Zeeland Spuitbuskunst voor natuur Rem op uitbreiding woonzaken Poortvliet V-x Hastens 7^ Hastens Mega Store Antwerpen z PZC Zaterdag 28 juli 2007 I 29 De graffitipanelen van Herr Seele staan nu binnen. De kunstwand in de openlucht in Zeebrugge dreigde deze week finaal aan flarden te waaien in de storm. foto Camile Schelstraete Grafïïtikunst na harde wind verplaatst naar een binnenplek. door Ronald Verstraten ZEEBRUGGE - „Eigenlijk", geeft El- win van Herck toe, is hij „zelf ver schoten van de impact" van de graffitimuur in Zeebrugge. Als hoofdorganisator van het zomer- evenement X-Beach had hij het kunstproject een bijrol toegedacht. „Maar nu blijk het de eyecatcher te zijn." Begin deze week zullen Van Herck en zijn stichting wel geschrokken zijn. Hoewel de palen die de graffi tipanelen moesten dragen drie me ter diep in de grond staken, dreig de de kunstwand finaal in elkaar te waaien door felle storm. „Tegen pieken van ruim 9 Beaufort is niets te doen", zegt Van Herck. Met zijn medewerkers staat hij de hele week garant voor activiteiten op het gebied van sport (beach ten nis), spel (paintball), muziek en cultuur. De kunstwerken werden wegge haald en woensdag opnieuw opge hangen, maar dan binnen, in de feesttent van X-Beach op het Zee- brugse strand. Die heeft de storm wel doorstaan, maar is dan ook verankerd met 30.000 kilo beton. Er waren uiteindelijk drie panelen definitief vernield. De graffitiwand was 200 meter lang, met kunstwerken aan beide kanten, die in totaal 800 vierkante meter besloegen. Tachtig graffiti kunstenaars uit heel West-Europa, van Nederland tot Spanje en Italië toe, droegen er gratis aan bij. Net zoals de materialen om niet ter be schikking werden gesteld. De op brengst gaat immers in zijn geheel naar het Wereldnatuurfonds. De kunstwerken worden morgen per paneel geveild. Er geldt een mi nimumbod van 100 euro per pa neel van 2,5 bij 1,25 meter. Maar dat is in verscheidene gevallen al overschreden. Via de organisatie en ook internet (Ebay) kunnen be langstellend een bod doen. Zo is voor een paneel al 1000 euro gebo den en voor andere enkele honder den euro's. Hoewel de deelnemers als beken de kunstenaars gelden in graffi ti-kringen, springt vooral Herr See le er uit. De cartoon-maat van Ka- magurka heeft stripfiguur Cowboy Henk uit de spuitbus getoverd, af gebeeld als zeemeerman met twee vinnen. Het over drie panelen ver deelde kunstwerk zal naar ver wachting het hoogste bedrag gaan opleveren. Het enige werk dat nog buiten, op het strand is te zien, is van de Gentse kunstenaar Fred Fassaert. Een gigantisch werk binnen is van Brusselaar Alosta. Een ongewoon agressief schreeuwende panda pro testeert bij het omkappen van bo men in een regenwoud. Het sluit aan bij het werk van het Wereldnatuurfonds, terwijl ande re thema's over 'strand en zee' gaan en 'fossielen', „je zou bijna denken dat ze zijn geschilderd in plaats van gespoten", merkt Van Herck terecht op. De graffitipanelen zijn nog tot morgen gratis te bekijken op het strand van Zeebrugge-Bad. Jongen lichtgewond bij aanrijding Schoondijke SCHOONDIJKE - Een zeventienjarige bromfietser uit de gemeente Sluis is gisterochtend lichtgewond ge raakt bij een aanrijding in de Lan ge Heerenstraat in Schoondijke. Rond negen uur reed een dertigja rige automobilist uit België vanaf een uitrit de weg op, maar verleen de daarbij geen voorrang aan de Sluise bromfietser die zich op het fietspad begaf. De jongen hield aan de botsing een aantal schaaf wonden over. Terneuzenaar breekt een lantaarnpaal terneuzen - Een 26-jarige automo bilist heeft donderdagavond in zijn woonplaats Terneuzen een lantaarnpaal omver gereden. De man verloor op de rotonde in de Guido Gezellestraat de controle over zijn auto. Net voorbij de af slag naar de Rooseveltlaan raakte hij in een slip en reed de stoep op. Hij kwam tot stilstand tegen een lantaarnpaal, die door de klap brak en op zijn auto belandde. De man kwam met de schrik vrij. Diefstal stroomkabel in Terneuzen terneuzen - In de nacht van don derdag op vrijdag zijn in Terneu zen elektriciteitskabels gestolen met een totale lengte van enkele honderden meters. De diefstal werd gepleegd op een bedrijfsterrein aan de Mr. F.J. Haar- manweg. De totale waarde van de gestolen kabels bedraagt meer dan vijfdui zend euro, aldus de politie. De politie stelt naar aanleiding van de diefstal een onderzoek in. Woonboulevard uit Bergen op Zoom tekent bezwaar aan. door Rob Paardekam poortvliet - De woonboulevard van Bouman-Potter in Poortvliet kan voorlopig niet uitbreiden, om dat de meubelboulevard in Bergen op Zoom daartegen bezwaar heeft aangetekend bij de provincie. „Ik begrijp er niets van", zegt direc teur A. Bouman. „We zijn hele maal geen concurrenten van el kaar." Themapark Bergen op Zoom BV, zo heet het bedrijf achter de Berg se winkels, vreest echter wel dege lijk nadelige gevolgen van een gro tere woonboulevard in Poortvliet. Bouman-Potter wordt straks twee keer zo groot. Dat kan, omdat het bedrijf drie hectare grond van buurman Budelpack heeft ge kocht. Bouman wilde nog dit jaar beginnen met uitbreiden, maar M I m ~7 MMÉ v' kan dat nu op zijn buik schrijven. „Ik heb niets tegen gezonde con currentie", zegt J. van Hapert van Themapark Bergen op Zoom BV. „Maar wel tegen kannibalisme, en daar is hier sprake van. Als je an derhalf uur met de auto rijdt, kom je zo ongeveer acht grote meubel boulevards tegen. De rek is er ge woon een keertje uit." Van Hapert benadrukt dat de bou levard in Poortvliet maar een ver gunning had voor zevenduizend vierkante meter, en daar dus al ver overheen zat. A. Bouman begrijpt de vrees van uit Bergen op Zoom niet. „We pra ten over twee totaal verschillende werelden", zegt hij. „Bergen heeft een low-budget-boulevard, terwijl wij in het midden- en hoge seg ment zitten." De directeur weet niet hoe groot de vertraging zal zijn. „Maar ze kunnen het lang rek ken", beseft hij. „Na de provincie kun je ook nog naar de Raad van State." gratis parkeren - overdekt winkelen /TT A 1 T T* 6 s |j|! wvv .hastens, hc since 1852 Vlaamse Kaai 20 Antwerpen Tel. 03 237 73 83

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 129