De rode stoeltje Het hele jaar in de stilte vertoeven AANBEVOLEN zomer@pzc.nl www.pzc.nl door Stefan Hopmans In het eeuwenoude stadhuis van Veere worden nog weke lijks huwelijken voltrokken. Tenzij er op één dag meer dan drie huwelijken zijn, is de raadzaal an nex trouwzaal gewoon te bezichti gen. Zoals een vakantie aan Zee land niet compleet is zonder een bezoek aan het stadje in het noord oosten van Walcheren, zo is een dagje Veere eigenlijk niet compleet zonder een kijkje in het stadhuis en daarmee aan deze zaal. Want de zaal biedt zonder twijfel een onvergetelijk beeld. Niet de buste van Beatrix, niet het staatsie portret van koning-stadhouder Willem III of één van de andere schilderijen van leden van het Huis van Oranje, maar de meubile ring springt het meest in het oog. In deze zaal is oud met nieuw ge combineerd op een manier die slechts enkelen geslaagd vinden, zo getuigt het gastenboek. De be zoekers zijn onverbiddelijk over de inrichting. De één vindt dat met de rode klapstoeltjes de plank vol ledig is misgeslagen, de ander schrijft dat hij niet meer zou trou wen 'op die stoelen uit de snack bar'. De zaal is deel van Stadhuismu seum De Vierschaar. Het meest glimmende - en waarschijnlijk ook het kostbaarste voorwerp van het museum staat in deze ruimte: de beker van Maximiliaan. Deze pronkbeker werd vermoede- Een van de geliefde stille plekjes in Zeeuws-Vlaanderen is het gebied Groot Eiland bij Axel. Een plek om te vissen of gewoon van de rust te genieten. foto Peter Nicolai Vogelwaarde Groot Eiland Hulst Sint-Jansteen Het hele jaar door ko men toeristen naar Zeeland. Veel van hen komen vooral voor de zon, de zee en het strand. Anderen meer voor ontspanning, de kleinschaligheid of de rust van de Zeeuwse natuur en landschap. Want dat is de keer zijde van Zeeland; aan de ene kant de drukte en de levendigheid van de kuststrook en aan de andere kant de stilte en de rust. Aan een aantal Zeeuwen hebben wij ge vraagd waar hun favoriete stille plekjes in Zeeland te vinden zijn. Mevrouw P.B. Kalisvaart uit Axel zegt: „In Zeeuws-Vlaan deren ten westen van de ves tingstad Hulst ligt Groot Eiland. Dit is een mooi natuurgebied. Het bevindt zich in een polderland schap waar weinig auto's komen. Op veel plekken scheuren de auto mobilisten je voorbij, maar hier is dit niet het geval. Het is een uitste kend plekje waar je rustig kunt fietsen. Je ziet hier daarom ook veel 65-plussers fietsen die zich erg op hun gemak voelen zonder last te hebben van de autocou reurs. Het is een mooie omgeving waar je lekker kan genieten van de rust. En als je verder door rijdt, kom je in Hulst. Mevrouw A. Everaers uit Sint-Philipsland kan het na tuurgebied Rammegors, dat tussen Sint-Philipsland en Tholen ligt aanbevelen als een mooi, stil plekje: „In het gebied zijn verschil lende wandelpaden. Ik wandel zelf niet graag, maar ik fiets liever langs de zeedijken. Op Tholen heb je verder ook niet zoveel. Hoewel er ook een fietspad langs het na tuurgebied ligt. Ja, voor de rust moet je naar de Rammegors. Hier heb je alle rust want je hoort er niets." 3 Meneer L. Davidse uit Renes- se houdt best van de drukte in zijn woonplaats. Als hij rust wilt, gaat hij 's morgens graag naar het strand. „Ik ga vaak naar het strand bij hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse. Ik wandel met mijn vrouw en drie honden om zeven uur 's ochtends naar het strand. Rond die tijd is het nog rus tig en mogen zij nog loslopen - die honden dan, hè." 4 „Af en toe ga ik 's ochtends wel eens hardlopen. Omdat ik in Heinkenszand woon, is dit mijn beginpunt. Vervolgens ren ik in de richting van 's Heeren- hoek. Als ik het goed heb, bevind ik mij dan op de Boondijk. Dit is een onverharde dijk waar 's och tends weinig verkeer langskomt en ongestoord kan rennen. Ik weet niet of het druk is op andere tijd stippen, maar ik heb tot nu toe mee gemaakt dat het in de och tend ideaal is om te rennen", ver telt mevrouw L. Kambier uit Hein kenszand. „Vanuit mijn huis heb ik 5 mooi uitzicht op het Bol werk in Middelburg. Het is een stukje bos omringd door wa ter, de Veste. Regelmatig trek ik mijn sportschoenen aan en ren ik het Bolwerk af Het Bolwerk heeft een sterachtige vorm en wanneer je op uiteinde van een punt staat, heb je uitzicht over verschillende delen van de stad Middelburg. Je kunt het hele jaar hier vertoeven. Er staan voldoende bankjes om tot rust te komen en in het najaar kan je gezellig met de kinderen hier kastanjes zoeken", vertelt me vrouw A. Simonse uit Middelburg. Geen mooiere provincie dan Zee land. ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prach tig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevo len geven we tips van lezers door aan lezers. Voor de krant van maandag willen we van u weten wat u het lekkerste zomerdrankje vindt en waarom. Ook kunt u ons melden wat u het leukste familie-uitje in Zeeland vindt. Mail het naar ons: Kijk ook op onze site: Of schrijf naar: Zomerredactie PZC, Postbus 31,4460 AA Goes Bellen kan ook: 0113-315504 ZOMERAGENDA OP PAD Circus Acrobaten, olifanten, kamelen en honden voetbal bij Circus Renz Berlin. Veere, Bas tion, 16.00 en 19.30 uur; Jaarlijkse kermis Kermis in het centrum van Renesse, van 16.00 tot en met 24.00 uur. Open kerk De RK Onze Lieve Vrouwe kerk, aan de Singel bij het stadhuis in Vlissingen is opengesteld voor bezoekers. Op vrijda gen van 11.00 tot 17.00 uur. Mosselfestival Tijdens deze dagen zijn er in verschillen de horecabedrijven diverse zeevruchten gerechten verkrijgbaar. De mossel staat hier centraal. De Vlasmarkt is zoals altijd het hart van het festival. Ook zijn er op het Koorkerkplein en het Damplein podia te vinden met muziek en kookwork- shops. Middelburg, diverse locaties, info: www.mosselfeesten.nl; Natuurvaart Een rondvaart geconcentreerd op het Na tionaal Park Oosterschelde. Yerseke, Prinses Beatrixhaven, 19.30 uur; Vrijdagavondconcerten Markt, Terneuzen, 20.30 uur: poprock door de Belgische band Lemon Aid. Jeugdhengelwedstrijd aan Coese Oostvest De Eerste Coese Hengelsport Vereniging houdt vandaag van 13.30 tot 15.30 uur een vrije h engelwedstrijd voor de jeugd. Kinderen tot en met vijftien jaar kunnen zich inschrijven vanaf 12.30 uur aan het wedstrijdwater. Deelnemers moeten een leefnet meenemen om de gevangen vis sen te bewaren. Meer informatie: http://clubnet.zeelandnet.nl/eghv MUZIEK Concert Haamstede Orgel en solozang is te horen in de Grote Kerk van Haamstede. Aart Kot bespeelt het orgel. Echtgenote Helma zingt delen uit Phantom at the Oprea en werken van Rinck en Dubois. Aanvang 20.00 uur. Concert De Brusselse poprockband Lemon Aid treedt op. Terneuzen, Markt, 20.00 uur. Orgel Organist Adrie Karreman geeft een con cert, in samenwerking met het Vocaal En semble Terneuzen. Aardenburg, Sint Baafskerk, 20.00 uur. Free Bears Optreden van country/rock n' rollband Free Bears. Vlissingen, café Groen Licht, 20.00 uur, Salsa Party orgelconcert. De ANWB Campingtour brengt ee; bezoek aan camping Duinhoeve in Burgh-Haamstede. Er is van alles t doen zoals les in achteruitrijden met een caravan, een clinic nordic walking en een optreden van de Gebroeders Ko. De Campingtour duurt van 15.00 tot 22.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38