Brabantse wielercriteria maken zich eerder druk om weer dan om doping 'Goed dat Rabo doorgaat' Dopingaffaires doen niets af aan lol van de pool mmmmmm 6 Vrijdag 27 juli 2007 PZC 1In welke mate bent u geïnteresseerd in de 2. In welke mate heeft u de Tour de France Tour de France? 2007 in de afgelopen drie weken gevolgd? helemaal niet geïnteresseerd (zeer) geïnteresseerd niet of nauwelijks 27,5% 19,4% af en toe 3. In de Tour de France is een aantal renners uit de Tour gehaald. Is dat volgens u wel of niet terecht? Patrik Sinkewitz Wel terecht: Niet terecht: Ik ken deze renner niet Weet niet/geen mening: 54,7» 1,6% Aleksandr Vinokoerov 3 Wel terecht: Niet terecht: Ik ken deze renner niet/ Weet niet/geen mening: 43,7! 75% 1,6% Hl 23,4 Cristian Moreni Wel terecht: Niet terecht: Ik ken deze renner niet/ Weet niet/geen mening: 63% 1 36% Michael Rasmussen Wel terecht: Niet terecht: Ik ken deze renner niet/ Weet niet/geen mening: 53% 22,4% 24,6 dagelijks 17% enkele keren per week Beperkte invloed van schandalen op belangstelling Tour. NIJMEGEN - Het besluit van de Ra- borenners gisteren om de Tour de France niet te verlaten kan op gro te instemming rekenen. Bijna drie kwart van de Nederlanders is het eens met dat besluit. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 700 Nederlanders in op dracht van deze krant. Gisteren stapte de ploeg met grote tegenzin alsnog op de fiets, nadat de avond daarvoor ploeggenoot en gele-trui- drager Rasmussen op staande voet was ontslagen door de ploeglei- ding. De dopingperikelen in de jongste Tour de France hoeven blijkens het onderzoek ook geen gevolgen te hebben voor de Tourreportages op radio en TV. 70 procent van de ondervraagden vindt dat de NOS gewoon moet doorgaan met de li ve uitzendingen. Ook in de komen de jaren. De interesse in het jaarlijkse wie lerspektakel is groot. Ruim de helft is (zeer) geïnteresseerd, voor al mannen. Hoe ouder, hoe groter de belangstelling. (Helemaal) geen belangstelling voor de Tour heeft ruim een kwart van de bevolking. Bijna 60 procent van de onder vraagden volgt de Tour vrijwel op de voet. Dat geldt overigens vooral voor mannen. De recente dopingschandalen heb ben overigens wel invloed op die interesse. Ruim een derde van de ondervraagden zegt dat de belang stelling is afgenomen. Maar bij de helft is er geen sprake van een tanende animo. Vooral on der de ware wielerliefhebbers is er amper sprake van een dalende be langstelling. De helft van de ondervraagden vindt dat de Tour in de huidige vorm moet doorgaan. De wed strijd lichter maken heeft de voor keur van 24 procent. En 12 procent zegt: afschaffen die Tour. Wielermakelaar heeft hectische dagen achter de rug. door Rens Ulijn DEN HAAG - De tweede rustdag van de Tour is voor wielermakelaar Martin van der Steen de belangrijk ste dag van het jaar. Dan contrac teert hij populaire renners voor de wielercriteriums na de Tour.Dins- dagochtend ontbeet hij nog met Vinokoerov en woensdagavond on derhandelde hij met Rasmussen. „Ze moesten alleen nog tekenen." De wielercriteriums van Boxmeer (maandag), Stiphout (dinsdag) en Chaam (woensdag) zijn in de drie dagen na de Tour de 'place to be' voor Nederlandse wielerliefheb bers. Tienduizenden wielerfans vergapen zich volgende week op de Brabantse bakstenen aan de renners die een week ervoor nog de hoogste cols in de Alpen en Py reneeën bedwongen. Die 'grote jongens' worden gelokt met goud gerande contracten, betaald door de sponsors van de evenementen. Enkele uren na Van Steens ontbijt met Vinokoerov maakte de doping 'Vino' tot persona non grata. Ras mussen was het alternatief. De meeste criteria waren huiverig om de Deen te contracteren omdat hij niet van onbesproken gedrag was. Vorig jaar hadden de meesten Flo yd Landis binnengehaald en nie mand zat te wachten op een twee de teleurstelling. Van Steen annuleerde zijn vlucht naar Nederland en begon de lobby met Rasmussen. „Gelukkig kon ik hem rond acht uur even spreken. En we hadden wéér beet. Stiphout wilde Rasmussen graag hebben en Rasmussen had er ook oren naar." Toen Rasmussen een paar uur la ter door zijn Raboploeg werd ont slagen, moest Van Steen even slik ken. „Zoiets gelóóf je gewoon niet. Voor ons was het een kwestie van het hoofd koel houden, zeker toen aanvankelijk gesuggereerd werd dat de rest van de Raboploeg ook 'We zullen Boogerd maandag laten zien hoe zeer we hem waarderen' niet meer zou starten. Die jongens staan voor alle belangrijke crite riums onder contract." Pas toen Van Steen gisteren de ga rantie had dat de Nederlandse Ra- borenners volgende week gewoon bij de drie koersen aan de start zul len verschijnen, kon hij met een gerust hart naar huis. Voor organisator Ad Rijnen van het criterium van Boxmeer was het telefoontje dat de Nederlandse Raborenners maandag naar Box meer komen, een hele geruststel ling. Vooral de komst van Michael Boogerd en Thomas Dekker stemt hem tevreden. „Het was Boogerds laatste Tour. We zullen hem maan dag laten zien hoeveel waardering we voor hem hebben." Ook Huub van der Voort van de profronde van Stiphout blijft opti mistisch. „Rasmussen had de gele trui en wij hadden hem in Stip hout gehad. Natuurlijk is dat jammer. Toch ben ik blij dat hij hard aangepakt wordt. Alleen door de valsspelers te straffen, kun nen we de sport schoon krijgen." Bang dat het publiek dinsdag weg blijft is hij niet. „We maken ons eerder druk om het weer dan om de doping." AMSTERDAM - De een na de andere gediskwalificeerde renner verlaat de Tour de France. Dat is vreselijk, ook voor de Tourpool. Want hoe kun je nog winnen met Rasmus sen en Vinokoerov in je team? Veel kanshebbers verloren deze week hun koppositie in de Tour- pool. Dat gaat geld kosten. Want de Tourpool, waarbij deelnemers een team samenstellen van ren ners die punten krijgen voor hun prestaties, is een spel, maar gaat vaak ook om de poen. Worden de organisatoren nu bestookt met emotionele mails? Dat valt mee, la ten diverse organisatoren weten. Floris van Dam van Tourpool.net, waaraan meer dan honderd men sen meedoen, kreeg wel teleurge stelde mailtjes, maar vooral over de teloorgang van de Tour. Bij het Algemeen Dagblad, dat een van de grootste pools houdt, kwamen slechts tien mailtjes binnen - op 26.000 deelnemers. 3. Welk deel van de renners denkt u dat doping gebruikt? weet niet/ geen mening ■0JÊÉ&&(vrijwel) allemaal slechts enkeling een kwart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6