PZC Vlissingen moet crisis uitleggen 39 25 45 Jongeren jagen toeristen weg Aanhangsels Meer mosselen in Middelburg Langste nachtmarkt van Nederland in Vlissingen Toiletwater mag binnenkort niet meer overboord Vrijdag 27 juli 2007 Thamar Zweistra laat zich zien op Dressage Masters in Hickstead Tip? redwalch@pzc.nl Provincie en Rijk willen weten wat er mis is met het Scheldeterrein. door Maurits Sep VLISSINGEN - De provincie en het ministerie van Vrom eisen ophel dering van de gemeente Vlissin gen over de crisis rond het Schelde terrein. Zij hebben gezamenlijk een brief geschreven aan het ge meentebestuur met het verzoek uit te leggen wat er aan de hand is. „De aanbesteding van de eerste fa se van het project is uitgesteld. We hebben echter nog geen officiële lezing gehad van de gemeente over de kwestie", verklaart een woordvoerder van het ministerie. Vrom heeft eerder, via de provin cie, subsidie verstrekt voor het pro ject Scheldekwartier. „Wij twijfe len niet aan de financiële onder bouwing, maar de gemeente zelf kennelijk wel. Daarom willen wij informatie. Wij gaan er ook nog steeds van uit dat woningbouw kan doorgaan", aldus de woord voerder. Het provinciebestuur heeft de ontwikkeling van het Scheldeterrein voor woningbouw in 2002 bij het ministerie aange meld als het belangrijkste project voor stedelijke vernieuwing in Zee land. In 2000 zegde minister Jor- ritsma van Economische Zaken al subsidie toe voor zowel het Schel deterrein als de tweede ontsluiting van de binnenstad via de Konings weg en de brug over het dok. Rijkssubsidie was destijds van be lang, zodat de gemeente het Schel deterrein kon kopen van de Ko ninklijke Schelde Groep. De 1^ De gemeente wacht met een reactie tot volgende week dins dag, als de brief en een ant woord daarop ter sprake komen in de collegevergadering. scheepswerf wilde wel weg uit het centrum van de stad om de activi teiten samen te ballen in Vlissin- gen-Oost, bij de reparatiewerf Scheldepoort. Dat is inmiddels ook gebeurd. Alleen de jachten- bouw vindt nog in het centrum plaats, maar dan op het eiland. Vlissingen heeft het Scheldeterrein (35 hectare groot) gekocht voor 35 miljoen euro. De koop is in 2004 goedgekeurd door de gemeente raad. Het totale project Schelde- kwartier kent een begroting van 150 miljoen euro. De gemeente moet behalve voor de aankoop van grond ook geld uitgeven voor bijvoorbeeld bodemsanering en de aanleg van wegen. Om deze kos ten te dekken, moet geld binnen komen door projectontwikkelaars het recht te geven het terrein te ontwikkelen. Projectontwikkelaars moeten daar geld voor betalen. De gemeente Vlissingen heeft nog niet gereageerd op de brief van de provincie en het ministerie van Vrom. Volgens een woordvoerster van de gemeente komt de brief vol gende week dinsdag aan bod in de collegevergadering. Dan wordt een antwoord op de brief besproken. pagina 26: Gemeentesecretaris belooft beterschap SCHARENDIJKE - „Heel beangsti gend en heel bedreigend." De toe risten in het haventje West Repart bij de Brouwersdam zijn aangesla gen en moe. Al twee nachten zijn ze uit de slaap gehouden door jon geren die op zeer luidruchtige wij ze feest vieren. „Vannacht waren ze wel met een man of tachtig", zegt een van de botenbezitters. „Ze kwamen overal vandaan." Het gaat dan over veel lawaai (ge schreeuw, harde muziek in het na bijgelegen tunneltje) maar ook over intimiderend gedrag op de steigers waar de boten liggen. Jacqueline Keizer uit Sliedrecht lag in een van de boten te slapen toen jongeren bij haar de trossen los maakten. „We hoorden gebonk en mijn dochter riep 'mamma, ze zijn op de boot'. We zijn toch maar voorzichtig gaan kijken en toen bleek dat we weggedreven waren." Ze waren niet het enige slachtof fer. Ook een ander schip was losge sneden. De politie bevestigt de overlast van de laatste dagen. „Dat heeft on ze aandacht en we gaan het bespre ken" zegt woordvoerder E. Boot. Het haventje grenst aan de ene kant aan jongerencamping Duin en Strand. Tip? redactie@pzc.nl Gelokt door de charme van het strakke poppenlijfin de etalage was zij de luxe lingeriewinkel bi- nen gestapt. Met haar man. Hij wachtte nu lijdzaam voor het gordijn van het paskamertje. De vrouw wurmde zich aan de andere kant van dat gordijn in het luxe setje. Zij moest vaststel len dat haar lijf minder strak was dan dat van die pop in de etalage. „Ik krijg steeds meer het figuur van mijn moeder", giebel de zij quasi vrolijk in een dappe re poging de stemming erin te houden. De man deed in dat op zicht minder zijn best: „Dat is niet het figuur van je moeder. Het zijn aanhangsels die bij jou spontaan zijn gegroeid." MIDDELBURG - Hij lijkt er bijna voor gemaakt, de graanbeurs op de Dam in Middelburg, maar pas gisteren was hij voor het eerst in gebruik als ter ras. Speciaal voor het driedaagse mosselfestival hebben restaurants de Gouden Bock en la Piccola Italia er stoelen neergezet. Het jaarlijkse mossel festival is dit jaar groter dan ooit. Natuurlijk zijn de meeste mossels te vinden op de Vlasmarkt, maar ook op de Markt, het Koorkerkplein en dus de Dam zijn er activiteiten: veel optredens, dans, straattheater en een workshop mosselen berei den. foto Lex de Meester VLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen is vrijdagavond 3 augus tus het domein van standwerkers en koopjesjagers. Voor de 24e keer vindt de Midzomernachtmarkt plaats. De langste markt in zijn soort in Nederland, meldt de orga nisatie met trots. Er staan 350 kra men en twintig standwerkers, po dia voor optredens en er worden oude ambachten gedemonstreerd. De markt wordt om 20.00 uur geo pend door wethouder van econo mische zaken Conny Seijbel met kanonschoten. De markt wordt om 00.30 uur ook knallend afgeslo ten met een vuurwerk. De Midzomernachtmarkt is de der de grote markt die dit jaar in Vlis singen plaatsvindt, na de Paas- markt en de Pinkstermarkt. Op de Pinkstermarkt kwamen ruim twin tigduizend mensen af. Organisator Stichting Speciale Markten Zuid-West-Nederland sprak toen de verwachting uit dat het op de Midzomernachtmarkt nog druk ker wordt. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u I downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27