Zeeland PZC 25 Verbazing over probleem wellness Opknapbeurt zeesluis Terneuzen in volle gang Uur geen stroom in de regio ZEEUWS-VLAANDEREN 45 Koffieshop in Axelse Sassing voor Westdorpe niet acceptabel Messentrekster zit nog vast Toiletwater mag binnenkort niet meer overboord Vrijdag 27 juli 2007 Thamar Zweistra laat zich zien op Dressage Masters in Hickstead Tip? redtern@pzc.nl Coalitiepartijen Sluis niet op de hoogte van kink in kabel. door Frank van Cooten OOSTBURG - De coalitiepartijen Helder Zeeuws en Dorpsbelangen en Toerisme (D8cT) in de gemeen teraad van Sluis zeggen niets te we ten van problemen bij het Hof van Europa, de voormalige Euregiotui- nen, in Oostburg. „Ik ben verbaasd dat de oppositie hierover al vragen heeft gesteld aan het college. Blijkbaar weten de ze partijen meer dan wij", zegt Li ber Baarends van D&T. „Als er een haar in de boter zit, zou ik het wel prettig vinden als het college de voltallige raad hiervan in ken nis stelt. Het nieuws kwam nu als een complete verrassing." De bouw van het wellnesscen- trum van Thermen Holiday in het Hof van Europa staat op losse schroeven. De Raad van Advies van Thermen Holiday heeft het ontwerp van Thermen Holiday Sluis, zoals het kuuroord moest gaan heten, afgekeurd. De directie maakt een nieuw ontwerp. Onze ker is of dit nieuwe plan wel wordt goedgekeurd. „Het zou erg spijtig zijn als al die droevigheid met de Euregiotuinen met het Hof van Europa wordt ver lengd. Toch hoop ik op eind goed, al goed", zegt Hans Meijer van Hel der Zeeuws. Helder Zeeuws had liever gezien dat de Euregiotuinen failliet waren verklaard. Een vorig college be sloot echter een doorstart te ma ken met het Hof van Europa. Dit Het college moet de raad zo snel mogelijk informeren over de stand van zaken van het Hof van Europa, vinden coalitiepartijen Helder Zeeuws en D&T. project bestaat uit de bouw van een groot aantal woningen aan weerszijden van het wellnesscen- trum. „Als het wellnesscentrum niet doorgaat, hebben we alleen een nieuwe woonwijk. Daar zitten wij niet op te wachten", aldus Me ijer. Liber Baarends sprak al eerder zijn twijfels uit over de haalbaarheid van Thermen Holiday Sluis. „Ik vroeg me vanaf het begin al af of dit wellnesscentrum in onze dun bevolkte streek niet te hoog is ge grepen. Ik hoop dat het college ons zo snel mogelijk informeert over de stand van zaken." Bij Helder Zeeuws en D&T komt ook het tekort van 7,5 miljoen eu ro op recreatie- en natuurproject Waterdunen bij Breskens als een complete verrassing. Het dagelijks provinciebestuur maakte dat be kend in de beantwoording van vra gen van de Partij voor Zeeland. Partijen onderhandelen over de vraag wie voor het tekort zal op draaien. „Het college had ons hierover op de hoogte moeten stellen", zegt Baarends. „De gemeenteraad van Sluis zal hier geen cent in steken", vult Meijer aan. „We hebben toch geen geld dus dat is makkelijk." het kader van een grote inhaalslag. Rijkswaterstaat investeert tot 2010 een kleine vijftig miljoen euro in het sluizencomplex en het Kanaal Gent-Terneuzen. Van de kanaalbo dem wordt de komende tijd zo'n 300.000 kubieke meter verontrei nigde baggerspecie weggehaald. De bruggen worden opnieuw be- kabeld en daarnaast worden de ra dar- en marifooninstallaties ver nieuwd en uitgebreid. Dat laatste houdt direct verband met de invoe ring van de bediening van sluizen en bruggen op afstand, die in 2009 gestalte moet krijgen. De centrale bediening vindt dan plaats vanuit de verkeerspost op de Middenha- vendam, die daarvoor aanzienlijk moet worden uitgebreid. door Conny van Cremberghe WESTDORPE - Bewoners van de Graaflansdijk, Axelsestraat en de Batterij in Westdorpe zullen zich met hand en tand verzetten tegen de vestiging van een koffieshop op een terreintje bij het voormalig buurtschap Axelse Sassing. Veel scholieren uit Sas van Gent passe ren op weg naar school de locatie die geldt als een alternatief voor de huidige twee koffieshopplek- ken in Terneuzen. „Als de gemeen te aan deze locatie vasthoudt, dan wordt het oorlog", zegt oud-D66 raadslid M. Weemaes. Oorzaak stroomstoring Zeeuws-Vlaanderen is nog niet bekend. door Raymond de Frel AXEL - Meerdere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen zijn gistermid dag getroffen door een stroomsto ring. Na ongeveer anderhalf uur was het euvel in twee kabels bij Axel en tussen de Delta-stations in Westdorpe en De Braakman weer verholpen. De oorzaak van de stroomstoring wordt later onderzocht. Monteurs van energiebedrijf Delta gingen om half twee op pad, nadat er mel dingen vanuit Axel waren gedaan. Daar hadden een kleine duizend huishoudens een halfuur later weer stroom, maar ondertussen bleek ook een aantal andere plaat sen in Midden-Zeeuws-Vlaande- ren zonder stroom te zitten, zoals Westdorpe, Sas van Gent en Philip pine. Delta-woordvoerster M. van Zuilen: „Hier bleek het om een sto ring in een andere kabel te gaan. Een kleine twee uur na de eerste melding was de stroomstoring he lemaal verholpen. Van Zuilen kon gistermiddag nog niet aangeven hoeveel huishou dens hinder hebben ondervonden van de storing. MIDDELBURG - De 49-jarige Middel burgse, die op 23 april van dit jaar in de Volkerakstraat in Middelburg haar buurtgenote en collega met een mes te lijf ging, blijft voorlo pig in voorlopige hechtenis. Dat bepaalde gisteren de rechtbank in Middelburg. De zaak wordt 16 au gustus inhoudelijk behandeld. De vrouw wordt poging doodslag en diefstal met geweld verweten. Ze erkent met een mes te hebben ge stoken, maar zegt uit noodweer te hebben gehandeld. Drie van de vijf sluisdeuren in de zeesluis in Terneuzen krijgen een grote beurt. Komend voorjaar is die klus geklaard. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman TERNEUZEN - De veertig jaar oude zeesluis in Terneuzen krijgt een grondige opknapbeurt. Er zijn mil joenen euro's mee gemoeid. Een groot deel van het remmingwerk wordt vervangen, er worden drie sluisdeuren onderhanden geno- 1 men en ook de elektronica voor de bediening wordt vernieuwd. voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u website www.pzc.nl/spaaractie. onze klantenbalie, sneller! Komend voorjaar moet de hele klus geklaard zijn. Tegen die tijd le vert Hollandia Kloos uit Krimpen aan de IJssel ook de eerste nieuwe basculebrug af, de noordbrug. Een maand of drie later wordt ook de nieuwe zuidbrug geplaatst. Naast de zeesluis worden ook de middensluis en de binnenvaart- sluis opgeknapt. Dat gebeurt in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53