BMW brengt fans M3 in extase Suzuki presenteert pk-kanon Hayabusa Guitige Mini ook te koop met superzuinige diesel Za\ AutoTeam.nl sQSSVf Op zoek naar een mooie occasion? op^L Bekijk dan morgen zeker onze advertentie! PZC Vrijdag 27 juli 2007 1 5 le I van BMW/Sauber worden ge maakt. Volgens BMW kan deze au to met 12,5 liter benzine 100 kilo meter ver rijden. Dan zult u echt met uw autohatende bejaarde moeder onderweg zijn, want met een getunede motor, die per liter inhoud 105 pk genereert, zit je veeleer op een gemiddeld verbruik van 1:6. De elektronische stabiliteit is na tuurlijk met een knopje gewoon uit te zetten, want een beetje cou reur wenst niet door die moderne rimram gedwarsboomd te wor den. Hoewel het dan nadrukkelijk oppassen geblazen is. De elektroni ca is in staat de mate van stuurbe krachtiging in te stellen, afhanke lijk van hoe snel er gereden wordt. Hetzelfde geldt voor de schokdem- ping, die drievoudig gecontroleerd kan worden. Het maakt van deze BMW M3 een racer met personen- wagenuiterlijk en ongelooflijk fijn besnaarde techniek. Fabelachtig om te zien en vooral te ervaren. De eerste M in 1986 had nog de viercilinder waarmee Nelson Pi quet in zijn BMW Brabham kam pioen werd in de Formule I. Later kreeg de M3 een zescilinder met een inhoud van 3.0 en 3.2 liter. Nu is hij weer bij de tijd. Net zo bij de tijd als de Audi RS4, die an dere Duitse firma die dingt naar de hand van de kapitaalkrachtige consument die indruk wil maken op zijn sportieve vrienden. Bij BMW willen ze er volgend jaar toch honderd van verkopen in Ne derland. Voor 99.500 euro per stuk. BMW en Audi gunnen elkaar geen rust meer. Audi had al een RS4 met 420 pk. In september landt de nieuwe BMW M3 in Nederland. Eveneens supersnel en technisch briljant. door Rien van der Steen De M3 van BMW heeft al twee de cennia een ijzeren imago van stoe re en vooral snelle personenauto. Hij wordt gebouwd bij BMW M(otorsport) in Dingolfing, waar de motor, het chassis, de ophan ging en de carrosserie nieuw ge maakt worden, met gebruikma king van enkele originele onderde len van de Coupé. Want in feite zijn alleen de kofferklep, de rui ten, de twee portieren en de voor- en achterlichten overgenomen van de Coupé. De M3 is de eerste productieauto met een dakpaneel van sterk, maar licht koolstofvezel. Hoewel de com plete auto toch een kleine 1700 ki lo weegt. Wanneer al het vermogen nodig is, wordt de dynamo uitgeschakeld om zo min mogelijk vermogen te verlie zen. Het zijn die details die van de BMW M een sportwagen zonder weerga maken. Maar meest indruk wekkend is natuurlijk het hart, dat zijn ongelooflijke kracht via een cardanas en een sperdifferentieel aan de achteras afgeeft. Het lichtge wicht M3-blok wordt in Landshut - bij München - gefabriceerd, op dezelfde plek waar de motorblokken voor de De vierde generatie van de BMW M3 heeft maar weinig gemeen met de personenwagen, de 3 Se rie Coupé op basis waarvan hij ontwikkeld is. Per 3,8 kilo wagen gewicht heeft hij één pk. Dat doet eerder aan een exotische sportwa gen denken dan aan een brave, hooguit sportieve gezinsauto. We praten hier dan ook over de eerste M3 met achtcilinder kracht bron. De 4.0 liter V8 heeft 420 pk tot zijn beschikking, een maxi mumtoerental van 8400 en ook nog eens een verpletterend koppel van 400 Nm. Ondanks alles is de achtpitter 15 kilo lichter dan zijn voorganger, die het met zes cilin ders (in lijn) deed. BMW stelde de nieuwe M3 vorige week voor in het zuiden van Spanje, deels op het circuit van Ascari. Daar bleek hoe gemakkelijk deze nieuwste sportbolide van BMW naar een topsnel heid van 250 kilometer per uur raast - dan grijpt de be grenzer in - en in 4,8 secon den van o per uur brult. De Hayabusa is een groot verkoopsucces in de VS. foto GPD Marktleider Suzuki presen teerde in Rome een aan tal nieuwe modellen voor 2008, waaronder het super snelle pk-kanon Hayabusa. De Ha yabusa is een verkoopsucces in de VS. Daar worden er jaarlijks zeven duizend van verkocht. De nieuwe Hayabusa heeft er bijna 50 cc en een kleine 20 pk bij- gekregen en komt nu op 194 pk. Het ronde uiterlijk is hetzelfde ge bleven, al is de koplamp nu wat scherper gevormd. Dat geldt ook voor de uitlaten. Deze motor is in ons land waarschijnlijk in oktober leverbaar en hij kost 16.000 euro. De Suzuki B-King is eindelijk wel af en komt over een maand voor zo'n 15 mille in de showroom. De GSX650F komt ook dit jaar nog, een sportieve versie van de nieu we Bandit. De prijs zal zo rond de 7.500 euro komen te liggen. Suzuki is net als vorig jaar de best verkochte motorfiets in Neder land. Tot eind van de afgelopen maand werden er 2.274 verkocht. Dat zijn er 112 meer dan in dezelf de periode vorig jaar. Opvallend is dat de belangrijkste concurrenten Yamaha en Honda tot nu toe juist minder motorfietsen verkochten. Tot 1 juli werden in Nederland 10.738 motorfietsen verkocht, een stijging van bijna 10 procent. Honda daalde met 7 procent tot 1.179 motoren, maar behield daar mee wel de tweede plaats. Yamaha zakte ruim 2 procent naar 1.678. Nummer vier is BMW met 1.117 motoren (+4,9 procent) en Har- ley-Davidson bezet met 912 exem plaren (+14,1 procent) de vijfde plaats. Verder zijn procentueel ge zien de opvallende stijgers Triumph met 134 procent naar 361 motorfietsen, Piaggio (71 procent naar 200) en Moto Guzzi (62,5 pro cent naar 117). Piaggio profiteert vooral van de toenemende belang stelling voor motorscooters. De best verkochte motorfietsen zijn tot nu de BMW R 1200 GS (381), Suzuki 650 V-Strom (306) en de Harley-Davidson Softail (271). Fiat introduceert nieuwe common raildiesel T-Jet Fiat, uitvinder van de common raildiesel, noemt zijn nieuwste die sels T-]et. De 1.4 T-jet heeft zestien kleppen en een turbolader en brengt het tot 120 pk en in de sterkste versie tot 150 pk. De Bravo 1.4 T-Jet met 150 pk kost 22.795 eu ro, de Grande Punto 1.4 T-Jet met 120 pk is er vanaf 15.995 euro. 27e Truckstar Festival op TT Circuit Assen Het Truckstar Festival, Nederlands grootste transportevenement, be leeft op 4 en 5 augustus zijn 27e editie. Het chauffeursfeest op het TT Circuit van Assen trok de afge lopen jaren 65.000 bezoekers. Za terdag en zondag is het festival toe gankelijk vanaf 9.00 uur. Dagkaar ten kosten 16,50 euro. Porsche laat summum 911-lijn zien: de GT2 Porsche presenteert op de tentoon stelling in Frankfurt de sterkste 911 voor de openbare weg tot nu toe: de GT2. De sportauto met zijn gro te luchtinlaten aan de achterzijde en karakteristieke achterspoiler le vert 530 pk. In 3,7 seconden sprint de 911 GT2 naar 100 kilometer per uur. De prijs is nog niet bekend. Porsche 911 GT2. fotoGPf Een van de fijnste, kleinste diesels van dit moment is on getwijfeld de net verschenen Mini Cooper D. Hij brengt het met gemak tot een brandstofver bruik van 1 op 18 en dat zal met een bewuster gebruik van de rech tervoet nog heel wat zuiniger kun nen. Net als alle Mini's heeft de Cooper D dat lage voorruitje, dat de be stuurder vooral bij verkeerslichten parten speelt. Ook het drukke inte rieur is gebleven, net als de gerin ge bagageruimte en de ruimte op en voor de achterbank. Maar wie daar allemaal mee kan leven en de Mini desondanks omzeilde omdat hij geen zelfontbrander voor de aandrijving had, kan nu naar de dealer. De Cooper D doet het met een 1.6 liter krachtbron, die samen met PSA is ontwikkeld. Ook Ford en Volvo maken gebruik van het 110 pk genererende turbomotortje. Heel plezierig werkt de trekkracht van 260 Nm, waardoor veel schake len overbodig is. in de zesde ver snelling maakt de motor bitter wei nig toeren, en dat komt de econo mie ten goede. Het pretwagentje wordt door een toenemend aantal zakenmensen - actief op de leasemarkt - bere den. Om die reden werd een die sel voor fabrikant BMW/Mini zo belangrijk. Goedkoop is zo'n Cooper D aller minst. Want de dealer wil er 25.470 euro voor hebben, ongeveer 3200 euro meer dan voor een Coo per op benzine. Het stuurkarakter blijft bijzonder speels, al weegt de diesel beduidend meer dan de ben zinemotor. De Mini Cooper D rijdt fantastisch met zijn nieuwe dieselmotor. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15