Zeeland Viissingen moet crisis uitleggen bosch airco-garage.nl Viissingen zorgt voor langste nachtmarkt Moord op minnaar kost Turk tien jaar cel C\ubNj9jj* Eerder sluiten shops slaat aan CA^ion urtor-e PZC Vrijdag 27 juli 2007 I 29 Provincie en Rijk willen weten wat er mis is met het Scheldeterrein. door Maurits Sep VLISSINGEN - De provincie en het ministerie van Vrom eisen ophel dering van de gemeente Viissin gen over de crisis rond het Schelde terrein. Zij vragen in een gezamen lijke brief om uitleg. „De aanbesteding van de eerste fa se van het project is uitgesteld. We hebben echter nog geen officiële lezing gehad van de gemeente over de kwestie", zegt een woord voerder van het ministerie. Vrom verstrekte eerder, via de provincie, subsidie voor het project Schelde- kwartier. „Wij twijfelen niet aan de financiële onderbouwing, maar de gemeente zelf kennelijk wel. Daarom willen wij informatie. Wij gaan er ook nog steeds van uit dat woningbouw kan doorgaan", aldus de woordvoerder. Het pro vinciebestuur meldde de ontwik keling van het Scheldeterrein voor woningbouw in 2002 bij het minis terie aan als het belangrijkste pro ject voor stedelijke vernieuwing in Zeeland. In 2000 zegde minister Jorritsma van Economische Zaken De gemeente wacht met een reactie tot volgende week dins dag, als de brief en een ant woord daarop ter sprake komen in de collegevergadering. WEEKEND Zaterdag 28 en zondag 29 juli 2007 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestda gen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111) 406111. al subsidie toe voor zowel het Scheldeterrein als de tweede ont sluiting van de binnenstad via de Koningsweg en de brug over het dok. Rijkssubsidie was destijds van belang, zodat de gemeente het Scheldeterrein kon kopen van de Koninklijke Schelde Groep. De scheepswerf wilde wel weg uit het centrum van de stad om de activi teiten samen te ballen in Vlissin- gen-Oost, bij de reparatiewerf Scheldepoort. Dat is inmiddels ook gebeurd. Alleen de jachten- bouw vindt nog in het centrum plaats, maar dan op het eiland. Viissingen heeft het Scheldeterrein (35 hectare groot) gekocht voor 35 miljoen euro. De koop is in 2004 goedgekeurd door de gemeente raad. Het totale project Schelde- kwartier kent een begroting van 150 miljoen euro. De gemeente moet behalve voor de aankoop van grond ook geld uitgeven voor bijvoorbeeld bodemsanering en de aanleg van wegen. Om deze kos ten te dekken, moet geld binnen komen door projectontwikkelaars het recht te geven het terrein te ontwikkelen. Projectontwikkelaars moeten daar geld voor betalen. De gemeente Viissingen heeft nog niet gereageerd op de brief van de provincie en het ministerie van Vrom. Volgens een woordvoerster van de gemeente komt de brief vol gende week dinsdag aan bod in de collegevergadering. Dan wordt een antwoord op de brief besproken. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester J. Lo- nink van de gemeente Terneuzen wil dat de koffieshops Miami en Checkpoint in de havenstad zeker nog tot september doorgaan met vervroegde sluitingstijden. Check point is daar intussen reeds mee akkoord gegaan. De eerste resultaten van de proef, die nu anderhalve maand loopt, noemt hij positief „Uit een evalua tie van de politie blijkt dat het slui ten van de shops om tien in plaats van één uur gunstig uitpakt. Het is in de late avonduren veel rustiger en er is geen grote verschuiving van bezoekersaantallen naar eerde re momenten op de dag. Vorig jaar was de overlast in de zomer groter, maar dat kan ook alles met de weersomstandigheden te maken hebben", aldus Lonink. De burgemeester heeft nog altijd geen bericht gehad over de bevin dingen van de Officier van Justitie bij een inval in Checkpoint en een naburig magazijn, waar samen een kleine honderd kilo softdrugs werd gevonden. Lonink heeft een officiële rapportage nodig om een sanctie te kunnen opleggen vanwe ge het overtreden van de gedoog vergunning. Ondertussen probeert het college van B en W handen en voeten te geven aan het besluit van de gemeenteraad om de kof fieshops naar het buitengebied te verplaatsen. Over de mogelijke lo caties van de koffieshops wil Lo nink niet al teveel kwijt. Uw gastheer in Viissingen, Middelburg en Goes! Technologie voor het leven VLISSINGEN - De boulevard van Viissingen is vrijdagavond 3 augus tus het domein van standwerkers en koopjesjagers. Voor de 24e keer wordt de Midzomernachtmarkt ge houden. Het is volgens de organisa tie de langste markt in zijn soort in Nederland. Er staan 350 kramen en twintig standwerkers, podia voor optredens en er worden oude ambachten gedemonstreerd. De markt wordt om 20.00 uur met kanonschoten geopend door wet houder van economische zaken Conny Seijbel. De Midzomernachtmarkt is de der de grote markt die dit jaar in Viis singen wordt gehouden, na de Paasmarkt en de Pinkstermarkt. Op de Pinkstermarkt kwamen ruim twintigduizend mensen af Organisator Stichting Speciale Markten Zuid-West-Nederland sprak toen de verwachting uit dat het op de Midzomernachtmarkt nog drukker wordt. DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft een 24-jarige man veroordeeld tot een gevangenis straf van negen jaar en negen maanden. Het Openbaar Ministe rie wilde de Turk veertien jaar ach ter de tralies zetten voor eerwraak. Het hof achtte bewezen dat de man in december 2002 de min naar van zijn zus vermoordde. Het lichaam van de minnaar werd bij de Grevelingendam verborgen. Een .vriend yan d£.(fod.er kreeg een celstraf van negen maanden, waar van zes voorwaardelijk. Hij heeft volgens het hof geholpen bij het verbergen van het lijk. De moord vond ruim 4,5 jaar gele den plaats op een terrein in Den Haag. In de bestelbus van zijn va der maakte de Turkse man met drie schoten een einde aan het le ven van de minnaar van zijn zus. „Daarmee heeft hij het hoogste rechtsgoed in ons land geschon den", aldus de rechter. -kArneville Stroom raymondo Jersey HQfKlt X l r A V 9. X m T 4 Grand Café - H Vanaf 1 augustus een nieuw maandmenu Brasserie Arion tel.: 0118 Grand Café Stefano's tel.: 0118 Grand Café Raymondo Viissingen tel.: 0118 Grand Café Raymondo Goes tel.: 0113 Grand Café - Hotel Jersey tel.: 0113 Restaurant 8c Hotel Arneville tel.: 0118 410 502 418 019 441 441 230 066 232 323 638 456 3-gangen 23,50 Vooraf: Twee Hollandse Nieuwe geserveerd op een heerlijke rode bietensalade Hoofdgerecht: Gegrilde ribeye-steak met gesmolten pestoboter, aardappelgarnituur en roerbakgroenten Nagerecht: Een klassieke sorbet gemaakt met vers fruit en slagroom Jersey is een Grand Café - Hotel, gelegen op de Grote Markt van Goes. Jersey is de ideale plek voor een gezellig diner met vrienden of familie. Uiteraard kunt u ook heerlijk neerstrijken op ons gezellige terras en genieten van al het lekkers wat onze uitgebreide menukaart u te bieden heeft. RESERVEREN 0113-232 232 RESERVEREN 0113-418 019 Op donderdag 26, vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 juli is het weer Jersey's ClubNight bij Grand Café Jersey Goes. Na het diner wordt het Grand Café geleidelijk en op ontspannen wijze omgetoverd naar een Club. Donderdag en vrijdag: DJ Le Ber, zaterdag en zondag: DJ Arlo van Sluis Op vrij. 3 aug. is het weer 25+ in Goes (Happen stappen) én een speciale DJ! RESERVEER NU 0113 - 232 323 Grand Café Stefano's aan de Vlissingse Boulevard is de ideale plek om te 'kletsen, proeven, drinken, lachen en eten'. Voor een welverdiende 'break' na urenlang flaneren langs strand, boulevard en zee strijkt u neer op het gezellige terras van Stefano's. Om, lekker te genieten onder het genot van een drankje of een hapje. Laat u zich ook eens verleiden door een van onze verrassende en voordelige maandmenu's? Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl kletsen proeven drinken slapen lachen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65