zonder gejakker en gejaag' Lawaai maken mag in Sluiskil Wijkjubileum nadert Altviolisten in De Elderschans Renovatieplan van Woongoed valt goed bij Sasse stadsraad Expositie van Hoogerwerf ZPZC Vrijdag 27 juli 2007 27 wikkelt om de rust en de ruimte van het (polder)landschap te 'ver markten'. „Maar dan wel op een heel andere manier, want fiets- en wandeltochten waren er al. Nee, we gingen echt gebruik maken van de elementen; want land, slo ten en oevers hebben we als boer tenslotte zelf. Groepsarrangemen- ten kenden we in deze streek nog niet. En mensen nemen tegen woordig geen genoegen meer met fietsen alleen, ze willen meer. Spanning en avontuur, maar ze willen ook culinair worden ver wend." Tot zover in het kort de ontstaans geschiedenis van de Barettochten, overigens mede tot stand geko men dankzij subsidie van de Euro pese Unie. Over geld gesproken: steun is er trouwens ook van de ei gen standsorganisatie, van de ge meente Terneuzen, de Dienst Lan delijke Gebied (DLG) en de provin cie Zeeland. Wie twijfelt, die slaat het gasten boek van de Barettochten op inter net er maar eens op na. In de afge lopen drie jaar, ^zeggen Koster en Den Hamer, zijn de Barettochten succesvol gebleken en inmiddels wordt dan ook gewerkt aan 'pro ductontwikkeling'. Marian den Ha mer: „We leveren zo mogelijk op maat. De Barettochten vormen ook een promotie van het eigen woongebied. Het is een dag puur genieten, zonder gejakker en ge- jaag." SLUISKIL - Kinderen die ervan hou den om met volle kracht op pot ten en pannen te slaan, kunnen donderdag 9 augustus hun hart op halen. Speeltuin De Miertjes en So ciaal Kultureel Initiatief houden dan een lawaaioptocht door Sluis kil. Met de tocht wordt de speelweek afgesloten, die in het teken staat van 'ridders en prinsessen in hun kastelen'. Brassband United uit Terneuzen begeleidt de kinderen vanaf 19.00 uur door het dorp. Startplaats is de speeltuin aan de Nieuwe Kerkstraat. Wethouder Frank van Hulle van de gemeente Terneuzen geeft het startschot. Om 21.00 uur wordt het speeleve- nement afgerond met een galabal. Deelnemers mogen blijven slapen in eigen tentjes. De speelweek begint op maandag 6 augustus. Er staan onder meer een speurtocht met schatzoeken, hutten bouwen, ridderspelen en een kinderdisco op de rol. Het vol ledige programma en informatie over deelname is te vinden op www.ski-sluiskil.tk. aardenburg - Praktiserende alt violisten en aanstormend talent op de altviool komen in de laatste week van augustus bij elkaar in De Elderschans in Aardenburg om in een informele vakantie-ambiance met elkaar te musiceren. Ze zijn ge schoold door altiste Gisella Berg man. De musici brengen hun studiere sultaten ten gehore met optredens in de avonduren in Aardenburg, Groede en Hulst. Dat gebeurt op dinsdag 28 augus tus om 20.00 uur in de Doopsge zinde Kerk in Aardenburg, op woensdag 29 augustus om 20.00 uur in het muziekschoolgebouw aan Baudeloo in Hulst en op don derdag 30 augustus om 20.00 uur in De Twee Duiven in Groede. Als het weer meewerkt is die dag in Groede tevens een lichtklassiek openluchtconcert om 17.00 uur in de Slijkstraat. Miljoenenproject is het beste wat Sas in tijden heeft mogen horen. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Het plan van de Zeeuws-Vlaamse woningbouwcor poratie Woongoed om de komen- 1de jaren het complete woningbe stand van de stichting in Sas van Gent op te knappen is bij de stads- |ad van Sas van Gent in goede de gevallen. Volgens secretaris fcVoermans van de raad was pn de Woongoedplan- Jverrassend', maar Kat Sas van Gent horen.' „Als tk miljoe- fcngen in Sas, dan is dat natuurlijk prach tig. Dan wordt er echt werk ge maakt van het verbeteren van de leefbaarheid en dat heeft het stad je ook nodig", aldus Voermans. De stadsraad-secretaris meent dat de inzet van het Amsterdamse bu reau De Lijn ook nog een eens im puls kan betekenen voor het pro ject Vitaal Sas en de planontwikke ling rond de brede school. „Ik wil hiermee niet zeggen dat alles stil ligt, dat is niet zo, maar de proce dures voor allerlei zaken nemen wel veel tijd in beslag en dat is toch in het nadeel van Sas van Gent." Het initiatief van Woon goed wordt in september door de stadsraad besproken. Daarna zal de raad contact opnemen met de wponstichting voor nader overleg. Jubileum Terneuzense wijk Oudelandse Hoeve in aantocht. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Herman en Henny Klein Hesselink uit Terneuzen, be woners van de wijk Oudelandse Hoeve, zijn op zoek naar oud docu mentatiemateriaal dat de geschie denis van de Terneuzense wijk weergeeft. Oudelandse Hoeve be staat dit jaar veertig jaar en de Ter neuzense welzijnsorganisatie Aan Z wil dit feit herdenken met een groot buurtfeest compleet met rommelmarkt, fietstochten, creatie ve activiteiten, een voetbaltoer nooi en een expositie. Die laatste moet dan draaien om het fotoma teriaal van de buurtbewoners zelf, dat een plekje moet krijgen in de benedenhal van de flats aan de Diepenbrockstraat. Aan Z. heeft het buurtfeest gepland op zaterdag 8 september. Mensen die betrok ken willen zijn bij de organisatie worden gevraagd zich te melden. Mensen die fotomateriaal voor de expositie willen insturen kunnen dat doen bij het echtpaar Klein Hesselink, Diepenbroekstraat 265. Overigens doen de initiatiefne mers van de jubileumfeest de ge schiedenis wel een beetje geweld aan. Het uitbreidings-en bestem mingsplan Oudelandse Hoeve, des tijds Terneuzense grootste nieuw bouwwijk, werd pas in februari 1969 vastgesteld door de gemeente raad van Terneuzen. Met de bouw van woningen moest toen nog be gonnen worden. WATERLANDKERKJE - De in Oost- burg woonachtige Simone Hooger werf exposeert vanaf zaterdag 11 augustus een week schilderijen in het kerkje van Waterlandkerkje. Hoogerwerf doet dat op verzoek van de plaatselijke werkgroep van de Stichting Oude Zeeuwse Ker ken. Zij raakte al op jonge leeftijd geboeid door kunst en aanverwan te zaken, maar greep pas haar kans na een werkzaam leven als moe der en lerares. Hoogerwerf volgde een schilderopleiding aan de acade mie in Eeklo. Aanvankelijk was haar werk vooral figuratief, maar de laatste tijd legt ze zich steeds meer toe op abstracte werken en naakten. De expositie is van dins dag tot en met zaterdag te bezoe ken tuisen 13.30. en 16.30 uur. Sankie Koster en Marian den Hamer: foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55