Peiling: doping alom Vrouwen worden gewelddadiger PZC Teun g francis Actie Gouden Kooi gestaakt zie pagina HET WEER: aJ-^21 0 jgL——-- Geregeld zon 3 6 t/m 3 9 UiV i.**- 4 kT* itt- Vrijdag 27 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 175 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl In Tour wordt volgens meeste Nederlanders volop doping gebruikt. NIJMEGEN - Dopinggebruik is wijd verbreid in de Tour de France. De helft van de Nederlanders denkt dat zeker de helft van het peloton gebruik maakt van verboden mid delen. Dat blijkt uit onderzoek dat bu reau Newcom gisteren deed onder ruim 700 Nederlanders. Dat ge beurde in opdracht van Wegener Dagbladen, waartoe de PZC be hoort. Bijna een kwart van de onder vraagden denkt zelfs dat alle ren ners die meedoen aan de Tour do ping gebruikt. Slechts to procent van de Nederlanders gelooft dat maar een enkeling slikt. Het toestaan van doping in het wielrennen kan amper op instem ming rekenen. 8o procent van de ondervraagden is tegen dopingge bruik in de Tour. 11 procent zou het beperkt toestaan van stimule rende middelen wel geoorloofd vinden. Iets meer dan de helft van de on dervraagden steunt het besluit van de leiding van de Raboploeg om gele-truidrager Michael Rasmus sen uit de Tour te halen en te ont slaan. Bijna een kwart is het daar niet mee eens. Rasmussen verloor het vertrouwen van de ploeglei ding omdat hij had gelogen over zijn verblijfplaats net voor het be gin van de Ronde van Frankrijk. Volgens een ruime meerderheid van de ondervraagden (68 pro cent) is het gebruik van doping niet nodig om succes in de Tour te hebben. Ruim een vijfde vindt ech ter dat doping onvermijdelijk is Driekwart van de Nederlanders denkt dat er in de Tour de Fran ce door tenminste een deel van het peloton verboden middelen worden gebruikt. voor succes. Renners die in de Tour op doping worden betrapt zouden levenslang van deelname moeten worden uitgesloten, vindt 54 procent van de ondervraagden. Bijna 40 procent is het niet eens met deze onverbiddelijke sanctie. Zondaars mogen wel financieel worden getroffen: 63 procent is het ermee eens dat sinds dit jaar renners die worden betrapt een jaarsalaris als boete moeten beta len. pagina 3: commentaar pagina 5: 'goed dat Raboploeg door gaat'; wielercriteria eerder bezorgd om weer dan om doping Dat de Raboploeg de Tour uitrijdt na het ontslag van kopman Rasmussen, emoties liepen hoog op. Kort voor de start van de zeventiende etappe vinden Nederlanders een goed besluit, zo blijkt uit de peiling. Maar makke- haalde Boogerd uit naar een toeschouwer die hem uitschold. lijk was het voor Rabo-renner Michael Boogaard gisteren duidelijk niet. De pagina 43: Boogerd: voor mij is deze Tour al voorbij. foto Christophe Ena/AP Aantal vrouwen dat van geweld wordt verdacht, is verdubbeld. door Martijn van Beek DEN HAAG - Vrouwen maken zich vaker schuldig aan geweld. Hoewel hun aandeel nog in het niet valt bij dat van mannen, verdubbelde 'in zeven jaar tijd het aantal vrou wen dat van geweld wordt ver dacht. In 1999 pakte de politie 4275 vrouwen met losse handjes op, in 2005 waren dat er 8621. Vooral meerderjarige vrouwen ko men vaker in aanraking met justi tie wegens geweld. Onder meisjes is de stijging iets minder groot. Een verklaring voor deze toename heeft de politie niet. „Emancipatie wellicht", oppert woordvoerder Cees den Bakker van de Raad van Hoofdcommissarissen. Onderzoeker Anthonie Polychro- nakis van de GGD Rotter dam-Rijnmond denkt dat de toe name vooral te maken heeft met de grotere aandacht voor huiselijk geweld. Aangenomen wordt dat bij het gebruik van geweld in een relatie vrouwen in één op de vijf gevallen de dader zijn. „Het is niet zo dat huiselijk geweld ineens veel vaker voorkomt, het komt wel meer aan het licht", zegt Polychro- nakis. Uit cijfers van de politie en het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat seksueel geweld en dief stal en afpersing met geweld man nenzaken bleven. pagina 11: zwakke geslacht heeft los se handjes 117e ETAPPE 1. Bennati 4.14.04 2.Fothen z.t. 3. Elmiger z.t. 23. De Jongh 9.39 ALG. KLASSEMENT 1Contador 80.42.08 2. Evans 1.53 3. Leipheimer 2.49 16. Boogerd 27.50 zie pagina's 4142 en 43 HILVERSUM - Op de website stop- goudenkooi.nl is het niet meer mo gelijk een petitie te tekenen tegen het Tien-programma De Gouden Kooi, lieten de initiatiefnemers gis teren weten. RTL Nederland maak te gisteren bekend dat het spraak makende programma het komen de seizoen in een gekuiste versie is te zien op RTL5. De Tour is niet meer welkom in Zeeland Directie Rabo wielerploeg hield Rasmussen te lang de hand boven het hoofd eens oneens g 49% 51% flEN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 8 en 9; Meningen: 11; Auto: 15; Beurs: 19; Economie: 20 en 21; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 35; Sport: 40 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Bezorgklachten? Bel: 0800 -023 12 31 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 'I ii i is II 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1