nauwelijks iets te snuffelen' Veel interesse voor fotowedstrijd Sluis Belfort en gemeentehuis brandveiliger Dieven steken bewoner neer Aanhoudende regen maakt akkers drassig en polderwegen modderig, waarschuwt waterschap pzc Zaterdag 28 juli 2007 I 27 door Frank van Coaten sluis - De gemeente Sluis treft con crete maatregelen om de brandvei ligheid van het belfort in Sluis en het gemeentehuis in Oostbutg te verbeteren. Het gaat om een brand- meldinstallatie, noodverlichting, een vluchtrouteaanduiding en een ontruimingsinstallatie. Het huidige alarm is verouderd en voldoet niet meer aan de eisen. Door het college is een aantal offer tes aangevraagd. Die worden na de bouwvak ingediend. De gemeente treft deze maatregelen naar aanlei ding van kritiek van een inspec teur van het ministerie van Vrom. Die constateerde dat beide ge meentelijke gebouwen niet aan de eisen voldoen. De inspecteur is te vreden over de maatregelen. AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW HAERS VERBOUW REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroa'l 0madc VEKA ng www.haers.net Tel. 0115-491282 ZONNEMAIRE - Een 39-jarige man uit Zonnemaire is in de nacht van donderdag op vrijdag neergesto ken door inbrekers. Het slachtoffer werd rond half twee 's nachts wakker omdat zijn honden aansloegen. Hij ging op onderzoek uit en zag dat vier man nen bezig waren in te breken in zijn schuur. De man ging er op af en er ontstond een schermutseling waarbij hij gestoken werd. Het viertal vluchtte daarna in een au to. Het slachtoffer is naar het zie kenhuis gebracht en geopereerd. Volgens de politie maakt de man uit Zonnemaire het naar omstan digheden goed. Van de vier inbre kers ontbreekt vooralsnog ieder spoor. Zeventig mensen stuurden al een foto naar-Stadsraad. door Frank van Cooten SLUIS - De fotowedstrijd 'Sluis an ders bekeken' slaat aan. De stads raad Sluis kreeg gisteren maar liefst vijftig inschrijvingen binnen. De wedstrijd is een initiatief van de stadsraad met steun van de mid denstandsvereniging en de ge meente Sluis. Het totaal aantal inschrijvingen staat nu op zeventig. De stadsraad is blij met de grote belangstelling van gisteren maar roept nogmaals iedereen op een foto in te sturen. Inschrijven kan nog tot en met 4 1 augustus. Het inschrijfgeld be- draagt vijf euro per foto voor vol wassenen en 2,50 euro voor kinde ren tot 12 jaar. Het doel van de wedstrijd is Sluis verder cultureel op de kaart te zet ten. De opbrengst wordt gebruikt voor het 'Rondje Rozenoord', een wandelpad voor mensen die slecht ter been zijn. Het pad voert van verzorgingshuis Rozenoord en de Toren van Bourgondië aan de Hoogstraat over camping De Mei doorn naar het henenpark aan de Zuiddijkstraat en terug via de Sint Pieterstraat. Een deel van het pad is inmiddels gerealiseerd door de gemeente. De opbrengst van de fotowedstrijd wordt aangewend als bijdrage aan de aanleg en verbetering van de verdere route. Van de winnende foto's wordt een kalender gemaakt. De foto's wor den beoordeeld door een jury. Ze worden voorafgaand aan de jure ring tentoongesteld in de etalages van winkels en horecagelegenhe den in Sluis. De prijsuitreiking is op 22 september in De Keure. Schap vraagt boeren om slik op de weg direct te melden. door Peter Oggel TERNEUZEN - Automobilisten en an dere gebruikers van polder- en plattelandswegen opgelet! Met de aanhoudende regen bestaat het ri sico dat tijdens de oogst modder en slik op deze wegen achterblijft, met mogelijke gevolgen voor de verkeersveiligheid. Dat betekent dus: slipgevaar. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft boeren gisteren in een offi ciële oproep gevraagd om modderi ge polderwegen direct bij het schap te melden. Het waterschap is beheerder van ruim 1500 kilome ter plattelandsweg en daarmee ook verantwoordelijk voor de ver keersveiligheid. Na een melding van modderige wegen bekijkt een opzichter van het waterschap vervolgens of er maatregelen genomen moeten worden. Dat kan zijn reiniging van de weg, eventueel door de veroor zaker zelf of, in het uiterste geval, zelfs tijdelijke afsluiting van de be treffende weg. De oproep is niet bepaald zonder reden. Aanleiding is de hevige re genval van de afgelopen periode, als gevolg waarvan het probleem 'slik op de weg' plotseling actueel is geworden. Normaal waarschuwt het waterschap vooral in de herfst- periode tijdens de bietencampag ne. Maar nu al heeft de regen vele akkers drassig gemaakt, terwijl boe ren toch echt hun land op moe ten. Met de oogsttijd in aantocht ko men de agrariërs en loonbedrijven met zware machines op het land, Waterschap Zeeuws-Vlaanderen waarschuwt automobilisten voor modder op polderwegen. Ze moeten hun snelheid matigen in het buitengebied. tractoren en combines bijvoor beeld. En anders moeten ze wel op het land zijn voor onderhoud van het gewas. En dus maken ze dan ook gebruik van de polderwe gen. Het gevolg is dat slik van het land op de weg terechtkomt. „De kans dat tractoren en machi nes sporen van modder op de we gen achterlaten is groot", waar schuwt woordvoerster Monique van de Pas van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Agrariërs wordt ook gevraagd de bekende waarschuwingsborden van de bietencampagne met de tekst 'modder op de weg' te plaat sen, als waarschuwing voor andere weggebruikers om de snelheid te matigen. Maar dan nog blijft het zaak dat de vervuiling zo spoedig mogelijk wordt verwijderd om on gelukken te voorkomen, aldus het waterschap. Overigens geldt in het buitenge bied al een maximumsnelheid van 60 kilometer. Rudi Clemminck: 'Op een gegeven moment had ik genoeg van de controle van de mestopslag bij de boeren. In Sas van Cent was het werk veel gevarieer der.' foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 127