volgt oude routes tram Internationaal tintje opruimactie WAT KOST EEN LITER.NL LITERS VAN VLISSINGEN SPZC Vrijdag 27 juli 2007 27 Oude caravan in vlammen opgegaan serooskerke - Een oude caravan is woensdagnacht in vlammen op gegaan. De caravan stond gepar keerd op de carpoolplaats bij Serooskerke (S). De brand is vlak na middernacht ontstaan en geblust door de brand weer. De politie gaat uit van brand stichting. De eigenaar is waarschijnlijk niet meer te achterhalen. Zowel de ken tekenplaten als het chassisnum mer waren verwijderd. Op zoek naar een stoere skelter? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Namaak-spullen gevonden op markt burgh-haamstede - Op de markt in Burgh-Haamstede zijn gisteroch tend nepkleding en nepschoenen in beslag genomen. Bij een kraam werden namaakproducten aange troffen van verschillende bekende ontwerpers. Bij een andere stand werden nep-crocks (plastic schoenen) aan getroffen. De nep-spullen kwa men aan het licht na een gerichte controle door de politie. Beide verkopers deden ter plekke afstand van hun koopwaar. Verdachte moord blijft nog vast zitten middelburg - De 59-jarige man die ervan wordt verdacht afgelo pen maandag in Vlissingen een 55-jarige vrouw te hebben doodge schoten blijft voorlopig vast zitten. Dat heeft de rechter commisaris gisteren besloten. De man heeft be kend dat hij de vrouw heeft ver moord in haar woning aan de Rembrandtlaan. De twee kenden elkaar. De man werd dezelfde avond nog opge pakt. UITEINDELIJK TOCH DE GOEDKOOPSTE Engelse, Duitse, Franse en Belgische jongeren kuisen Goese bermen. door Luc Oggel GOES - Als je, zoals Sam Hart (15), nog nooit in Nederland bent ge weest, heb je misschien niet 1,2,3 zin om tijdens je eerste bezoek zwerfvuil te moeten opruimen. Maar wat zeg je dan, als rechtgeaar de Engelsman? Juist: „Someone has to do it." Gelukkig hoeft Sam de bermen van het fietspad langs de Verbartel- weg in Goes donderdagochtend niet helemaal in zijn eentje te kui sen. Hij maakt deel uit van een clubje van twintig jongeren tussen de 15 en 17 jaar dat deze week in Zeeland is in het kader van een uit wisselingsproject van de Goese Ro tary Club in Zeeland. Een interna tionaal gezelschap, waar behalve Engelsen ook kinderen deel van uitmaken uit Frankrijk, Duitsland, België en natuurlijk Nederland (van de gastgezinnen). Naast de ve le leuke uitstapjes wilde de Rotary de gasten ook iets van 'algemeen nut' laten doen. Dat werd dus zwerfvuil opruimen langs water schapswegen. „We wilden ze eerst het strand laten schoonmaken, maar daar zit niemand dus dat wordt ook niet vies", verklaart Bir- git van der Walle van de Rotary. De groep wordt door medewer kers van het Waterschap Zeeuwse Eilanden voorzien van het beno digde gereedschap. Gehuld in kna loranje vestjes en in de ene hand een vuilniszak en in de andere een grijper gaan ze op pad. De kinde ren worden in drie groepen ver deeld, die elk een ander stuk voor zijn rekening neemt. Het water schap heeft de Sinoutskerkseweg, de Verbartelweg en het Poelbos aangewezen als te reinigen gebie den. Niet voor niets, want daar ko men normaliter veel scholieren langs. De 'MacDonald's route', noemt Linda van Dijke van het wa terschap het traject, verwijzend naar de nabijgelegen vestiging van het fastfoodrestaurant. Zwerfvuil langs wegen is volgens haar een jaarlijks terugkerend probleem. „We willen dat enerzijds aanpak ken door het plaatsen van blikvan gers (een soort vangnetten langs de weg, waar fietsers of automobi listen afval in kunnen deponeren) en anderzijds door opruimacties. Op deze route is met opzet een tijdje niets gedaan, dus waarschijn lijk ligt er wel het één en ander." Dat lijkt alleszins mee te vallen, op het eerste gezicht althans. Want een snoeppapiertje valt misschien niet zo op, maar het ligt er wel. Ook is de rommel enigszins ver waaid, waardoor het over een gro- Een internationaal gezelschap - jongeren die in het kader van een uitwisselingsproject in Ne derland zijn - heeft zwerfvuil op geruimd bij Goes. tere oppervlakte verspreid ligt. Desondanks verdwijnt er met re gelmaat iets in de vuilniszakken van het 'Verbartelweg-team', uit eenlopend van verkreukelde blik jes tot verfomfaaide papieren be kers. Daar prijkt, naarmate de groep de MacDonald's nadert, in derdaad opvallend vaak een gele 'M' op. Florence van Rees-Fellinga (14) uit Goes, bij wie ook enkele buitenlandse gasten logeren, weet er alles van. „Toen ik nog in Hein- kenszand woonde, heb ik deze rou te heel vaak gefietst. Dan gingen we wel eens langs de Mac en mijn vriendinnen gooiden dan onder weg alles op de grond. Maar ik heb dat nooit gedaan, hoor." Na een kleine drie kwartier begint de me ligheid enigszins toe te slaan. Zo ontdekken er een paar dat je de grijpers ook prima kunt gebruiken om mee te zwaardvechten. Geluk kig staat er 's middags weer iets leuks op het programma: een be zoek aan de Vlissingse boulevard. Inbreker staat plots in slaapkamer s-GRAVENPOLDER - Een bejaarde vrouw uit 's-Gravenpolder heeft gisternacht rond half vier de schrik van haar leven gehad. De 80-jarige vrouw werd wakker, omdat zij haar slaapkamerdeur hoorde opengaan. Toen zij op keek, zag zij een vreemde man in haar slaapvertrek staan. Nadat hij de kamer had doorzocht, verliet hij deze. Na enige tijd durfde de vrouw uit haar slaapkamer te ko men en de politie te waarschu wen. De oude eilandentram-route is gemarkeerd door een kleurrijk lint van 125 trampanelen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63