Zeeland Aanpak van hardrijden in Ellemeet PZCI25 PZC LPV: Vlissingen staat bol van de affaires SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Nordic walking, Heely's én achteruit rijden Wij geven u de helft cadeau! Inbrekers steken bewoner neer Nieuws Erik de Bruyn werkt aan nieuw filmscript Kermis in Renesse biedt vermaak voor softie en durfal Zaterdag 28 juli 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Kuijerdamseweg krijgt na de bouwvak een dubbele slalom. door Piet Kleemans ELLEMEET - De snelheidsremmen- de drempel op de Schelpweg bij El lemeet werkt niet. In Ellemeet klinkt de roep om andere - betere - snelheidsremmende maatregelen voor de Schelpweg. Een ander heet hangijzer wordt op korte ter mijn aangepakt. Na de bouwvak gaat de Kuijerdamseweg op de schop. Er wordt een dubbele sla lom aangelegd. Met dat laatste gaat een lang ge koesterde wens van de dorpelin gen in vervulling. Zij klagen al ja ren over te hard rijdende auto's op de Kuijerdamseweg. In 2004 werd onder de paraplu van de dorps raad Ellemeet een speciale werk groep in het leven geroepen om sa men met de gemeente Schou- wen-Duiveland naar een oplossing voor de Kuijerdamseweg te zoeken en het verkeer te dwingen zich aan de maximumsnelheid van 30 kilometer per uur te houden. Dat gebeurt nu absoluut niet, vol gens Kuijerdamsewegbewoner H. Schram. In een brief aan de ge meente doet hij zijn beklag over de verkeerssituatie. Volgens Schram wordt er eerder 130 dan 30 gereden en doet de gemeente er veel te weinig aan om de veilig heid en leefbaarheid voor de aan- wonenden van de Kuijerdamse weg te waarborgen. Dat is volgens De Kuijerdamseweg in Ellemeet wordt na de bouwvak aangepakt. Er komt een dubbele slalom. De dorpsraad wil ook snelheidsrem mers op de Schelpweg. J. Kwaak, bewoner van de Schelp weg en lid van de werkgroep, zwaar overdreven. „Er wordt nog wel te hard gereden op de Kuijer damseweg, maar niet zo hard als meneer Schram beweert. En we hebben als dorpsraad een uitste kend contact met de gemeente. Ik heb nu gewoon zwart op wit dat na de bouwvak begonnen wordt met het aanleggen van snelheids remmers, dus dat komt helemaal goed." Dat bevestigt ook verkeers- ambtenaar P. de Winter van de ge meente Schouwen-Duiveland. „Er komen op twee punten versmallin gen op de weg. We hebben het sa men met de dorpsraad zo uitge kiend dat er geen uitritten worden geblokkeerd en wij denken dat dit goed gaat werken. Er komen twee stevige slingers in de weg." Dat het allemaal wat langer heeft geduurd dan de bedoeling was geeft De Winter grif toe. „Er wa ren eerst wat technische proble men, en daarna wat financiële, maar het wordt nu allemaal opge lost. Kwaak zegt alle vertrouwen te heb ben in de oplossing zoals die nu voorligt. „Ik heb de tekeningen ge zien en het ziet er goed uit." An ders is het gesteld met de Schelp weg. Daar wordt ondanks een eer der aangelegde drempel volgens Kwaak nog steeds te hard gereden. „We hebben de kwestie inmiddels aangekaart bij de gemeente en ons is verzekerd dat er naar gekeken wordt." Klopt helemaal, volgens verkeers- ambtenaar De Winter. „Die drem pel daar is inderdaad niet afdoen de, wij gaan de Schelpweg nog eens goed onder de loep nemen en met de dorpsraad naar oplossin gen zoeken." BURGH-HAAMSTEDE - Een korte cursus nordic walking, leren achteruit rijden met auto en caravan of meedoen met een wedstrijdje met Heely's (foto), schoenen met wieltjes in de hak. Het kon gisteren allemaal tijdens de ANWB-campingtour. Die deed gisteren de Duinhoeve in Haamstede aan. foto Dirk-Jan Gjeltema. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. zonnemaire - Een 39-jarige man- uit Zonnemaire is donderdagnacht neergestoken door inbrekers. De man werd rond half twee 's nachts wakker omdat zijn honden aan sloegen. Hij ging op onderzoek uit en zag dat vier mannen bezig wa ren in te breken in zijn schuur. De man ging er op af en er onstond een schermutseling waarbij hij ge stoken werd. Het viertal vluchtte in een auto. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht, geope reerd en maakt het volgens de poli tie goed. De inbrekers zijn nog voortvluchtig. door Maurits Sep VLISSINGEN - De verbouwing van het stadhuis, de bouw van het stadsgewestelijk zwembad, van de bibliotheek, van het maritiem mu seum, de activiteiten tijdens de bouw van de Fonteyne, de aan- en verkoop van panden. Allemaal pro jecten die de deskundigen ook wel kunnen onderzoeken nu ze zich toch verdiepen in het Scheldekwar- tier, vindt de Lokale Partij Vlissin gen (LPV). Fractievoorzitter W. Hirdes noemt het affaires, omdat het allemaal projecten zijn die duurder zijn uit gevallen dan was gedacht. „Het stadhuis werd niet 11 maar 23 mil joen, het stadsgewestelijk zwem bad niet 10 maar 20 miljoen. Wij hebben daarover vaak vragen ge steld, maar zijn altijd het bos in ge stuurd. Er zou op vragen worden teruggekomen, maar dat gebeurde vervolgens niet." De affaire over het project Schelde- kwartier draait voor een deel ook om het risico dat het veel duurder zou uitpakken dan was berekend. Zo zou de restauratie van het dok van Perry ruim vijftig miljoen eu ro gaan kosten, twee keer zo duur als gedacht. „Waar worden de fou ten gemaakt? Zijn de ambtenaren niet deskundig genoeg? En gaan we dan een afdeling maken die wel deskundig genoeg is?" vraagt Hirdes zich af Tip? redactie@pzc.nl Hij is wat excentriek, die Terneu- zenaar. Gebogen gestalte, sigaret tenpijpje in de mond, maar dan ook wel weer een boodschappen tas van de Jumbo in de hand. Eerder deze week stapte hij zijn stamcafé binnen en nam plaats aan de bar. Hij voegde de uitba ter plechtig toe dat hij slecht nieuws én goed nieuws had. De horecabaas raadde: „Het goede nieuws is zeker dat je een pilsje gaat drinken." De man schudde het hoofd. Met slechte nieuws is dat mijn vader gisteren is overle den, op 85-jarige leeftijd." Er viel een pijnlijke stilte. Toen hernam hij: „Maar het goede nieuws is dat ik de komende tijd wat beter in de slappe was zit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 115