Concurrentie remt Bouman Zeeland PZG 25 27 Man gestoken door inbrekers LPV bespeurt meer affaires Politie roept koppel nogmaals op Nieuws BEVELANDEN-THOLEN Goesenaar is brandweerman in Kamp Holland Tip? redgoes@pzc.nl Woonboulevard kan niet uitbreiden door bezwaar uit Bergen. door Rob Paardekam POORTVLIET - De woonboulevard van Bouman-Potter in Poortvliet kan voorlopig niet uitbreiden, om dat de meubelboulevard in Bergen op Zoom daartegen bezwaar heeft aangetekend bij de provincie, „Ik begrijp er niets van", zegt direc teur A. Bouman. „We zijn hele maal geen concurrenten van el kaar." Themapark Bergen op Zoom BV, zo heet het bedrijf achter de Berg se winkels op de boulevard, vreest echter wel degelijk nadelige gevol gen te ondervinden van een grote re woonboulevard in Poortvliet. Bouman-Potter wordt straks twee keer zo groot. Dat kan, omdat het bedrijf drie hectare grond van buurman Budelpack heeft ge kocht. De voormalige loods van dat bedrijf wordt bij de meubel boulevard getrokken. Op een deel van het parkeerterrein komt nieuwbouw. Die verbindt de loods met de bestaande meubelzaal. Het vloeroppervlak groeit van onge veer 25.000 naar 50.000 vierkante meter. Bouman wilde nog dit jaar beginnen met uitbreiden, maar kan dat nu op zijn buik schrijven. „Ik heb niets tegen gezonde con currentie", zegt J. van Hapert van Themapark Bergen op Zoom BV. „Maar wel tegen kannibalisme, en daar is hier sprake van. Als je an derhalf uur met de auto rijdt, kom je zo ongeveer acht grote meubel boulevards tegen. De rek is er ge woon een keertje uit." Volgens Van Hapert zal Poortvliet straks niet alleen de meubelzaken in Bergen op Zoom beconcurre ren, maar ook winkels in de ge meente Tholen. „Als Bouman zijn meters straks niet gevuld krijgt, gaat hij van alles en nog wat verko pen. Dan kan die kleine onderne mer in Tholen-stad, die ook lin nengoed verkoopt, het wel schud den." Van Hapert benadrukt dat de boulevard in Poortvliet eigen lijk maar een vergunning had voor zevenduizend vierkante meter, en De uitbreiding van de woonbou- levard in Poortvliet loopt vertra ging op, omdat de meubelboule vard in Bergenop Zoom bezwaar maakt tegen het plan. daar dus al ver overheen zat. Met de komst van het nieuwe bestem mingsplan, waarin de verdere uit breiding wordt geregeld, wordt dat meteen gelegaliseerd. „Maar wie verzekert mij dat de gemeente nu wel gaat handhaven, zodat ze straks niet weer groter groeien dan eigenlijk mag?" A. Bouman begrijpt de vrees van uit Bergen op Zoom niet. „We pra ten over twee totaal verschillende werelden", zegt hij. „Bergen heeft een low-budget-boulevard, terwijl wij in het midden- en hoge seg ment zitten." De directeur weet niet hoe groot de vertraging zal zijn. „Maar ze kunnen het lang rek ken", beseft hij. „Na de provincie kun je ook nog naar de Raad van State." Van Hapert zegt nog niet te weten of hij zo ver wil gaan. ZONNEMAIRE - Een 39-jarige man- uit Zonnemaire is donderdagnacht neergestoken door inbrekers. Het slachtoffer werd rond half twee 's nachts wakker omdat zijn honden aansloegen. Hij ging op onderzoek uit en zag hij dat vier mannen bezig waren in te breken in zijn schuur. De man ging er op af en er onstond een schermutse ling waarbij hij gestoken werd. Het viertal vluchtte daarna in een auto. Het slachtoffer is naar het zie kenhuis gebracht, geopereerd en maakt het volgens de politie naar omstandigheden goed. Van de in brekers ontbreekt vooralsnog ieder spoor. VLISSINGEN - De verbouwing van het stadhuis, de bouw van het stadsgewestelijk zwembad, van de bibliotheek, van het maritiem mu seum, de activiteiten tijdens de bouw van de Fonteyne, de aan- en verkoop van panden. Het zijn alle maal projecten die de deskundi gen ook wel kunnen onderzoeken nu ze zich toch verdiepen in het Scheldekwartier, vindt de Lokale Partij Vlissingen (LPV). „Deze af faires kunnen ze ook wel even meenemen", meent fractievoorzit ter W. Hirdes. Hij noemt het affaires omdat het allemaal projecten zijn die duur der zijn uitgevallen dan was ge dacht. „Het stadhuisproject kostte niet 11 maar 23 miljoen, het stads gewestelijk zwembad niet 10 maar 20 miljoen. Wij hebben daarover vaak vragen gesteld, maar zijn al tijd het bos in gestuurd. Er zou op vragen worden teruggekomen, maar dat gebeurde niet." De affaire over het project Schelde kwartier draait voor een deel ook om het risico dat het veel duurder zou uitpakken dan was berekend. „Zijn de ambtenaren niet deskun dig genoeg?", vraagt Hirdes zich af Hij wil opheldering van het colle ge van B en W. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. VLISSINGEN - Wie waren die twee mensen die afgelopen maandaga vond rond 18.30 uur voorbij het politiebureau in Vlissingen liepen? Als het goed is, hebben zij gezien hoe de verdachte van de moord op die avond hevig geëmotioneerd voor het bureau stond om zich aan te geven. De politie heeft daar vragen over en roept het koppel op zich te mel den. Daarbij benadrukken de on derzoekers dat de mensen niets met de moord in de Rembrandt- laan te maken hebben. De speur ders verwachten helemaal geen aanhoudingen meer te hoeven te verrichten omdat het onderzoek bijna is afgerond. Het koppel kan wellicht zaken nog verduidelijken. Tip? redactie@pzc.nl Hij is wat excentriek, die Terneu- zenaar. Gebogen gestalte, sigaret tenpijpje in de mond, maar dan ook wel weer een boodschappen tas van de Jumbo in de hand. Eerder deze week stapte hij zijn stamcafé binnen en nam plaats aan de bar. Hij voegde de uitba ter plechtig toe dat hij slecht nieuws én goed nieuws had. De horecabaas raadde: „Het goede nieuws is zeker dat je een pilsje gaat drinken." De man schudde het hoofd. „Het slechte nieuws is dat mijn vader gisteren is overle den, op 85-jarige leeftijd." Er viel een pijnlijke stilte. Toen hernam hij: „Maar het goede nieuws is dat ik de komende tijd wat beter in de slappe was zit." Zaterdag 28 juli 2007 Erik de Bruyn werkt aan nieuw filmscript De loods van Budelpack (links op de foto) kan voorlopig niet bij de Poortvlietse woonboulevard worden getrokken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 105