Voetpad Hogeweg steen des aanstoots Kleinschalig bouwproject op Na alle spelletjes en boeken nu de zon in... Zierikzee eldorado voor boekenliefhebber 26 Zaterdag 28 juli 2007 pzc S ■■I Eindelijk was er een kansje te recreëren op het water, foto Dirk-Jan Cjeltema Vakantiegangers halen schepjes, emmers en stoelen tevoorschijn. door Melita Lanting ouddorp - Na dagen van spelletjes doen, dorpen en steden bekijken en boeken lezen was het gistermid dag eindelijk weer fraai genoeg om naar het strand te gaan. Op de parkeerplaats bij bezoekers centrum De Grevelingen komen na het middaguur achter elkaar de auto's aanrijden met daarin gezin nen. De kofferbak gaat open en de schepjes, emmertjes en strandstoe len komen tevoorschijn. De familie van Walsum uit Bent huizen installeert zich op een be schut plekje. „We waren eerst op het Noordzeestrand maar daar waaide het echt veel te hard." Ze gaan vaak in deze regio op va kantie. „Mijn ouders hebben hier een huisje. Daar zaten wij vroeger altijd al in en nu gaan wij met de kinderen." Ze zijn er inmiddels een week. Vanwege het weer zijn de nodige nieuwe spelletjes aangeschaft, dus deze middag aan het strandje bij het Grevelingenmeer wordt graag benut. „Dat is toch eigenlijk waar we voor komen." De kinderen vermaken zich prima aan het water. „Vooral krabbetjes vangen is populair." Dat gaat heel simpel door met een touwtje in het water te hengelen. Onderaan bungelt een mossel of een beetje vlees en de krabben laten zich graag vangen. „We doen ze in een bak water en straks gaan ze weer het water in." In het bezoekerscentrum van de Grevelingen is het uitgestorven. Een gezin loopt verdwaald rond. Een jongen probeert een kijker uit maar ziet niets. „Ik weet ook niet 'We waren eerst op het Noordzeestrand, maar daar waaide het veel te hard' hoe die werkt. Misschien is hij ook wel kapot", zegt de moeder tegen haar zoon. Hij druipt teleurgesteld af Iemand die informatie kan ge ven is niet te vinden. „Ze hebben een vrije dag", verduidelijkt een medewerker van het naastgelegen restaurant. „Ik heb de deur maar open gedaan." Een stuk verderop, op het Noord zeestrand van de Brouwersdam is het druk. Geen zonaanbidders, maar sportievelingen die met kites (grote vliegers) in de weer zijn. Karretjes scheuren over het strand, in de branding zijn de kitesurfers in de weer en anderen testen de spierballen met een surfplank. Het lijken de ideale omstandigheden met een stevige windkracht zeven. „Nou, eigenlijk waait het net iets te hard", vertellen Gerard en Remy. „Een beetje minder zou mooier zijn." Ze zijn op vakantie in Renesse en combineren de ge zelligheid van de avond met spor ten overdag. Vrouw dient na valpartij schadeclaim in bij gemeente. door Piet Kleemans burch-haamstede - Onprettig en onveilig. Zo omschrijft mevrouw G. Gerstel uit Dordrecht het voet pad langs de Hogeweg bij Burgh-Haamstede. Onlangs kwam zij er te vallen hetgeen resulteerde in blauwe plekken, schade aan haar kleding en een kapotte bril. De 77-jarige heeft een schadeclaim ingediend bij de gemeente Schou- wen-Duiveland. Die had, vind mevrouw Gerstel, er voor moeten zorgen dat het voet pad er netjes bijlligt en geen ge vaar voor wandelaars oplevert. „Het is nu gerepareerd, maar het was een rommeltje.. Het zat vol kuilen en scheefliggende tegels. Mevrouw Gerstel haast zich te zeg gen dat het val-incident haar liefde voor Schouwen-Duiveland niet be- Ecoscope houdt reeks kinderactiviteiten renesse - Natuur- en milieucen trum Ecoscope houdt woensdag verschillende kinderactiviteiten. Schelpen-souvenirs maken, een rugzaktocht met het hele gezin, uitleg over mossels en kokkels en 'hoe leeft een bijenvolk'. Daarnaast is er vertier in de tuin van het centrum. Ecoscope is open van 10.00 tot 14.00 uur en is te vinden bij het transferium in Renesse. Laser- en lichtshow op strand van Ouddorp ouddorp - Op het strand bij Oud dorp wordt zaterdag 4 augustus een grote laser- en lichtshow ge houden. Met laserstralen worden verschillende beelden opgeroepen. De show wordt ondersteund met muziek. De show is het beste te zien vanaf het strand, opgang Oos terduinpad. Het spektakel duurt van 22.30 tot 23.00 uur. koeld heeft. „Ik vind het nog steeds fantastisch hier, maar ik hoop voor anderen dat hen een valpartij zoals ik die heb meege maakt bespaard blijft. Daarom heb ik de zaak aangekaart bij de ge meente." De gemeente heeft, zegt verkeersambtenaar P. de Winter, goede nota genomen van de kri tiek van mevrouw Gerstel op de staat van het voetpad. Op de vraag of er meer klachten komen over het wandelpad in kwestie zegt De Winter geen antwoord te kunnen geven. „Meestal komt dit soort klachten bij de gemeentelijke servi celijn binnen en die reageert daar doorgaans snel op." Dat is ook de ervaring van voorzitter N. Coo- mans van de Vrijwilligers Advies commissie (VAC). Over het alge- 1^ Een 77-jarige vrouw uit Dordrecht dient na een valpartij op een betegeld wandelpad een schadeclaim in bij de gemeente Schouwen-Duiveland. Kinderwandeling in slotbos en duinen burch-haamstede - Natuurmonu menten houdt zaterdag 4 augustus een speciale kinderexcursie. Onder leiding van een gids gaan de kinde ren op onderzoek uit in het Slot bos en de Zeepeduinen. Sporen zoeken, planten bekijken en na tuurlijk naar de bunkers. Voor de tocht zijn stevige schoe nen noodzakelijk. De tocht begint om 10.00 uur en aanmelden kan via de VW Haamstede. Diefstal van gsm in disco in Renesse renesse - In een dansgelegenheid aan de Hogezoom in Renesse is gisterochtend vroeg de gsm van een 17-jarige, uit Lelystad afkomsti ge bezoekster gestolen. Het meisje is nog achter de ver moedelijke dader aan gegaan, maar toen ze buiten kwam was de ze al verdwenen. De waarde van de gsm bedraagt enkele honder den euro's. meen liggen de wandelpaden er volgens haar redelijk tot goed bij en als er iets aan mankeert wordt dat in de regel snel verholpen. „Na tuurlijk kan het op sommige plek ken beter, maar meestal gaat het om kleine manco's. Echt groot achtertstallig onderhoud aan wan delpaden komen wij als VAC niet vaak tegen." Juridisch gezien is de gemeente volgens juridisch mede werker van de gemeente E. de Boer inderdaad verantwoordelijk voor de staat van wandel- en fiets paden. „De tijd, dat gemeenten dit soort schadecalims als die van me vrouw Gerstel zonder pardon af wezen is voorbij. Er wordt nu echt per geval bekeken wat er aan de hand is. Mocht er aantoonbaar sprake zijn van een valpartij door achterstallig onderhoud dan volgt schadevergoeding. Maar de wande laar heeft ook een eigen verant woordelijkheid. Van hem mag je als wegbeheerder ook oplettend heid verwachten." Gewonde bij brandje op mini-camping scharendijke - Bij een brandje op een mini-camping aan de Weel- weg bij Scharendijke is gisteren een gewonde gevallen. In een dub bele stacaravan was door onbeken de oorzaak brand ontstaan. De ca ravan ging volledig verloren. Van de drie personen die tijdens het uitbreken van de brand nog in de caravan aanwezig waren, is er één afgevoerd per ambulance. Hij had te veel rook ingeademd. Rondje Kunst door Schouwse Westhoek burch-haamstede - Negen gale- ries, ateliers en beeldentuinen in Burgh-Haamstede zijn morgen tus sen 12.00 en 17.00 uur open in het kader van het maandelijkse Rond je Kunst. Er wordt een grote diver siteit aan kunst gepresenteerd: schilderijen, beelden, keramiek en sieraden. Vaak is de kunstenaar zelf aan het werk of geeft uitleg aan het publiek. Van strips tot antiquarische uitgaven op boekenmarkt. zierikzee - Het Zierikzeese Haven plein is zaterdag 11 augustus het to neel van een grote tweedehands boekenmarkt. De markt begint om 10.00 uur. Organisator Frans Weijland ver wacht zowel deelnemers als bezoe kers uit alle windstreken. Hij schat het aantal boeken dat die dag ter verkoop wordt aangeboden op en kele tienduizenden en er is naar zijn stellige overtuiging dan ook voor elk wat wils. Stripboeken zijn er, maar ook antiquarische boeken en prenten. Ook de Zeeuwse ge schiedenis wordt tijdens de boe kenmarkt in verschillende gedruk te vormen aangeboden en hetzelf de geldt voor oude kinderboeken, oorlogsboeken, detectives, ro mans, literatuur en kookboeken. „Een eldorado voor de ware boe kenlezer en verzamelaar", aldus Weijland. De uitgekozen locatie - hartje Zie rikzee - beschouwt Weijland als bijzonder sfeervolle hetgeen vol gens hem zeker zal bijdragen aan zijn streven om Zierikzee 'op de boekenkaart te zetten'. De markt met zo'n twintig kramen wordt voor de twaalfde keer gehouden en duurt tot 17.00 uur. Woningen op voormalig terrein transportbedrijf door Piet Kleemans renesse - Project Lindehof heet het en het ligt letterlijk in de luw te van Renesse. Op het voormalige terrein van transportbedrijf Bouw man worden zes woningen ge bouwd. De bouw begint in augus tus. De gemeente Schouwen-Duive land is al geruime tijd bezig met het verplaatsen van bedrijven uit het dorpscentrum naar het bedrij venterrein aan de rand van het dorp. De Habo verhuisde van de Hogezoom naar het nieuwe bedrij venterrein aan de Lagezoom en de Schouwse Bouwmaterialenhandel verliet haar stek aan de Kabbelaars- weg en ook Bouwman verhuisde. Het transportbedrijf - dat destijds aangaf al 30 jaar op zoek te zijn naar een andere stek - verkaste eveneens. Het transportbedrijf heeft, vindt A. Verschuure van ver kopend makelaar Sinke-Komejan, een prachtige locatie achter gela ten. „De ligging aan de ene kant vlakbij het centrum en tegelijker tijd op loopafstand van duin en strand maakt dit project uniek", bewierookt Verschuure plan Linde hof Het bouwplan behelst de bouw varr een twee-on- der-één-kap woning en vier vrij staande woningen, opgetrokken in de stijl van de jaren dertig van de vorige eeuw. Die stijl is, stelt Ver schuure, momenteel erg populair en getuige de modelwoning past het ook prima in de omgeving. Het bouwproject aan de rand van Renesse valt onder de noemer in- breiding en met name voor de vrij staande woningen is belangstelling 'Ligging vlakbij centrum en op loopafstand van het strand maakt project uniek' uit de hoek van wat oudere men- sen die nu nog elders wonen en werken maar zich graag in Renes se willen vestigen. Van de zes wo ningen zijn er inmiddels 3 ver kocht en op een vierde rust een op tie Zaterdag 1 september wordt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 116