Zeeland kun je bevallen in weelde Zeefront Terneuzen moet anders SS Gemeente eert Paul de Waard Minder fouten met medicijnen Zpzc Donderdag 26 juli 2007 27 gaat. )e komt immers op de kamer van de patiënt die zijn eigen sfeer heeft gecreëerd." Dat is precies waar Zorgsaam op insteekt. Het ziekenhuis verbouw de een vierpersoonskamer op de kraamafdeling tot een verblijf waarin wordt geprobeerd een zo normaal mogelijke gezinssituatie te creëren. Zo mag de man conti nu bij zijn vrouw blijven. Een slaapbank biedt hem de mogelijk heid een uiltje te knappen. En mocht de pasgeborene couveuse- tijd nodig hebben, dan kan dat op diezelfde kamer. „Heel grappig was dat vlak voor de geboorte sfeerverlichting werd aangedaan achter het bed. Die kan op blauw of roze worden gezet. Ze wisten nog niet precies hoe het werkte. Maar het licht sprong eerst op ro ze. Het moest dus haast wel een meisje worden, haha. Mijke is om acht uur 's avonds geboren. Om tien uur hieven we met de opa's en oma's een glas champagne", vertelt de trotse Isabel. Ook verpleegkundige Marjolein Riemens proeft een groot verschil met het werken in een gewone ver loskamer of de luxe suite. „Het is nog even vreemd dat er ook een papa op de kamer ligt te slapen, maar ik vind dat heel positief Op deze manier wordt de vader vanaf het eerste moment bij de zorg voor zijn kindje betrokken. Nu leert de hij al dingen die hij meest al pas thuis voor het eerst doet." Wat voor soort onderscheiding is nog niet bekend. middelburg - De gemeente Mid delburg wil Paul de Waard een on derscheiding geven. Dat heeft wet houder F. Streng gisteren gezegd toen hij op bezoek was bij De Waard. „We zijn er mee bezig, maar er zijn nog wat losse eindjes. De rechtsgang in Australië is bijvoor beeld nog niet afgewerkt." Ook is nog niet duidelijk wat voor onderscheiding de Middelburger krijgt, een gemeentelijke of een ho gere. Paul de Waard werd in juni neerge schoten in de Australische stad Melbourne toen hij een vrouw wil de helpen die werd aangevallen. De Waard raakte zwaargewond en heeft ruim een maand in het zie kenhuis in Melbourne gelegen. Af gelopen weekeinde kwam hij te rug in Middelburg. Streng was gis teren bij hem op bezoek om hem welkom te heten. sas van gent - Door de introduc tie van een nieuw medicijndistri butiesysteem en de gelijktijdige in voering van nieuwe overlegvor men om protocolfouten voor te zijn hebben medewerkers van ver zorgingshuis De Blide in Terneu- zen het aantal medicijnfouten te rug kunnen brengen van 43 naar 18 in 2006. Het bestuur van de stichting Oude renzorg in de Kanaalzone (Sako) wil naar aanleiding van die succes- jes de nieuwe aanpak ook doorvoe ren in 't Verlaet in Westdorpe en De Redoute in Sas van Gent, waar het aantal medicijnincidenten in 2006 (respectievelijk 56 en 45) nog vrij hoog was. Het Soka-bestuur denkt verder aan het invoeren van een valpre- ventiebeleid, waarmee valpartijen van bewoners - nu nog frequent aan de orde - kunnen worden voorkomen. Gemeente wil plan laten maken door objectieve deskundige. door Conny van Gremberghe terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen op zeer korte termijn een herinrich tingsplan laten maken voor het wa terfront van de stad. Het gaat hierbij om het stadsdeel tussen het havenschapskantoor en het strandje bij het Schelpenhoek je- Het plan dient gemaakt te worden door een planoloog of stedebouw- kundige die geen direct materieel belang heeft in Terneuzen. Het da gelijks bestuur van de Scheldestad jwil haast maken met de planont wikkeling omdat de mogelijkhe den voor het bouwen aan de zee kant nagenoeg op zijn. Alleen op de plek van het oude verpleeghuis Ter Schorre is nog ruimte voor een of twee appartementencom plexen. Het bouwbedrijf Van der Poel, de Zeeuws-Vlaamse specialist in hoog bouw, wil op de locatie Ter Schor re flats bouwen. Is die plek gevuld, dan verwacht burgemeester Jan Lo- nink dat ontwikkelaars hun oog meer zullen laten vallen op de rand van de oude stad. De voor in Het zeefront van Terneuzen ver- dient beter, vindt Lonink. De ge meente stak de voorbije jaren veel geld in de aankleding van de Scheldeboulevard. bije jaren zijn er aan de Scheldeka- de verschillende nieuwe apparte- mentenblokken gebouwd, meestal vrij klein van omvang en laag qua bouw. Het gevolg van deze bouw- methodiek is dat de Scheldekade niet echt oogt. „Het zeefront van onze stad ver dient beter", meent Lonink. „De gemeente heeft de voorbije jaren veel geld gestopt in de aankleding van de Scheldeboulevard, met nieuwe straatmeubilair, kunstwer ken en groen. Ook het theater en naast omgeving zorgen voor wat cachet, maar we zijn er natuurlijk nog lang niet. Omdat zo veel men sen belangen hebben in dit gebied, grondposities innemen zou het goed zijn om een ongebonden des- jcundige of een groep in te huren die voor het totaal een aardig ont werp zou kunnen maken. Iets dat de stad als totaal toegevoegde waar de biedt." Lonink sluit niet uit dat tussen het stadhuis en het havenschapskan toor in de toekomst wel hoog bouw gepland wordt. Tot nu toe is alleen ten oosten van het stadhuis hoogbouw neergezet. Lonink ziet aan het Terneuzense waterfront ook nog graag een museum verrij zen. De visie op de toekomstige stads rand zou ontwikkeld moeten wor den in relatie tot de plannen voor de inrichting van de jacht- en veer haven. Gesprekken tussen gemeen te en Rijkswaterstaat over de over dracht van het beheer van de ha vens lopen nog. aardenburg - De Terneuzense organist/dirigent Arie Karreman verzorgt vrijdag 27 juli een orgel concert in de monumentale Sint-Baafskerk in Aardenburg. De eenzame man achter het grote orgel wordt muzikaal ondersteund door het Vocaal Kwartet Terneu zen. De vijf streekmusici brengen sa men een internationaal en een zeer gevarieerd programma ten ge hore met werken van Bruhns, Bux- tehude, Ruppe, Mendelssohn, Brahms, Sweelinck en Handel. Het concert in de Aardenburgse kerk begint om 20.00 uur. Vier dagen later treedt in dezelfde kerk de Duitse orgelvirtuoos Gis- bert Wust op, die al eerder in Aar denburg concerten verzorgde. Isabel en Manno Buijsrogge weten inmiddels dat er niets boven een beetje luxe in de verloskamer gaat. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67