Zeeland Goes wenst fusie Mythe en 't Beest BEVELANDEN-THOLEN 45 Wij geven u de heift cadeau! 's-Gravenpolderse ontwaart inbreker in slaapkamer Aanhangsels Regen houdt zee van ballonnen niet tegen Toiletwater mag binnenkort niet meer overboord Vrijdag 27 juli 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Thamar Zweistra laat zich zien op Dressage Masters in Hickstead Financieel voordeel door samensmelting podia bescheiden. door Frank Balkenende GOES - Theater De Mythe en po dium 't Beest in Goes moeten per januari 2008 fuseren. Dat is de wens van het college van burge meester en wethouders. Uit een onderzoek blijkt dat de fusie jaar lijks een besparing van 15.000 euro oplevert. Beide podia staan welwil lend tegenover een fusie, als de ge meente ook hun exploitatieproble men helpt op te lossen. De Mythe (een volwaardige schouwburg) en 't Beest (klein po dium dat zich vooral richt op jon geren) praten sinds 2005 al over een mogelijke fusie. Dat gebeurt niet in de laatste plaats op verzoek van de Goese gemeenteraad, die denkt dat er financieel voordeel te behalen valt als beide organisaties samensmelten. De fusiebesprekin gen werden vertraagd door ziekte en overlijden van schouwburgdi recteur G. Peijs. Nu ligt er dan eindelijk een onder zoeksrapport, waaraan zowel De Mythe als 't Beest steentjes heb ben bijgedragen. Conclusie: er is (wat) geld te verdienen als beide podia in één stichting opgaan. Vol gens wethouder S. van 't Westein de (WD, cultuur) is winst te beha len door gezamenlijk de boekhou ding te doen, samen in te kopen voor de horeca in de theaters, de horeca zakelijker aan te pakken, sa men het onderhoud te regelen, personeel uit te wisselen en publi citair de handen ineen te slaan. Fusie van de podia De Mythe en 't Beest in Goes levert jaarlijks een besparing op van 15.000 eu ro. Toch wil de gemeente dat ze per 1 januari samensmelten. Al met al levert dat naar schatting een besparing van zo'n 15.000 eu ro per jaar op. Een geringe winst, afgezet tegen het bedrag dat de ge meente jaarlijks in de theaters pompt: ruim 1,2 miljoen euro. Van 't Westeinde erkent dat. Maar: „Misschien levert de fusie uiteinde lijk toch meer voordeel op dan we nu kunnen inschatten." Een reden voor de klein uitgeval len besparing is dat de beroeps krachten in 't Beest betere arbeids voorwaarden genieten dan hun collega's in de Mythe. Dat blijft ook zo na de fusie. Alleen nieuwe krachten vallen straks onder de CAO die De Mythe hanteert, waar door op de lange termijn er meer geld kan worden bespaard. Overi gens kost de fusie geen arbeids plaatsen. De Mythe en 't Beest steunen in principe een fusie. „We zullen wel moeten praten over de exploitatie kosten van De Mythe. Die zijn ei genlijk hoger dan we kunnen dra gen", zegt stichtingsvoorzitter C. Linssen. Mogelijk verhuist 't Beest in de toekomst naar de schouw burg. De gemeente speelt met het idee daar een stuk aan te bouwen. Dat is wellicht effectiever dan 't Beest nog een keer op te lappen. Trein staat uren stil na dood van passagier goes - De trein van Amsterdam naar Vlissingen heeft gistermiddag vanaf drie uur ongeveer twee uur stilgestaan op het station van Goes, nadat in één van de coupés een overleden persoon was aange troffen. Deze is vermoedelijk tijdens de treinreis op een natuurlijke ma nier gestorven. De technische re cherche heeft onderzoek gedaan en kon niet tot een andere conclu sie komen. Even voor vijf uur werd de trein vrijgegeven en kon de reis verder gaan. Rommeldam biedt Kapelse jeugd vertier wemeldinge - Rommeldam, de kindervakantieweek in de gemeen te Kapelle, vindt dit jaar plaats in Wemeldinge. Voor de jonge kinderen, tot en met groep vijf, is er vanaf komen de maandag elke middag een acti viteit. Zo zijn er een speurtocht, een sprookjesbal en een zwembad- bezoek. De oudere jeugd kan mee doen aan onder meer een bazaar, een disco en een playbackshow. Meer informatie is te vinden op www.rommeldam.org. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson f rothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u jgwnloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. ynt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. £n abonnement spaart u sneller! - 0231231 's-GRAVENPOLDER - Een bejaarde vrouw uit 's-Gravenpolder heeft gisternacht rond half vier de schrik van haar leven gehad toen er een inbreker in haar slaapkamer bleek te staan. De 8o-jarige vrouw werd wakker, omdat zij haar slaapkamerdeur hoorde opengaan. Toen zij op keek, zag zij een vreemde man in haar slaapkamer staan. Nadat hij de slaapkamer had doorzocht, gind de man weer weg. Wel had er nog een korte woordenwisse ling plaats tussen de bewoonster en de man. Na enige tijd durfde de vrouw uit haar slaapkamer te komen en de politie te waarschuwen. De man was zeer waarschijnlijk niet alleen, want de vrouw heeft tegenover de politie verklaard meerdere stemmen te hebben ge hoord. De inbrekers hebben kas ten en lades in de woning aan de Prunusstraat doorzocht. Voor zo ver bekend is alleen de (vaste) tele foon meegenomen. Tip? redactie@pzc.nl Gelokt door de charme van het strakke poppenlijf in de etalage was zij de luxe lingeriewinkel bi- nen gestapt. Met haar man. Hij wachtte nu lijdzaam voor het gordijn van het paskamertje. De vrouw wurmde zich aan de andere kant van dat gordijn in het luxe setje. Zij moest vaststel len dat haar lijf minder strak was dan dat van die pop in de etalage. „Ik krijg steeds meer het figuur van mijn moeder", giebel de zij quasi vrolijk in een dappe re poging de stemming erin te houden. De man deed in dat op zicht minder zijn best: „Dat is niet het figuur van je moeder. Het zijn aanhangsels die bij jou spontaan zijn gegroeid." HEINKENSZAND - Zijn alle kinderen er klaar voor? veertig jongens en meisjes - voornamelijk gasten goede doel. Om zeven uur gingen de oranje bal- Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Ondanks de regen was van de naastgelegen camping - kwamen ballon- lonnen de lucht in. Dat gebeurde ook op tiental- het enthousiasme gisteravond groot bij de kinde- nen oplaten voor War Child. Voor één euro kon- len andere vakantieparken in Zeeland en de rest ren in zwembad Stelleplas bij Heinkenszand. Zo'n den ze er één aanschaffen. Dat geld gaat naar het van het land. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69