Het team Roovers is buitengewoon KRAS.NL /)e tmak Ut\W itk S( l^AifkiCHid K fyeoo^deCitiq Duits MERENGEBIED HART van DUITSLAND GRONINGEN Belgische ARDENNEN PZC Zaterdag 28 juli 2007 3 1 Mark Roovers van restaurant Roovers. foto Ruben Oreel Redacteuren Edith Ramakers en Ray mond de Frel be zoeken deze maand restaurants waar onge dwongen met de handen eten heel gewoon is. Edith ging naar restaurant Roovers aan het Veerse Meer in Veere. lammer, Patrick de gastheer van de avond ver telt bij het vertrek dat hij een van de weinige uit verkorenen is voor de opleiding design voor mo toren en auto's in Turijn. De ex-student van de Roosevelt Academy, die nu nog een zomerbaan- tje heeft bij restaurant Roovers, is er gelukkig mee. Heel fijn voor Patrick, maar jammer voor Roovers en zijn gasten. Hij reageerde gevat op onze opmerkingen en als we het al niet hadden, dan zouden we van hem goede zin hebben ge kregen. We gunnen hem vijf sterren voor de be diening. Terug naar de menukaart, die vaak wisselt. Geen beduimeld boekwerk met een bruine neplede- ren kaft, maar twee fel oranje velletjes. We krijgen stokbrood met tapenade bij de aperi- tiefjes en zien de lucht langzaam rood kleuren door de ondergaande zon. Roovers maakt zelf recla me met de slogan dat hij misschien wel het mooiste terras van Zeeland heeft. Mark Roovers, de eigenaar/kok schept niet op, vanuit veel plaatsen kijk je ver weg over het Veerse meer. We gaan binnenzitten, de avond brengt frisse lucht met zich mee. Vier Duit sers volharden op het ter ras, maar de houtkachel op het terras wordt hoog opge stookt. Vooraf bestellen we een sa lade met linzen,aubergine- kaviaar en geitenkaas (7,50 euro) en carpaccio met par mezaanse kaas en pijn boompitten (7,50 euro). De vegetarische salade is op smaak gebracht met veel munt. Ik hou van het kruid, maar ik kan me Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Roovers is ei genzinnig. Een sterk team, onder lei ding van Mark Roovers, dat flair heeft. Conclusie: Voor weinig geld kun je er lekker eten. Laat je niet afschrikken door het rommelige parkeerterrein en de toegangsweg naar het restaurant. De shabby uitstraling verdwijnt bij bin nenkomst. Kijk voor eerdere afleveringen op: www.pzc.nl/smaakvan voorstellen dat sommigen de munt te overheersend vinden. Met de geitenkaas springt Roovers niet zui nig om. Een minpunt is de auberginekaviaar, die aan de koude kant is. Kou doodt de hartige mediter rane smaak. Toch, door de vele gevarieerde smaken van de andere producten, slaat de balans door naar een dikke voldoende. De salade zou met evenveel gemak een maaltijd salade genoemd kunnen worden. De carpaccio is flinterdun gesneden en met de pijnboompitten is met gulle hand gestrooid. Het voorafje is een aanrader voor de vleeseters. Naast de twee vegetarische hoofdgerechten, pas ta putanesca (11,00 euro, die bestaat uit peterse lie, tomaten, olijven en kappertjes) en de pasta al tartufo (12,50 euro) kiezen we als tegenhanger een kuiken met ratatouille en ovenaardappelen (16,50). Op de penne is een handje rucola ge strooid. De wat wrange walnootachtige sla gedijt goed met de pasta's. Zeker de pasta al tartufo met veel vers geschaafde truffel is lekker. Ik zou er haast mijn vingers bij opeten. Mijn tafelgenote legt daadwerkelijk het bestek terzijde. Een kip kluif je met de handen, vindt ze. Patrick heeft het opge merkt en brengt een kom metje citroenwater. „Ik zie van een afstandje dat u het lekker vindt", zegt hij. Hij is bijdehand en heeft bijge dragen aan een gezellig avondje uit. Of hij verder nog iets voor ons, 'drie lie ve kleine dames' kan bete kenen? Lief en klein? Kom Patrick, ga toch maar stude ren in Italië. onvoldoende matig voldoende goed uitstekend Café-restaurant Roovers: openingstijden: maandag t/m zondag van 12 tot 24 uur. Adres: Polredijk 19, 4351 RT Veere (tussen Veere en Vrou wenpolder, bij jachthaven Oostwatering). Telefoon: 0118-506200/ 06-49729992. Fax: 0118-506201. www. resta uran troovers. n l. Aankomstdata: maandag en vrijdag van 6/8 t/m 29/10 U verblijft in het 4-sterren Courtyard Frankfurt Messe, inclusief ontbijtbuffet. Dit hotel ligt aan de rand van het Niedwald en beschikt over o.a. bar, restaurant, zwembad en zonneter ras. U verblijft in een buitenwijk van Frankfurt in een groene omgeving. In Frankfurt moet u beslist een kijkje nemen bij het operagebouw en het Goethehaus. In dit fraaie huis, bracht de bekende dichter zijn jeugd door. Ook de Dom, waar u een prachtig uitzicht heeft over de stad, mag u niet overslaan. In de omgeving zijn Wiesbaden, de hoofdstad van de mooie deelstaat Hessen en Bad Homburg; bekende kuuroorden een bezoek meer dan waard. Ook leent de omgeving zich uitstekend voor het maken van wandel- en fietstochten. Reisnummer AUTO 26.159, zie www.kras.nl/26159 Aankomstdata: maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 10/8 t/m 31/10 U verblijft in het gezellige familiehotel Dolesca Park. Dit hotel ligt nabij het plaatsje Vielsalm en wordt omgeven door een enorme tuin. Het hotel beschikt over o.a. lounge met openhaard, restaurant en tegen betaling gebruik sauna en buitenzwembad. Het stadje Vielsalm ligt midden tussen de steile rotsen, dennenbossen en groene heuvels. Vlakbij het stadje ligt de Baraque de Fraiture, met zijn 652 m het op één na hoogste punt van België. Ook moet u beslist een bezoekje brengen aan Spa; de parel van de Ardennen, waar u vele bronnen kunt vinden. Ook noemen we Houffalize, met een verscheidenheid aan landschappelijk schoon. Hier kunt u heerlijk wandelen. U ziet het, u zult zich geen moment vervelen! Reisnummer AUTO 26.091, zie www.kras.nl/26091 4-/5-/8-daagse autovakanti Volop genieten in deze mooie streek! Aankomstdata: maandag en vrijdag van 6/8 t/m 26/10 U verblijft in het 3-sterren Van der Valk Hotel Spornitz, inclusief ontbijtbuffet. Dit hotel ligt aan de rand van het plaatsje Spornitz, in het merengebied van Mecklenburg. Het hotel beschikt over o.a. een lift, restaurant, huisbar, zonneterras en fitnessruimte. Vanuit Spornitz kunt u diverse uitstapjes maken. Breng een bezoek aan Schwerin, de stad van de zeven meren. Hier kunt u heerlijk winkelen of één van de musea bezoeken. In de omgeving van het hotel kunt u ook heerlijk erop uittrekken te voet of per fiets door mooie bossen, uitgestrekte landerijen en vriendelijke dorpjes. Of u kunt naar natuurgebied Lewitz, dat dichtbij het hotel ligt. En vergeef vooral Schloss Ludwigslust niet! Reisnummer AUTO 26.037, zie www.kras.nl/26037 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 Si Scherp geprijsd! 3-/4-/5-daagse autovakantie Hessen Luxe en voordelig genieten in deze veelzijdige streek! vanaf 3*/4-/5-daagse autovakantie Hotel midden in de natuur en nabij het centrum! 3-/4-/5-daagse autovakantie Ontdek de schitterende omgeving Nérgens voordeliger! vanaf Aankomstdata: maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 4/8 t/m 19/9 U verblijft in het comfortabele 3-sterren Hampshire Hotel Plaza Groningen, inclusief ont bijtbuffet. Het hotel ligt aan het mooie natuurgebied 'Hoornse Meer', op een steenworp afstand van de bruisende stad Groningen. Het hotel beschikt over o.a. restaurant, gezellige bar, verwarmd binnenzwembad en gratis parkeergelegenheid. De grootste trekpleisters in Groningen zijn het moderne Groninger Museum en de 97 meter hoge Martinitoren. In het autovrije centrum vindt u een gevarieerd aanbod aan winkels, terrasjes en cafés. Vergeet u niet door de kleine straatjes als 'Oude Kijk in 't Jatstraat', de Folkingestraat en de Oude Ebbingestraat te wandelen. Hier bevinden zich diverse aparte winkeltjes. Reisnummer AUTO 26.096, zie www.kras.nl/26096 Absolute prijskraker! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 121