Gemeenten krijgen volgend jaar veel minder geld voor thuishulp SAROUK 50% K fé'A'#'?g$mSÊÊÈÈk Man ontkent roof en misbruik pinpassen Eis celstraf wegens drugsgeld mmm korting tot Nieuw lozingsverbod pleziervaart roept erg veel weerstand op Dag van de Zeeuwse visserij Met de fiets langs schapen of bunkers PZC Vrijdag 27 juli 2007 31 PERZISCHE- EN OOSTERSE je|9 OVlT* 22 fl°of TAPIJTENSPECIAALZAAK www.sarouk.nl Ministerie schroeft budgetten voor de WMO flink terug. door Frank Balkenende GOES - Bijna alle Zeeuwse gemeen ten krijgen volgend jaar bedui dend minder rijksgeld om huis houdelijke hulp te financieren. Het ministerie van Binnenlandse Zaken verlaagt de budgetten voor de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO). De verlaging is een gevolg van een andere berekening van de WMO-budgetten. Het ministerie 'corrigeert' die, nu er meer gege vens bekend zijn over het aantal hulpaanvragen en de kosten die daarmee gepaard gaan. Voor zorg behoevende Zeeuwen heeft dat geen gevolgen. De gemeenten zijn verplicht iedereen te helpen. Twaalf van de dertien gemeenten ontvangen volgend jaar minder geld voor de WMO, alleen de ge meente Borsele geniet een plusje van nog geen vierduizend euro. Dat blijkt uit de juni-circulaire van het ministerie, waarin staat hoe veel geld gemeenten volgend jaar voor allerlei taken van het Rijk ontvangen. Goes en Hulst leveren volgens die circulaire het meeste in, 24 euro per inwoner in Goes en 29 euro per inwoner in Hulst. In euro's be tekent dat Goes 880.000 euro min der voor de WMO binnenkrijgt, Hulst 808.000 euro. Ook Tholen, Middelburg, Veere, Kapelle en Rei- merswaal leveren verhoudingsge wijs veel in. FJJ Door een rijkskorting zien bijna alle Zeeuwse gemeenten hun budget voor huishoudelijk hulp aan zorgbehoevende inwoners volgend jaar slinken. Overigens heerst onduidelijkheid over de precieze financiële gevol gen. Het Samenwerkingsverband Oosterschelderegio komt op iets andere bedragen uit. Niettemin blijven het forse bedra gen. Het ministerie verzacht dan ook het leed enigszins door voor de meeste nadeelgemeenten tot 2009 een overgangsregeling te tref fen. Gemeentebestuurders willen nog niet reageren. Ze willen eerst weten hoeveel geld er in de prak tijk precies opgaat aan huishoude lijke hulp. De WMO is pas sinds 1 januari van kracht en een juist beeld ontstaat pas begin 2008. Overigens is het WMO-budget slechts een splinter van de algeme ne uitkering die elke gemeente van het Rijk ontvangt. Gemiddeld stijgt die uitkering, zodat gemeen ten er de komende jaren meer rijksgeld bij krijgen, met name voor openbare orde en veiligheid. door Ad Roos MIDDELBURG - Ja, hij had veel spijt dat-ie in 2000 onder een valse naam en met leugens Nederland was binnengekomen. Maar verder hield de 28-jarige man uit Nigeria vol onschuldig te zijn. Het straftlos- sier over de man, die inmiddels in Wenen woont, ademde een ande re sfeer uit en was gisteren voor of ficier van justitie W. Smeenk re den dertig maanden cel te eisen. De man kwam in beeld toen hij op 19 januari bij een controle geen papieren kon tonen. Die zouden bij zijn ex in Middelburg liggen en hij kreeg de gelegenheid om die la ter aan de politie te tonen. Er ge beurde echter niets. Enkele maan den later trof de politie de man in de woning aan. Een agent herken de de man toen uit een onderzoek naar pinpasfraude. Bij huiszoeking kwam een vuilniszak vol bankaf schriften en pinpassen tevoor schijn. De Nigeriaan verdween ach ter slot en grendel. Volgens de officier was de man ui terst professioneel tewerk gegaan. Hij bezocht voornamelijk apparte mentcomplexen in Middelburg en Vlissingen en haalde de post (waar onder Rabofoonpassen en pinco des) uit de brievenbussen. Zo zag een oude vrouw haar spaargeld verdwijnen en werden bankreke ningen voor tienduizenden euro's leeggehaald. De officier zei dat de man zó professioneel te werk was gegaan, dat er een organisatie ach ter moest zitten, n Uitspraak op 8 augustus. MIDDELBURG - Het nieuwe lozings verbod voor de pleziervaart dat in 2009 van kracht wordt stuit op veel weerstand. De recreant ziet het als pesterij van de overheid. Dit blijkt uit een onderzoek dat uit naam van het Regioteam Zui ver Zeeuws Water is uitgevoerd. Daarnaast komt naar voren dat de recreant niet inziet dat het lozen van afvalwater een bedreiging is voor de zwemwaterkwaliteit. De nieuwe regelgeving kost veel geld en de pleziervaart ziet zichzelf niet als de grote vervuiler. pagina 39 zomerkrant: lozingsverbod LADYCARE ALLEEN OP AFSPRAAK BADKLEDING 7- 50% Van Tilburghstraat 37 - Driewegen (Zuid-Beveland bij Goes) - 0113-653177 VLISSINGEN - De Zeeuwse visserij sector en de provincie houden za terdag 15 september voor de derde maal de Dag van de Zeeuwse visse rij. Het evenement vindt plaats in en om de vismijn aan de Binnen haven li in Vlissingen. In de binnenhaven zijn moderne Zeeuwse vissersschepen en histori sche hoogaarzen te bewonderen. Op de schepen wordt uitleg gege ven over de visvangst. In de vis mijn staan kraampjes met mosse len, paling en garnalen. Ook vindt het eerste Zeeuwse kampioen schap oestersteken plaats. Profes sionele Zeeuwse koks laten zien hoe het beste schaal- en schelpdie ren klaargemaakt worden. De dag duurt van 10 tot 17 uur. MIDDELBURG - Tegen een 31-jarige Middelburger is gisteren in Middel burg een gevangenisstraf van der tig maanden geëist. De man, die zich grotendeels op zijn zwijgrecht beriep, wordt ervan verdacht in de periode 2005 tot en met zijn aan houding op 24 januari 2007 te heb ben gehandeld in cocaïne en drugs geld te hebben witgewassen. Naar aanleiding van recherche-in formatie kwam de Middelburger in beeld en werd een onderzoek gestart. Telefoons werden getapt en het doen en laten van de man werd geobserveerd. Dat resulteer de in een huiszoeking waarbij geen drugs, maar wel 14.000 euro werd gevonden. Het interieur van de woning omschreef de officier als 'luxueus', zeker gezien het wei nige inkomen dat de man had. De telefoontaps moesten er volgens het OM op wijzen dat er over .drugs werd gepraat. De man ontkende alle aanklach ten. Hij had een autobedrijf en het |vonden geld was binnen de auto- gdel een normaal bedrag. Vol- jijn advocaat is de aanklacht fd op verdachtmakingen, gissen. Concrete fei- Lh'nnpnknrt uit- DOMBURG - Het fietsknooppuntensysteem Zee- de zuidkust. Bunkers uit de Tweede Wereldoor- kans op een ontmoeting met de schaapskudde land, ofwel Fiks, is uitgebreid met vier themarou- log staan centraal in de route op Walcheren. In uit Nisse (foto). Binnenkort verschijnt een kapel- tes. Op Schouwen-Duiveland voeren de routes de Zak van Zuid-Beveland komen fietsers langs letjesroute door Zeeuws-Vlaanderen. De routes langs herinneringen aan de watersnoodramp en boomgaarden en over bloemdijken en is er grote zijn verkrijgbaar bij de VVV's. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59