PZC Feestende jeugd tergt toeristen 423 39 25 45 Inspiratie opdoen bij Dreisterse tuinliefhebbers Automobilist over de kop nadat hij controle over auto verliest Kampeerboer mag meer tenten stallen Aanhangsels Toiletwater mag binnenkort niet meer overboord Vrijdag 27 juli 2007 Thamar Zweistra laat zich zien op Dressage Masters in Hickstead Tip? redzzee@pzc.nl Herrie en intimiderend gedrag in het haventje bij de Brouwersdam door Melita Lanting scharendijke - „Heel beangsti gend en heel bedreigend." De toe risten in het haventje West Repart bij de Brouwersdam zijn aangesla gen en moe. Al twee nachten zijn ze uit de slaap gehouden door jon geren die op zeer luidruchtige wij ze feest vieren. „Vannacht waren ze wel met een man of tachtig", zegt een van de botenbezitters. „Ze kwamen overal vandaan." Het gaat dan over veel lawaai (ge schreeuw, harde muziek in het na bijgelegen tunneltje) maar ook over intimiderend gedrag op de steigers waar de boten liggen. Jacqueline Keizer uit Sliedrecht lag in een van de boten te slapen toen jongeren bij haar de trossen los maakten. „We hoorden gebonk en mijn dochter riep 'mamma, ze zijn op de boot'. We zijn toch maar voorzichtig gaan kijken en toen bleek dat we weggedreven waren." Ze waren niet het enige slachtof fer. Ook een ander schip was losge sneden. Jacqueline Keizer gaat weg. „Ik heb er geen zin meer in. Ik heb twee nachten niet geslapen." Het gezin vertrekt naar Bruinisse. Ze zijn niet de enige. Een Duits stel is eerder al venrokken en de familie Picavet uit Hulst denkt nog na of ze nog een nachtje willen blijven. „We hebben gasten aan boord uit Houston in Amerika. Die vragen zich werkelijk af waarom dat hier allemaal kan. Het is een vrijstaat Jongeren houden varende toeris- ten in de haven van West Repart uit hun slaap. Ze maken herrie, er klinkt harde muziek en er wor den boten losgemaakt. van vandalen." De botenbezitters realiseren zich dat jongeren graag feest willen vieren in hun vakan tie, 'wij zijn ook jong geweest', maar de overlast gaat ze nu veel te ver. Een van de mannen vertelt dat hij 's nachts een grote roei spaan bij zich heeft voor het geval jongeren op zijn boot komen. De politie bevestigt de overlast. „Dat heeft onze aandacht en we zullen het bespreken" zegt woord voerder E. Boot. Het haventje grenst aan de ene kant aan jongerencamping Duin en Strand en aan de andere kant aan het Noordzeestrand. De nach telijke bewaking van het gebied wordt gedeeld tussen de strandwa- kers en de bewaking van de cam ping. Eigenaar G. Cobussen weet dat er soms problemen zijn. „We proberen het zo goed mogelijk te begeleiden. Onze bewaking volgt groepen naar het strand. Maar ik heb niet de mankracht om daar constant iemand neer te zetten" Volgens Cobussen is de overlast niet alleen terug te voeren op zijn gasten. Zijn discotheek trekt ook veel jongeren van omliggende par ken en Port Zélande en als de dis co om 3.00 uur sluit zwermen die jongeren uit. dreischor - De donderdag is voor tuinliefheb- ster Mattie Wesdorp (foto) en overbuurvrouw Vera van Oeveren dé tuindag. Het tweetal is dol op tuinieren en zij delen hun kennis graag met anderen. Daarom stellen zij van mei tot half okto ber hun tuinen open voor belangstellenden. Zij krijgen, zegt Wesdorp, vooral de echte tuinlief hebbers op bezoek. „Onlangs waren hier nog Tv* S. mensen die pas een huis hadden gekocht op Schouwen-Duiveland. Die kwamen bij ons inspira tie opdoen. En je ziet ook vaak mensen foto's ma ken", aldus Wesdorp. Dat het niet altijd storm loopt deert haar niet. „Donderdag is mijn tuin dag. Er is altijd genoeg te doen in de tuin dus als er geen kijkers komen ben ik gewoon in mijn tuin aan het werk. Ik vind het ook wel prettig als het niet zo druk is. Dan kun je Ie rust uitleg geven." Regen is hebber geen hinderpaal. „Ik overdekte zitjes dus bezoekers tijd." Tuinliefhebbers zijn tot donderdag tussen 13.00 en 17, Mattie Wesdorp (Bogerdweg Oeveren (Bogerdweg 46). foto HU je bezoekers in al- voor de ware lief heb verschillende ontvangen kan al- 15 oktober elke 00 uur wlekom bij 41) en Vera van Marijke Folkertsma M T11 11 M Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. brouwersdam - Een 19 jarige auto mobilist uit de gemeente Schou wen-Duiveland is gisterochtend even na elf uur met zijn auto over de kop geslagen op de Brouwers dam. Hij raakte daarbij niet ge wond. De man reed met zijn wagen over de parallelweg aan de Grevelingen- zijde. Hij verloor vlak voor de af slag naar Scharendijke de controle over de wagen, probeerde te corri geren en sloeg over de kop. De man bleek teveel gedronken te hebben en kreeg een rijverbod van twee uur. wissenkerke - Kampeerboeren op Noord-Beveland mogen binnen kort zonder meer 25 eenheden op hun minicamping hebben staan. De gemeente Noord-Beveland, die sinds vorig jaar dat aantal gedoogt, zal het bestemmingsplan aanpas sen. Vijftien van de zeventien Noord-Bevelandse kampeerboe ren vragen al jaren om een dergelij ke maatregel. Nu de Wet op de Openluchtrecreatie wordt ingetrok ken en de gemeenten het voor het zeggen krijgen, wordt 25 op Noord-Beveland de norm. Noord-Beveland wed heel bewust op twee paarden: landbouw en re creatie. Die twee, zo meent het ge meentebestuur, kunnen elkaar pri ma versterken. Het weidse, open landschap, onderhouden door de boeren, biedt toeristen de rust en ruimte die ze, naast strand, water en een leuke verblijfplaats, willen. De boeren, die steeds meer moeite hebben om hun inkomen uit de grond te halen, kunnen weer een graantje meepikken van het toeris me. De ruimte die ze bieden voor tenten en caravans voegt wezen lijk iets toe aan de diversiteit van de verblijfsaccommodaties. Tip? redactie@pzc.nl Gelokt door de charme van het strakke poppenlijf in de etalage was zij de luxe lingeriewinkel bi- nen gestapt. Met haar man. Hij wachtte nu lijdzaam voor het gordijn van het paskamertje. De vrouw wurmde zich aan de andere kant van dat gordijn in het luxe setje. Zij moest vaststel len dat haar lijf minder strak was dan dat van die pop in de etalage. „Ik krijg steeds meer het figuur van mijn moeder", giebel de zij quasi vrolijk in een dappe re poging de stemming erin te houden. De man deed in dat op zicht minder zijn best: „Dat is niet het figuur van je moeder. Het zijn aanhangsels die bij jou spontaan zijn gegroeid."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61