in de mond, maar wel weer een boodschap pentas van de ]umbo in de hand. Eerder deze week stapte hij zijn stamcafé binnen en nam plaats aan de bar. Hij zei de uitbater met gedragen stem dat hij slecht nieuws én goed nieuws had. De horecabaas raadde: „Het goede nieuws is zeker dat je een pilsje gaat drinken." De man schudde het hoofd. „Het slechte nieuws is dat mijn vader gisteren is overle den, op 85-jarige leeftijd." Er viel even een pijnlijke stilte. Toen her nam hij: Maar het goede nieuws is, dat ik de komende tijd wat beter in de slappe was zit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79