Vergeefse run op de Schutterij flat Zeeland Gemeentesecretaris belooft ZwerfVuilactie met internationale allure Bezwaar tegen bouw woningen is te vroeg 26 Vrijdag 27 juli 2007 pzc Jongeren met diverse nationaliteiten maken de bermen van waterschapswe- gen in Goes schoon. foto Willem Mieras Engelse, Duitse, Franse en Belgische jongeren kuisen Goese bermen. door Luc Oggel goes - Als je, zoals Sam Hart (15), nooit in Nederland bent geweest, heb je misschien niet meteen zin om hier zwerfvuil op te ruimen. Maar wat zegt een beleefde Engels man dan? „Someone has to do it." Gelukkig hoeft Sam de bermen van het fietspad langs de Verbartel- weg in Goes donderdagochtend niet in zijn eentje te kuisen. Hij maakt deel uit van een dub van twintig jongeren die deze week in het kader van een uitwisselingspro ject van de Goese Rotary Club in Zeeland zijn. Een internationaal gezelschap, waar behalve Engelsen ook kinderen uit Frankrijk, Duits land, België en natuurlijk Neder land (van de gastgezinnen) deel van uitmaken. Naast de vele leuke uitstapjes wil de de Rotary de gasten ook iets van 'algemeen nut' laten doen. Dat werd dus zwerfvuil opruimen langs waterschapswegen. De groep wordt op het parkeerter rein van Hotel Goes door mede werkers van het waterschap in een mum van tijd voorzien van het be nodigde gereedschap. Het water schap heeft de Sinoutskerkseweg, de Verbartelweg en het Poelbos aangewezen als te reinigen gebie den. Daar komen normaliter veel scholieren langs. De 'McDonald's route', noemt Linda van Dijke van het waterschap het traject, verwij zend naar de nabijgelegen vesti ging van het fastfoodrestaurant. Zwerfvuil langs wegen is volgens haar een jaarlijks terugkerend pro bleem. „We willen dat enerzijds aanpakken door het plaatsen van blikvangers, een soort vangnetten langs de weg, en anderzijds door opruimacties." Regelmatig verdwijnt er iets in de vuilniszakken van het 'Verbartel- weg-team'. Naarmate de groep de McDonald's nadert, prijkt er op het afval opvallend vaak een gele 'M'. Florence van Rees-Fellinga (14) uit Goes, bij wie een paar bui tenlandse gasten logeren, weet er alles van. „Toen ik nog in Hein- kenszand woonde, heb ik deze rou te vaak gefietst. We gingen wel eens langs de Mac en mijn vrien dinnen gooiden dan onderweg al les op de grond. Maar ik heb dat nooit gedaan hoor." Na drie kwartier begint de melig heid wat toe te slaan. Zo wordt ontdekt dat je met de afvalgrijpers ook goed kunt zwaardvechten. Ge lukkig staat er 's middags iets an ders op het programma: een be zoek aan de Vlissingse boulevard. Bij het waterschap zijn ze in elk ge val tevreden. De bermen en het Poelbos zijn van zes volle vuilnis zakken zwerfvuil ontdaan. De Goese Rotary Club heeft twin- tig jongeren uit verschillende lan den naar Zeeland gehaald. Naast leuke uitstapjes moeten ze ook iets van algemeen nut doen. l'Escaut houdt bewust woningen achter voor bewoners Oude Stad. door Wendy van den Hurk vlissingen - Het lijkt wel of ieder een in de Schutterijflat wil wonen. Komt er een woning leeg, dan dui ken er gelijk tientallen Vlissingers bovenop. Tevergeefs, want woning corporatie l'Escaut geeft de gereno veerde flatjes niet meer vrij. Inmid dels staan er zo'n twintig leeg. Zonde, vinden Kees en Jenny Hok- ke. En met hen velen. „Als er eens eentje vrij komt, kun je achteraan in de rij aansluiten. Soms wordt er wel 137 keer op gereageerd." Het echtpaar woont nu nog in de Vincent van Goghlaan in Vlissin- gen. In een huurhuis met meerde re verdiepingen. Maar omdat de ge zondheid van zowel Kees als Jenny niet meer denderend is, gaat trap lopen steeds moeilijker. De oplos sing: gelijkvloers wonen. Maar dan Verdachte moord in voorlopige hechtenis middelburg - De 59-jarige man die ervan wordt verdacht afgelo pen maandag in Vlissingen een 55-jarige vrouw te hebben doodge schoten, blijft voorlopig vast zit ten. Dat heeft de rechter commissa ris gisteren besloten. De man heeft bekend dat hij de vrouw heeft ver moord in haar woning aan de Rembrandtlaan. De twee kenden elkaar. De man werd dezelfde avond nog opgepakt. Start Peking Challenge vanaf Markt in Veere veere - Op 25 augustus vertrekken 'de jongens van de Wit' vanaf de Markt in Veere naar Peking. De twee, Ronald en Jacques de Wit, halen met hun deelname aan de Peking Challenge geld op voor SOS-kinderdorpen. De officiële start voor alle deelnemers aan de rally is een dag later in Amster dam. SI www.veere-peking.nl niet in een 'donker hok' in de Van Dishoeckstraat en ook niet in de Aagje Dekenstraat, zonder balkon. „En voor een verzorgingshuis zijn we te jong. De Meesterstraat zou den .we wel willen, maar die krijg je ook niet zomaar. De Schutterij flat zou perfect zijn. Midden in de stad, met een zorgsteunpunt voor in de toekomst. Maar het lukt niet. We komen er niet tussen." Ze gaan wel eens bij de flat kijken. En zien dan dat er steeds meer wo ningen leeg komen te staan. „l'Es caut wil ze vrijhouden voor men sen uit de Oude Stad, voor als hun woningen gesloopt of gerenoveerd worden. Maar als we daarop moe ten wachten... Kijk eens naar het Spaans Kwartier, daar wordt toch ook nog steeds niks gedaan. Er is Woningcorporatie l'Escaut houdt woningen in de Vlissingse Schut terijflat bewust leeg voor men sen uit sloop- of renovatiehui zen. Vrouw gewond bij aanrijding in Vlissingen vlissingen - Op de parallelweg van de Nieuwe Vlissingseweg raak te gisteren om 15.45 uur een 72-ja- rige Vlissingse vrouw bij een aan rijding met een bromfiets gewond. Zij is naar het ziekenhuis gebracht. De bromfietsers zijn doorgereden en de politie is op zoek naar getui gen van deze aanrijding. Zij wor den verzocht zich te melden bij het politiebureau in Vlissingen of te bellen naar 0900-8844. Verdachte poging doodslag blijft in cel middelburg - De 49-jarige Middel burgse, die op 23 april van dit jaar in de Volkerakstraat in Middelburg haar buurtgenote en collega met een mes te lijf ging, blijft in voorlo pige hechtenis. De rechtbank in Middelburg besloot dat gisteren. Haar zaak wordt op 16 augustus in houdelijk behandeld. De vrouw wordt poging doodslag en diefstal met geweld ten laste gelegd. zoveel leegstand in Vlissingen. Nu deze huizen ook nog. Dat is kapi taalvernietiging. Terwijl wij er al ja ren zo graag willen zitten. Na 35 jaar trouwe huur mag je toch best iets te wensen hebben?" Dat mag, zegt Thea de Feijter van l'Escaut. Maar, zegt zij er gelijk bij, die wensen hebben er meer. „Het klopt dat we flats vrijhouden. Als er iemand uit gaat, komt er nie mand meer in. Binnenkort gaan we praten met bewoners van de Oude Stad. Hun woningen verke ren in technisch slechte staat. We willen weten of we ze moeten slo pen of renoveren; bewoners beslis sen daarover mee. En die mensen moeten tijdelijk ergens terecht." Als bewoners voor sloop zijn, gaat l'Escaut met die conclusie naar de gemeente. Waarvan de raad laatst sloopplannen afkeurde. „Maar wij moeten verder. Ik hoop dat we de woningen niet lang leeg hoeven te houden. En voor dat echtpaar zijn nog woningen genoeg, hoor." Uitbreiding campings Noord-Beveland wissenkerke - Kampeerboeren op Noord-Beveland mogen binnen kort zonder meer vijfentwintig eenheden, tien meer dan vroeger, op hun minicamping hebben staan. De gemeente Noord-Beve land, die sinds vorig jaar dat aantal gedoogt, gaat het Bestemmings plan Landelijk Gebied aanpassen. De meerderheid van de Noord-Be- velandse kampeerboeren vraagt al jaren om een dergelijke maatregel. Geparkeerde caravan gaat in vlammen op serooskerke - Een oude caravan is woensdagnacht in vlammen op gegaan. De caravan stond gepar keerd op de carpoolplaats bij Serooskerke (S). De brand is vlak na middernacht ontstaan. De poli tie gaat uit van brandstichting. De eigenaar is waarschijnlijk niet meer te achterhalen. Zowel de ken tekenplaten als het chassisnum mer waren verwijderd. Raad van State wijst protest af van Koudekerkse familie. den haag - De Raad van State heeft de bezwaren van agrariër Sa lomon Kluijfhout en zijn neven te gen een vrijstelling voor een bouw project vlak bij hun boerderij aan de Verlengde Dishoekseweg in Koudekerke weggewuifd. De gemeente Veere verleende een vrijstelling van het bestemmings plan om de bouw van twaalf vrij staande woningen mogelijk te ma ken. Behalve de woningen kan de gemeente met de vrijstelling nieu we percelen bos met paden, water partijen en dammen aanleggen. De familie Kluijfhout vreest voor het voortbestaan van haar boeren bedrijven aan de Verlengde Dis hoekseweg en de Zwaanweg. Be halve een akkerbouw- en veeteelt bedrijf hebben zij ook een mini- camping. Zij vrezen dat de nieuwe bewoners zullen klagen over stank en herrie. De Raad van State stelt dat de gemeente nog geen bouw vergunningen voor de woningen heeft verleend, en dat Kluijfhout te vroeg is met zijn bezwaren. Zo dra de gemeente die vergunningen verleent, kan Kluijfhout altijd nog bezwaar maken. Ook heeft de fa milie niet aangetoond dat ze nu al schade lijden door de vrijstelling. Ondernemingsraad Vlissingen nog niet overtuigd van aanpak. door Maurits Sep vlissingen - D. Schipperheijn, gemeentesecretaris/algemeen di recteur van de gemeente Vlissin gen, heeft schuld bekend en beter schap beloofd. De Ondernemings raad (OR) is er nochtans niet van overtuigd dat zij de onrust onder ambtenaren snel kan wegnemen. Op aandringen van de OR vond er gisteren spoedoverleg plaats over de crisis die is ontstaan na het weg sturen en terughalen van twaalf ambtenaren die betrokken zijn bij het project Scheldekwartier. De af gelopen weken is de onrust niet kleiner geworden, maar juist ge groeid en volgens de OR komt dat mede door het optreden van Schipperheijn. Daardoor is het ver trouwen in een goede afloop een stuk kleiner geworden. Schipperheijn gaf toe dat zij is te kortgeschoten in de communicatie met ambtenaren. Wel wees zij er op dat ze handelde op advies van externe communicatiedeskundi gen en volgens afspraken met het college van B en W. „Ik heb wel overwogen keuzes gemaakt. Of ik mezelf iets kwalijk neem? Achter af bezien had ik andere prioritei ten moeten stellen. Het onderzoek dat plaatsvindt, vereist zorgvuldig heid. Ik zal onderzoeken of er ruimte is om de OR meer inzicht te geven in wat er gebeurt", ver klaarde zij in een toelichting op het gesprek. De signalen van de OR over toene mende onrust en tanend vertrou wen kwamen voor Schipperheijn als een verrassing. „Ik had andere signalen. Omdat we ook andere Signalen over tanend vertrouwen en groeiende onrust waren een verrassing bronnen hebben." Zij wil het con tact met de werkvloer verbeteren door samen op te trekken met de managers, personeelsbijeenkom sten te beleggen en meer te praten met de ambtenaren. De OR betwijfelt volgens voorzit-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28