Zeeland PZC Fors minder harddrugspanden ZONDAG GEOPEND Toeristen krijgen geen genoeg van jaarmarkt Groede Brugman L ZEEUWS-VLAANDEREN 35 25 26 en 27 KORTING Dronken Belg is hardleers Erik de Bruyn werkt aan nieuw filmscript Zaterdag 28 juli 2007 Milieuambtenaar Rudi Clemminck blikt terug Tip? redtern@pzc.nl Politie nam in 2006 voor ruim vier miljoen euro drugs in beslag. - door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het aantal harddrugs panden in Zeeuws-Vlaanderen is in anderhalf jaar aanzienlijk ge daald. Waar de politie begin vorig jaar nog veertig dealpanden in het vizier had, is dat aantal nu terug gebracht tot vier of vijf. Districtschef Jan Dalebout van de politie in Zeeuws-Vlaanderen spreekt voorzichtig van een succes, dat is te danken aan het project Houdgreep. Het project om drugs overlast te bestrijden loopt al elf jaar, was succesvol, maar werd na verloop van tijd afgebouwd. „We hadden de drugsproblema tiek onder controle, maar sinds 2005 nam het aantal dealpanden weer toe. De handhaving moest daarom worden aangescherpt. Het Houdgreepteam is uitgebreid tot vijf man (was eerst 2,7, red.). We krijgen nu steeds beter in beeld wat er op dit gebied in Zeeuws-Vlaanderen aan de hand is", vertelt Dalebout. Dat komt mede omdat het project is uitgebreid naar de gemeenten Hulst en Sluis. Ook daar kunnen mensen naar een drugsoverlasttele- foonlijn bellen. „We concluderen dat de accenten toch vooral in Ter- neuzen liggen. In Sluis valt de harddrugsproblematiek mee, in Hulst zijn er wel wat panden die extra aandacht vragen. Het lastige IW^ De intensivering en uitbreiding van het drugsoverlastproject Houdgreep werpt vruchten af: het aantal harddrugspanden is nu op één hand te tellen. is dat deze scene heel dynamisch is geworden. De overlast kan dus zo weer ergens anders opduiken. Vroeger kon je simpelweg op basis van waarnemingen op straat op sporen, maar helaas: het criminele gilde is een stuk slimmer gewor den." In 2006 nam de politie in- de regio voor ruim vier miljoen euro drugs in beslag, rolde zij 110 hen nepkwekerijen op (gemiddeld 2 a 3 per week) en arresteerde zij 39 harddrugsdealers. Dalebout: „Veer tien dealers zijn in bewaring ge steld. De meesten zijn afkomstig uit de Randstad en hielden zich vooral op in pandjes in de binnen stad van Temeuzen. Inmiddels hebben wij de contacten met de ei genaren van deze panden geïnten siveerd, zodat we kunnen meekij ken wie de huurders zijn of wor den." Dalebout stelt dat het hard drugsmilieu in Temeuzen de voor bije anderhalf jaar een flinke slag is toegebracht, maar hij waakt voor verslapping. „Zeker gezien de commotie rond de aanstaande ver plaatsing van de koffieshops in Ter- neuzen. We zitten nu in een cru ciale fase, dus wil ik de capaciteit van Houdgreep in standhouden." van 12.00 tot 18.001 °*tl"LKEUKEN5 en badkamers* Hulst** Absdaalseweg 19 - Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS 'Kijk voor de actievoorwaarden op vww.brugman.nl Duizenden mensen schuifelen voetje voor voetje door het dorp. door Frank Cijsel CROEDE - Struinen over een jaar markt vinden toeristen bijzonder aantrekkelijk. Ook in Groede lie pen gisteren duizenden mensen voetje voor voetje door de straten. De markt in het dorp is een tradi tie geworden en is niet meer weg te denken. De marktkramers stonden ook de ze keer weer schouder aan schou der en de parkeerplaatsen aan de rand van het dorp waren moeilijk te vinden. De markt is al jaren een duidelijke promotie voor het dorp en de streekproducten die er voor handen zijn. Het waren veelal toe risten die genoten van de gemoe delijke sfeer en ze kunnen er ken nelijk geen genoeg van krijgen. De eerste standhouder stond om iets voor vijven zijn spullen al uit te stallen. Naast kooplieden en par ticulieren waren kunstenaars en hobbyisten actief, en et was van al les te koop: van sieraden tot speel goed, rozen, dvd's, kleding en veel serviesgoed. Verder viel er veel te snacken: er werden wafels gebak ken, er stond een viskraam en er werden Indische gerechten klaarge maakt. De terrasjes zaten vol. De Stichting Zwerfkat van Bart en Emmy Versluys had tijdens de open dag in het Slijkstraatje niet over belangstelling te klagen. De opbrengst komt ten goede aan de verzorging van de dieren. Het beeldenmeisje op de jaarmarkt van Groede had over publieke belangstelling niet te klagen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Een dronken automo bilist uit Oostende toonde zich vrijdagochtend rond half zes op de Guido Gezellestraat in Terneuzen wel erg hardleers. De 29-jarige Belg had eerder die nacht in het centrum van de ha venstad een rijverbod van twaalf uur gekregen, omdat hij onder in vloed van alcohol verkeerde. Agen ten zagen hem later toch weer in een auto rijden. De man werd meegenomen naar het bureau en wordt voorgeleid. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125