Zeeland Lonink wil proef shops verlengen 'Een dagje genieten, Rijontzegging geëist voor ongeval Terneuzen Stoelendans bij waterschap begonnen Aanhangsels 26 Vrijdag 27 juli 2007 PZC Burgemeester gaat in overleg met Westdorpe over koffieshops. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester J. Lo nink van de gemeente Terneuzen wil dat de koffieshops Miami en Checkpoint in de havenstad zeker nog tot september doorgaan met vervroegde sluitingstijden. De eerste resultaten van de proef die nu anderhalve maand loopt, noemt hij positief „Uit een evalua tie van de politie blijkt dat het slui ten van de shops om tien in plaats van één uur gunstig uitpakt. Het is in de late avonduren veel rustiger en er is geen grote verschuiving van bezoekersaantallen naar eerde re momenten op de dag. Vorig jaar was de overlast in de zomer groter, maar dat kan ook alles met het weer te maken hebben", aldus Lo nink. De burgemeester kan de shops niet dwingen de proef voort te zetten. „Ze hebben immers een vergunning tot één uur. Maar ze hebben allebei aangegeven in goed overleg te willen handelen", zegt Lonink. Checkpoint heeft inmid dels ingestemd met het voorstel. De burgemeester heeft nog altijd 1^ Burgemeester Lonink van Terneu- zen wil dat de twee koffieshops ook de komende maand hun deu ren elke dag om tien uur 's avonds op slot draaien. geen bericht gehad over de bevin dingen van de Officier van Justitie bij een inval in Checkpoint en een naburig magazijn,^ waar samen een kleine honderd kilo softdrugs werd gevonden. Lonink heeft een officiële rapportage nodig om een sanctie te kunnen opleggen vanwe ge het overtreden van de gedoog vergunning. „Ik heb nog steeds niets gezien of gehoord, maar dat heeft vast alles te maken met de zomertijd. De Officier van Justitie is op vakantie." Ondertussen probeert het college van B en W handen en voeten te geven aan het besluit van de ge meenteraad om de koffieshops te verplaatsen naar het buitengebied. Eerst wordt bekeken hoe het beste met verschillende belanghebben den kan worden gecommuniceerd. Lonink: „Zo heeft de leden van de dorpsraad van Westdorpe zelf al aan de bel getrokken, omdat zij zich grote zorgen maken. Met hen zit ik in september rond de tafel." Over de mogelijke locaties van de koffieshops wil Lonink niet al te veel kwijt. „Ons ruimtelijk onder zoek richt zich op vier zoekplek- ken nabij de Tractaatweg. Er zit schot in de zaak, maar veel meer kan ik er nog niet over zeggen. El ke plek zal weerstand oproepen, dus moeten we heel zorgvuldig te werk gaan. Er is ons trouwens nog een andere locatie aangeboden, maar die hebben we afgewezen. Waar dat is houd ik voor me." MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie in Middelburg heeft gisteren voor de rechtbank tegen een 27-ja- rige inwoner van Zaamslag een rij ontzegging van achttien maanden geëist, waarvan zes maanden voor waardelijk, plus een taakstraf van 120 uur. Volgens de officier van justitie was de verdachte, een beginnend be stuurder, op 15 maart op de N61 met zijn auto op de kruising Koegorsstraat/Mr. F. Haarmanweg 'vet' door rood gereden. Het gevolg daarvan was dat hij op die kruising een auto, die door 'groen' was gereden, vol in de ÏZÜHUWSf ALMANAK Gelokt door de charme van het strakke poppenlijf in de etalage was zij de luxe lingeriewinkel bi- nen gestapt. Met haar man. Hij wachtte nu lijdzaam voor het gor dijn van het paskamertje. De vrouw wurmde zich aan de an dere kant van dat gordijn in het luxe setje. Zij moest vaststellen dat haar lijf wel wat minder strak was Tip? redactie@pzc.nl dan dat van die pop in de etalage. „Ik krijg steeds meer het figuur van mijn moeder", giebelde zij qua si vrolijk in een dappere poging de stemming erin te houden. De man deed in dat opzicht min der zijn best: „Dat is niet het fi guur van je moeder. Het zijn aan hangsels die bij jou spontaan zijn gegroeid." Agrarische bedrijven werken samen in Barettochten. door Peter Oggel westdorpe - Wordt je als argeloze wandelaar plotsklaps door een 'commies' in de kraag gegrepen, juist op het moment dat je met een zak smokkelwaar de grens over wilt. Nou, dan heb je het dus wel even Spaans benauwd. Maar laat dat nu net óók de naam zijn van één van de drie barettoch ten in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zo genoemd naar het zwierige Franse hoofddeksel. Maar opgelet: die baret benadrukt het 'bourgon- dische' karakter van de tochten, maar wijst ook op avontuur en in spanning. Dit laatste komt neer op meanderen door de polder. De Barettochten vormen een 'agra risch' streekproduct, omdat ze be dacht zijn en uitgevoerd worden door negen agrarische bedrijven in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Drie tochten zijn er, elk met eigen speci fieke onderdelen en uitdagingen. Spaans Benauwd in de omgeving van Westdorpe en een boogscheut verder, rond Zaamslag, de Stroop tocht. In de uiterste hoek van Oost-Zeeuws-Vlaanderen, in de contreien van Emmadorp, maakt Op den Boerenbuiten het trio vol. Het zijn niet zomaar fiets- of wan deltochten, verzekeren Sankie Kos ter en Marian den Hamer. De rou tes zijn 'ruig en avontuurlijk en voeren langs plekjes waar je nor maal niet komt'. „Het zijn survivaltochten in de pol der", zegt Sankie. De deelnemers verplaatsen zich, afhankelijk van de tocht, per mountainbikes, kick-steps en kano's. Ze volgen de route via het navigatiesysteem gps. Soms moet er een hangbrug wor den genomen en blijkt een trek- 'Ruig en avontuurlijk langs plekjes waar je normaal nooit komt' vlot de enige manier om een vliet te kunnen passeren. „De deelnemers overschrijden soms echt grenzen en doen din gen waarvan ze eerst dachten: 'dat durven we nooit' vertelt Sankie. Zij en Marian vertegenwoordigen twee van de negen boerenbedrij ven die zich een jaar of drie gele den hebben verenigd in de Coöpe ratieve Zeeuws-Vlaamse Baret u.a. Inmiddels zijn de Barettochten flink ingeburgerd geraakt in de bre de leeftijdsgroep van 20 tot 70 jaar. Niet alleen in de regio zelf, maar ook daarbuiten. Zo werd Sankie Koster afgelopen week nog gebeld door een cam- flank raakte. De bestuurder van dat voertuig liep daardoor onder meer kneuzingen op aan zijn hart en een long en botbreuken aan on der meer het schaambeen en bek ken. De man uit Zaamslag verklaarde tijdens de zitting van de Middel burgse rechtbank dat hij het be wuste verkeerslicht waarschijnlijk over het hoofd gezien. Hij zou na melijk 'op de automatische piloot' hebben gereden. De man is eerder veroordeeld voor een forse snelheidsovertreding. De rechtbank doet over dertien da gen uitspraak. F- SHH&aHBS&i En dan sta je ineens voor een hangbrug, waar je toch echt over moet... pinghouder aan de kust. Of ze nog plek had voor een groepje toeris ten, bij gebrek aan strandweer op zoek ander vertier. Maar ook personeels- en studen tenverenigingen komen op ontdek kingstocht. Vrijgezellen bereiden zich met vrienden in de polder Bourgondisch voor op het huwe lijk en families vieren er hun feest jes. En natuurlijk zijn de tochten ook uitermate geschikt voor team building. Alleen, vertelt Marian den Hamer, blijven de Belgen nog wat achter, maar daar moet via promotie en marketing over de grens heen snel verandering in ko men. De Oost-Zeeuws-Vlaamse Baret tochten zijn eigenlijk ontstaan in de zoektocht van de landbouw naar het spreekwoordelijke 'vier de' gewas. Anders gezegd: een ne venactiviteit die wat meer finan ciële armslag moet opleveren. In dit verband valt de naam van Ko de Regt van de Zuidelijke Land en Tuinbouw Organisatie (ZLTO). Een aantal jaren geleden, in een pe riode van de zogeheten landbouw ontwikkelingsplannen, prikkelt De Regt zijn leden in Oost-Zeeuws-Vlaanderen tot na denken over mogelijkheden om het bedrijf te verbreden. Uiteinde lijk resteert er een groepje van ne gen agrarische ondernemers dat, vertelt Sankie Koster, het idee ont- Barettochten De barettocht is een dagarran gement voor groepen tot 40 personen. De tocht gaat niet over gebaan de paden, maar doorkruist het landschap via tientallen land bouwbedrijven. Er zijn drie tochten: Stroop tocht (0115 - 431223), Spaans Benauwd (0115- 453832) en Op den Boeren buiten (0114- 635668). De laatste is er ook als meerdaags arrangement met overnach ting. Kosten 49,50 euro per per soon inclusief lunch en gebruik van alle materiaal. Er wordt, afhankelijk van de tocht, gebruik gemaakt van mountainbikes, kickstepska no's en een traptrekker. Internet: www.barettochten.nl Zeeuws-Vlaams waterschap kiest nieuwe gezworene. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Wordt het Miel de Koek, de gepensioneerde zaadver koper uit Kloosterzande of natuur vorser Adri Paauwe uit Zaamslag of toch oud-WD-wethouder Jo- han Provoost uit Groede? Wie volgt Frans Hamelink, die in juni Zeeuws gedeputeerde voor na tuur en water werd, op als gezwo rene bij het waterschap Zeeuws-Vlaanderen? De stoelen dans is volop bezig. Achter de schermen worden kongsi's geslo ten, afspraken gemaakt en tacti sche zetten gesproken. Binnen de rangen van waterschapsbestuur ders en lokale politici gonst het van de geruchten over wie wat heeft beloofd om uiteindelijk het pluche te bereiken. Volgens waterschapszegvrouwe Monique van de Pas belooft de be palende algemene vergadering op 6 september een spannende bij eenkomst te worden. Mag ook wel Kandidaten zijn vrijwel allemaal mensen met bestuursachtergrond eens, want de meeste bestuursbij- eenkomsten bij het schap kabbe len meestentijds langzaam doch gestaag voort. Echt nieuwe bestuurlijke sterren aan het door boeren gedomineer de firmament zijn er niet. Of het moet Jenny Rosendaal zijn, de vrouw van ex-wethouder Adri Ros endaal van Sluis. Het feit dat haar man te boek staat als afvallig libe raal en mislukte eigenlijster doet haar positie overigens geen goed.j Kleine kanshebber is ook nog DenJ nis Steijaert uit Graauvj CDA-raadslid in Hulst. Steijj moest bij de laatste gezworene kiezing Karei Martinet uit Hej voor laten gaan en toonda daarna een slecht verliezd geen 'm binnen de rangeij hoofdingelanden niet, maakte. Wie hetj voor bejaardg oud-weth

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54