Voor mij is deze Tour al voorbij p?1* Etappe zonder geel kwam vaker voor Laatste Ronde van Frankrijk van Michael Boogerd totaal verziekt. door Edward Swier CASTELSARRASIN - Als je het Mi chael Boogerd nu vraagt, keert de Rabo-renner aan het eind van dit seizoen, zijn laatste, de wielersport ook echt de rug toe. „Ik maak m'n werk af en dan is het echt afgelo pen. Echt, ik denk erover om straks iets heel anders te gaan doen." De tranen achter zijn ogen waren in de maak. De 35-jarige Hagenaar hield ze ternauwernood binnen. Boogerd heeft het helemaal gehad. Zijn allerlaatste Ronde van Frank rijk had een feest moeten worden. En lang leek die dat ook te wor den. Nu wordt het zijn grootste sportieve nachtmerrie. De spanning die dat met zich mee brengt, was zelfs zo groot dat Boo gerd, normaal toch weinig opvlie- gerig, vlak voor de start een toe schouwer naar de keel vloog. De man had hem enkele malen op boegeroep getrakteerd, voor de Ha genaar de druppel die het emotio nele emmertje deed overlopen. „Ik had aan het begin van de rit ge woon pijn in mijn hand", lachte Boogerd schamper aan de streep. Haast huilend had hij bij het ver trek aangegeven dat er nog maar weinig hoefde te gebeuren of hij zou onderweg tussen Pau en Cas- telsarrasin in de remmen knijpen. Ook kamergenoot Thomas Dekker was zeer geprikkeld. Hij gaf met zijn voorwiel een ietwat treuzelen de cameravrouw een tik tegen het hoofd. Boogerd („In het begin ging het hard, dat deed wel even zeer") en Dekker finishten in het peloton, met vijf ploegmaten. De- nis Mentsjov, de Zwijger, had zon der iets te zeggen onderweg de koers verlaten. Boogerd had woensdagavond het zelfde in gedachten. Hij zou de rit van Pau naar Castelsarrasin aan zich voorbij laten gaan. „Ik ga toch niet vier dagen voor lui rijden", had hij hevig ontdaan, tranen on derdrukkend, laten optekenen. Het leek ook voor zijn ploegmaten te gelden. Maar de vroege donder dagochtend was hij ietwat bijge draaid. „Ik heb nog steeds geen zin om te rijden. Maar om half acht wekten ze me met de vraag wat ik wilde. We zijn er samen uitgeko men dat het beter was voor de ploeg, dat het beter oogt tegenover het publiek. Maar wat mij betreft is deze Tour voorbij hoor." Om vier uur 's nachts had Michael Boogerd het licht in het Mercu- re-hotel van Pau pas uitgedaan. Niet bepaald de ideale voorberei ding op een Touretappe. Maar wat Boogerd betreft was de Ronde van Frankrijk, zijn allerlaatste, sinds woensdagavond toch al gedaan. „Het plezier in het fietsen is echt helemaal weg. Ik voel me ver schrikkelijk klote en heb op dit moment geen zin meer om wiel renner te zijn." Met het geel in de ploeg de Cham- ps-Elysées oprijden, Michael Boo- Michael Boogerd was gisteren lie ver niet gestart in de etappe naar Castelsarrasin. Hij achtte het echter beter voor de ploeg wél van start te gaan. gerd begon er zowaar in te gelo ven. „Ik ben heel erg bijgelovig", zei Boogerd op de rustdag. „Er kan altijd nog van alles gebeuren. Je kunt een slechte dag hebben in de bergen, vallen, er kan opeens on verwacht wind staan." Maar met één ding had Boogerd absoluut geen rekening gehouden. Een uit sluiting van zijn kopman, door zijn eigen baas nota bene. Boogerd zei niet of hij het besluit van teammanager Theo de Rooij om Rasmussen te verwijderen steunde. „Eens of oneens, deze be slissing is genomen. Ik heb daar geen stem in gehad." Gek genoeg wilde Boogerd ook geen stelling nemen tegen Rasmussen. Volgens Boogerd omdat hij te weinig van de details kent. „Het enige dat ik weet is dat hij de interne regels van de ploeg heeft overtreden. Vol gens mij zijn er wel ergere dingen in het leven dan wat hij heeft ge daan. Maar zijn leven is kapot. Ik ben ook niet boos op hem, ik ben boos op de situatie. Je moet je eens in hem verplaatsen. Hij heeft zijn hele ziel en zaligheid in zijn vak gelegd en komt nooit meer er gens aan de bak." Armstrong is zondag aanwezig in Parijs parijs - Lance Armstrong wil zon dag de laatste etappe van de Ron de van Frankrijk bijwonen. De Amerikaan verklaarde gisteren tij dens een fietstocht voor een kan kerfonds dat hij zondag in Parijs van de partij zal zijn. Armstrong is trots op de prestaties van zijn oud ploeggenoten van Discovery. Kop man Alberto Contador is op dit moment klassementsleider. Reus volgende week terug naar Nederland pau/crenoble - Kai Reus mag, als zijn situatie zich de komende da gen niet verslechtert, begin volgen de week terug naar Nederland. De Raborenner ligt sinds 12 juli in Gre noble in het ziekenhuis na een zwaar trainingsongeval. Rabo-arts Dion van Bommel: „Kai is inmid dels goed wakker. Alleen is hij nog regelmatig in de war. Waarschijn lijk zal hij zich het ongeluk ook nooit kunnen herinneren." Predictor-Lotto claimt schade bij Astana pau - Predictor-Lotto gaat een claim indienen tegen Astana, de ploeg van Aleksandr Vinokoerov. Het Belgische team vindt dat het schade heeft ondervonden van de positieve test van de Kazach. Vino koerov won de individuele tijdrit. Predictor-Lotto is van mening dat nummer twee Cadel Evans daar door de zege en de daaraan gekop pelde publiciteit is misgelopen. Evans gooit beker met cola naar fotograaf pau - Met Parijs in zicht lopen de emoties in het peloton hoog op. Een fotograaf probeerde gisteren vanaf zijn motor van dichtbij en plaatje te schieten van Cadel Evans, de nummer twee in het klassement. De Australiër was niet gediend van de aandacht en ging een korte discussie aan. Toen dat niet hielp zette hij iets groffer ge schut in en gooide een beker cola in de richting van de fotograaf De Jongh blijft één jaar langer bij Quick-Step pau - Steven de Jongh heeft zijn contract bij Quick-Step Innergetic verlengd. De formatie heeft dit gis teren bekendgemaakt. De Jongh, die binnen het team als taak heeft de sprint aan te trekken voor Tom Boonen, tekende voor één jaar bij. Ook de Belg Sebastien Rosseler blijft langer bij de ploeg. Zijn nieu we contract loopt tot eind 2008, met een optie voor nog een jaar. Cofidis ontslaat Moreni na positieve dopingtest castelsarrasin - De leiding van Cofidis heeft Cristian Moreni op staande voet ontslagen. De Italiaan se wielrenner testte na de elfde etappe van de Ronde van Frank rijk positief op testosteron. Hij moest de Tour woensdag, toen de uitslag van de test bekend werd, verlaten. De Franse ploeg Cofidis stapte vervolgens ook di rect met alle renners uit de Ronde van Frankrijk. Joop Zoetemelk wilde trui niet dragen na afhaken leider Hinault. pau - De organisatie van de Ronde van Frankrijk besloot dat de zeven tiende etappe gisteren zonder een renner met de gele trui werd afge werkt. Alberto Contador, na het wegval len van Michael Rasmussen de nieuwe klassementsleider, droeg in de rit van Pau naar Castelsarra sin nog de witte trui, die hoort bij de leider in het jongerenklasse- ment. Het is niet de eerste keer in de ge schiedenis van de Ronde van Frankrijk dat een etappe zonder een gele trui wordt verreden. Joop Zoetemelk weigerde in 1980 de trui aan te trekken, nadat gele-trui- drager Bernard Hinault de Tour 's avonds met een knieblessure had verlaten. Als nummer twee in het klasse ment kreeg Zoetemelk de trui als het ware cadeau. Maar hij vond dat hij er geen recht op had. De volgende dag trok Zoetemelk hem alsnog aan. Hij zou de Tour dat jaar winnen. Eddy Merckx reed in 1971 al een dag zonder de leiderstrui omdat hij direct had geprofiteerd van een valpartij van Luis Ocana. Erik Za- bel volgde in 1991 het voorbeeld van Merckx en Zoetemelk toen hij klassementsleider werd na een zware val van Chris Boardman. Lance Armstrong hees zich twee jaar geleden pas een dag later in het geel omdat hij de trui dankte aan een zware val van David Za- briskie. De media belagen Michael Boogerd voorafgaand aan de zeventiende etappe. foto Eric Lalmand/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45