Kermis Renesse voor softie en durfal ijzondere locatie Jongeren krijgen vermaak bezorgd SP wil lokale afdeling in gemeente Tholen Drankrijder is rijbewijs kwijt s PZC Zaterdag 28 juli 2007 27 Zomerkaravaan trekt Wie zich eens lekker door elkaar wil laten schudden, vindt zijn weg wel op de kermis in Renesse. foto Dirk-jan Gjeltema Kerk middelpunt van spetterende attracties voor jong en oud. door Ali Pankow RENESSE - Als er een prijs zou be staan voor de meest doordachte opstelling, zou de kermis van Renesse daar zeker voor in aanmer king komen. Het blijkt verrassend hoeveel verschillende attracties er op een relatief kleine oppervlakte een goed plekje hebben gekregen. Met letterlijk de kerk in het mid den is de Renesser kermis gister middag begonnen met een breed aanbot! aan vertier. Naast ijzingwekkende apparaten die de wereld letterlijk op zijn kop zetten, is er ook opvallend veel ver maak voor kleine kinderen, even als attracties die nostalgie oproe pen. De Kop van lut bijvoorbeeld, de schiettent, ballen gooien, touw tje trekken, ringen werpen en Ad- venture Island, die vroeger Cake walk werd genoemd. Mooie blikvanger biedt het House of Horror, oftewel het spookhuis met drie verdiepingen. Een zeer uit de kluiten gegroeide heks Euca- lypta (borstomvang 2,5 m en schoenmaat 83) praat de klantjes naar binnen. Op haar schouder knipoogt de raaf Krakras de pas santen gemelijk toe. Wie het heftig wil, kan terecht in de Booster, een soort molenwiek die tot ver boven de kerktoren uit rijst met stoeltjes aan beide kan ten. Wie eenmaal tussen de beu gels geklemd zit, heeft niet alleen een aantal mega-omwentingen voor de boeg, maar ook tegen draadse buitelingen om het specta culairder te maken. Wie die Boos ter nog wat rechtlijnig vindt, moet zeker de Impact proberen. Die reikt iets minder hoog, maar zwaait sneller en schudt veel hefti ger. In vergelijking daarmee houdt de Shaker het wat rustiger. Je wordt als passagier wel door elkaar gerammeld, maar het hoofd blijft boven. Dat geldt niet voor de Su perstar, die zijn bezoekers afwisse lend het luchtruim en de grond van alle kanten laat bekijken. Wie zich vooraf tegoed heeft gedaan aan suikerspin, wafel, zuurstok, spekkie of stoofpeerbol (variant op de oliebol) zou daar best eens last van kunnen krijgen. Wie er kent geen durfal te zijn, kan zich op de Renesser kermis ook uitste kend vermaken. Met gokken bij voorbeeld (bulldozerspel, grijpers en duwers) of in de botsautootjes, want dat zijn blijvertjes. Ook in het glazen doolhof blijven de be zoekers met beide benen op de grond, hoewel ze het spoor er snel bijster raken. Ook de Grand Ganyon biedt soe laas. Met cowboys en indianen bij de entree oogt die attractie sensa tioneel, maar blijkt uitstekend ge schikt voor een veilig tochtje met de trein door het 'Wilde Westen'. De kermis in Renesse is nog tot en met woensdag geopend van 11.00 tot 24.00 uur, maar is zondag de gehele dag gesloten. open huis gehouden. Belangstellen den kunnen een kijkje nemen in de modelwoning. De twee-on- der-één-kap woningen worden voor 349.000 euro in de markt ge zet. Voor de vrijstaande woningen dient meer neergeteld te worden. De kopers krijgen volgens Ver- schuure absoluut waar voor hun geld. „De woningen zijn ruim op gezet. De vrijstaande woningen hebben drie slaapkamers en daar boven nog een grote zolder. Daar kun je ook nog een slaapkamer bouwen als dat nodig zou zijn. De bouw van de woningen gaat in augustus van start en gerekend wordt met een relatief korte bouw tijd. Het is de bedoeling dat de wo ningen rond maart 2008 opgele verd worden. Huizen op bedrijvengrond De gemeente Schouwen-Duive- land is al jaren bezig bedrijven uit de dorpskernen en naar be drijventerreinen te krijgen. In Renesse is daardoor al op meerdere locaties grond vrijge komen voor woningbouw. Op de hoek van de Lindelaan zat vroeger een garagebedrijf. Woningbouwcorporatie Zeeuw- land bouwde er een senioren complex. Doe-het-zelfzaak Doe-Land ver dwijnt van haar stek aan de Ho- gezoom. Hier komen geen hui zen, maar speelautomatenhal Funhouse. Werkgroep ontplooit de komende maanden veel activiteiten. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Tholen krijgt wellicht een lokale afdeling van de SP. Een werkgroep met veertien Thoolse SP-leden gaat de komen de maanden hard aan de weg tim meren. Onder begeleiding van SP-raadslid Ger van Unen uit Hulst en SP-be- stuurder Patrick Keizer moeten ze bewijzen dat ze het waard zijn om een lokale afdeling te worden. Dat mag namelijk niet zomaar van de landelijke SP. „Je moet in je ge langs vier dorpskernen met spelprogramma. MIDDELHARNIS - De medewerkers van het Jongerenwerk in de ge meente Middelharnis trekken er gedurende de zomervakantiewe- ken op uit met de zogeheten Zo merkaravaan. Zij bezoeken wekelijks vier dorps kernen met een sport- en spelpro gramma. Hoewel het tot nu toe niet nodig is geweest, blijkt de Zo merkaravaan met ijskast, koele drankjes en parasols ook voorbe reid op hoge temperaturen en veel zonneschijn. Het programma dat de Zomerkara vaan te bieden heeft, omvat: pan- nakooi, trampoline en basketbal. Het geheel wordt omlijst met een gevarieerd muziekaanbod ter ver hoging van de sfeer. De standplaatsen zijn de skate- baan bij de Staver in Sommelsdijk op maandag, het speelveld aan de H. J. van Beierenlaan in Nieuwe Tonge op dinsdag, het Diekhuus- plein in Middelharnis op woens dag, speelveld Zeedijk in Stad aan 't Haringvliet op donderdag en het Rubensplein, weer in Middelhar nis op de vrijdag. De Zomerkaravaan is van maan dag tot en met donderdag van 12.00 tot 16.00 uur aanwezig en op vrijdag van 12.00 tot 20.00 uur. Het activiteitenaanbod op locatie is een initiatief van Jongerenwerk Goeree-Overflakkee. meente minimaal vijftig leden heb ben en flink wat activiteiten ont plooien", legt Keizer uit. Die leden zijn er, en dus is het nu zaak om de boer op te gaan. Het eerste wapenfeit van de werk groep is een enquête over het Hol land Huis in Scherpenisse, die be gin volgende maand wordt gehou den. „Daarnaast willen we ons dé ze zomer op veel evenementen la ten zien", vertelt Keizer. Als het echt tot een afdeling komt, is het volgens hem geen automatis me dat die in 2010 meedoet aan de lokale verkiezingen. „Daar moet je wel gekwalificeerde mensen voor hebben. Je kan ook heel veel doen zonder in de raad te zitten." BRUINISSE - Een 52-jarige vrachtwa genchauffeur uit de gemeente Schouwen-Duiveland is donder dagavond rond kwart over acht be trapt met een flinke borrel op. De man reed over de N59 bij Brui- nisse en botste met zijn vrachtwa gen tegen een lantaarnpaal. De po litie heeft de man een blaastest af genomen en daaruit bleek dat hij veel te diep in het glaasje had geke ken. Hij had bijna vijf maal de toegesta ne hoeveelheid drank op. De man moest zijn rijbewijs inle veren. De vrachtwagen raakte aan de zijkant beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 117